Note 4 vs iPhone 6 plus

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

caute,mam dilemu,rozmyslam nad tymito dvoma srotami,neviem sa rozhodnut..

mam rad ci ios ci android (viem,divna kombinacia) no mozno o nieco viac mi vyhovuje android hlavne lepsie pisanie (swype)

..v telefone vyuzijem skoro vsetko a rad sa s nim aj hram,myslim aplikacie,custom vychytavecky etc etc..

cena je priblizne rovnaka,cize ani toho sa nemozem chytit,no ak sa budem rozhodovat spontanne tak zoberiem iPhone a viem,ze to budem lutovat,mam 3 mesiace stare LG G3 a uz ho mam dlhy cas chut vymenit lebo mi ten telefon totalne nevyhovuje..Mal som predtym note 2 a bol som spokojny,predtym este iphone 4 a tiez spokojnost..

poradte..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ak je cena rovnaká, tak niet o čom...určite by som do Samsungu nešiel, pokiaľ by si tam nedal CM alebo inú "optimalizovanú" romku, čo by viedlo k istej strate záruky

taktiež ďalší aspekt a to mnoho ľudí na to nemyslí...cenový pokles za čas...Note napríklad stratí 50% hodnoty po prvých pár mesiacoch...6+ si ju bude držať vyššiu oveľa dlhšie

foťák - ak ti na tom záleží, tak i6+ je znovu no-brainer
UI - osobne mi vyhovuje to, čo som si spravil s 1+1, teda http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 8#p1182628
a tú čistú plochu
no ak ťa to veľmi netrápi, tak znovu bude i6+ lepšou voľbou, taktiež ak zoberieme celkovo optimalizáciu, tak tu nemôže nič konkurovať plusku

a ešte za rovnakú cenu ? niet o čom, nič lepšie ako i6+ nenájdeš
a ak tu niekto bude argumentovať spen, tak nech si ma nepraje...nech je aj miliarda obrázkov na google, že ako s tým kreslia...pokiaľ nie je reakcia displeja úplne bez lagu, tak ma to nezaujíma, teda pokiaľ čiara, ktorú kreslím nejde s perom, no je tam oneskorenie, že vidíš, že sa neskôr zobrazuje, tak je to kravina
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a2

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

plus... mal som note 3 ani nie mesiac a uz by som sa k nemu asi nevratil (a to som s nim nebol nejak extra nespokojny)... ale fotky a videa ma iphone vyrazne lepsie, rovnako displej je na plusku genialny, touch id funguje asi milion krat rychlejsie, spolahlivejsie a pohodlnejsie ako ta blbost v co ma samsung a kedze vyhodily 32gb variantu, tak 64gb verzia ma celkom zaujimavy pricetag, takze podla mna neni o com, aktualne najlepsi smartphone na trhu (skoda tej malej ramky, ta skutocne limituje hlavne multitasking) a samozrejme ak ho chces mat v rovnom stave tak, ako ked si ho vybalil z krabicky, tak by som siel do nejakeho pevneho puzdra
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

bending ? zase, bože...ktorý idiot nosí telefón v zadnom vrecku ? ja ho nosím v prednom a nerozumiem, ako by sa mohol niekomu ohnúť :laugh: hlúpe americké hlavy, čo nemajú, čo robiť...len začať lámať telefóny
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa stanomx »

ale ide o to, že by si ho nemal ohnúť v zadnom vