Note 4 vs iPhone 6 plus

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ako som uz pisal,v podstate mi vyhovuje ci ios alebo android..ide mi skor o plynulost zariadenia,coz bude u oboch vlajkovych lodi velmi dobre..

apple nema QHD coz je podla mna dobre lebo FullHD aspon nebude tolko zrat z baterie telefonu
pri note ma zaujala hlavne funkcia super setriaci rezim,ktory by som velmi casto vyuzival,no cital som,ze iphone dokaze vydrzat dva dni,comu sa mi az nechce verit pri smartfone..
ak poriesia ten swype,tak by bola iphone jasna volba,kedze velmi casto pisem a potrebujem tuto featurku..

chcem sa rozhodnut do pondelka,v pondelok si pojdem zobrat telefon,ci uz iP6plus alebo note 4

note 4 je skladom iPhone 6 plus ma vyjst zevraj 31veho piatok cize v sobotu by som ho mohol mat ak budu dostupne..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak viem, ze oneplus one ludom drzi 2 dni v pohode, takze to je u smartphone realne :)
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa red98 »

Caprissone napísal:chcem sa rozhodnut do pondelka,v pondelok si pojdem zobrat telefon,ci uz iP6plus alebo note 4
- neviem naco ten chvat, smartfon za 700 eur sa takto rychlo nevybera :facepalm:
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

nevidím dôvod čakať, nič viac sa k mobilom už nedozviem..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa red98 »

Napis mi, prosim, 10 najvacsich nedostatkov note 4.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ked tieto vlajkove lode vazne nemaju nedostatky,no to som si myslel aj o LG G3 a viem ako to dopadlo,je to otrasny telefon..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak note 4 mam už asi týždeň ako je to fajn mobil no má nejaké muchy, osobne by som ho bez ohľadu na to aký operačný systé preferujem note4 ma vyššiu pridanú hodnotu.

Dnes som bol v Samsung predajni v centrál mali ich tam no vzal som nakoniec alfu :-P
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

:facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nevies sa vyjadriť slovne? Cital som tvoj prispevok 2hy v diskusii - vidno ze si 6+, note 4 a ani alfu nemal dlhodobo pretoze vsetko co uvadzas je blbost s prepacenim...Hlavne reči o fotaciku, ktory je sice pri 6+ fajn ale note 4 je inde, Taktiez UX je pri note 4 uplne inde, ta 6+ sa jendoducho dost na prd drzi a pouziva, ergonomia sla s novymi iP razne dolu co ma sice osobne mrzi ale taky je fakt.

Ak si tym velavravnym postom reagoval na moju alfu - opat, nemal si to nepouzival netusis preco (a to ze je tych dovodov niekolko) tak aspon zo seba nerob mudrlanta ked nevies a rozdavas rozumceky :)

A fakt ze si si kupil 1+1 nic nemeni na fakte, ze tohtorocne novinky od Samsungu su najviac podarene mobily ake vysli za velmi dlhe obdobie. To ze si ich nechces alebo nemozes dovolit je opat nieco ine ;) Ale prosim ta fakt, ocividne nemas skusenost ani s note 4, maximalne z videa ty kokos a ides tu radit pri kupe 700€ mobilu :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa pepo30 »

Ja osobne by som šiel do Note 4. Som už rok spokojný užívateľ Note 3, nemam žiadne custom rom (tie som naposledy mal na S1 a S2), žiadne zaváhania, žiadne spomalovanie (ver, že tí čo toto píšu sú užívatelia konkurencie, ktorý mali naposledy v ruke low end typu Galaxy ace a pod a aj to pred niekoľkými rokmi), ale to sám vieš, keďže si mal Note 2. Podľa mňa tá pridaná hodnota je určite na strane Note 4 a je zbytočné to ďalej rozvádzať, tí čo mali už predtým Note zariadenia sami najlepšie vedia ake je to špičkové zariadnie...
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Broslowski napísal:Tak note 4 mam už asi týždeň ako je to fajn mobil no má nejaké muchy, osobne by som ho bez ohľadu na to aký operačný systé preferujem note4 ma vyššiu pridanú hodnotu.

Dnes som bol v Samsung predajni v centrál mali ich tam no vzal som nakoniec alfu :-P
akoze absolutne som nepochopil co si tymto chcel napisat,neviem ci som len sam alebo co..

btw stale sa nemozem zbavit pocitu,ze iP6plus > Note 4

beriem,mal som note 2 a bol som viac menej spokojny,no uz to chcelo novsi model

stale hladam na mojom mobile veci,ktore mi vadia a veci,ktore nie su zase na ios,proste vsetko ma svoje pre a proti
dalsia vec je,ze je velka skoda,ze v orangei predavaju len 16 GB silver (teda maju aj 64 GB verziu,no ta je pre mna zbytocna),pretoze by som skor bral zlatu verziu alebo tu tmavu,silver sa zle kombinuje s apple leather case,dalsia vec je,ze Note 4 ma laka hlavne vdaka fukcii super sestriaceho rezimu,to by ma mohlo parkrat zachranit :)

na 75% som uz viac nakloneny k iphonu
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Sorry ked si to nepochopil pisa som to uz dost vecer.

Kazdopadne skusim to prepisat do rozumnej formy

Mam dlhodobu skusenost s iPhone 6, 6+, Note 4, Alpha a ostatnými flagships.

S ip6 a 6+ nič nepokazíš, ale určite si ich choď ošahať miminálne, jednoducho už to so starým iP nemá nič spoločné a za mňa šla ergonómia používania úplne preč. pri 6tke je to ako tak ok, 6+ sa nedá, ale skutočne nedá v niektorých situáciach normálne uchopiť. Ale ako píšem, nič nepokazíš. Nejaky bending neries prosim ta ludia zistili ze kovove telefony sa daju ohnut, wow :rolleyes: objavili teplu vodu

Note 4 je brutálne dobrá hračka. Ako fakt prekvapili, som dlhoročný non Samsung guy, jednoducho ich ui a spracovania boli do teraz otrasne, teraz vydali note s obrovským displejom pričom je ten mobil fakt dosť malý (vzhľadom na veľkosť displeja), je to fakt rýchle, stabilné, pero je super! Nejaký lag pri písaní som videl tiež na videu ale to je všetko asi :) nevem žiaden podstatnejší som nezaznamenal vlastne. Ale ako totálne Valec je momentálne tá note 4 - brutálne prekvapili.

BTW zlaty iP je nechutne skaredy :) ale fakt :) na fotkach fesak ale ked to zbadas v predajni urcite si to ako muz nekupis :hysterical:
Cely zivot som nastaveny ip>samsung. Tento rok musim zial konstatovat ze Samsung minimalne = iP, no imo tento rok priniesli ovela uzivatelsky privetivejsi mobil ako apple.

Tot moj nazor z dlhodobej skusenosti :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Broslowski napísal:nevies sa vyjadriť slovne? Cital som tvoj prispevok 2hy v diskusii - vidno ze si 6+, note 4 a ani alfu nemal dlhodobo pretoze vsetko co uvadzas je blbost s prepacenim...Hlavne reči o fotaciku, ktory je sice pri 6+ fajn ale note 4 je inde, Taktiez UX je pri note 4 uplne inde, ta 6+ sa jendoducho dost na prd drzi a pouziva, ergonomia sla s novymi iP razne dolu co ma sice osobne mrzi ale taky je fakt.

Ak si tym velavravnym postom reagoval na moju alfu - opat, nemal si to nepouzival netusis preco (a to ze je tych dovodov niekolko) tak aspon zo seba nerob mudrlanta ked nevies a rozdavas rozumceky :)

A fakt ze si si kupil 1+1 nic nemeni na fakte, ze tohtorocne novinky od Samsungu su najviac podarene mobily ake vysli za velmi dlhe obdobie. To ze si ich nechces alebo nemozes dovolit je opat nieco ine ;) Ale prosim ta fakt, ocividne nemas skusenost ani s note 4, maximalne z videa ty kokos a ides tu radit pri kupe 700€ mobilu :rolleyes:
mám čo povedať do tejto problematiky, a to s tým "videáčom" si môžeš odpustiť ;)
a nejaké podobné nadšenie som mal aj ja v decembri 2013, som zvedavý ako dlho ti to vydrží, pretože zhadzuješ moje argumenty...ok, no skúsil by som prelistovať xda a zistíš, že o čom je samsung a touchwiz
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

3 roky recenzujem telefóny tak snáď viem, áno co sa týka tw bola to katastrofa ale už nie je :-) a vôbec nezhadzujem tvoje argumenty len treba mať aktuálny pohľad na vec nie rok starý sú to nove produkty treba sa na ne pozerať bez predsudkov:-) mier

Xda mam nastudovane no ak máš osobnú skúsenosť 3r vývoja nepotrebuješ to čítať aby si vedel ktorá bije
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa red98 »

loleqboleq napísal:mám čo povedať do tejto problematiky...
- ocividne nemas, opat bez argumentov :facepalm:

Moje argumenty:

- Iphone 6 plus, 16 GB verzia, ma po nainstalovani updatov cca 11 GB volneho priestoru - bude ti to stacit Caprissone ???
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

Návrat na "Nákupná poradňa"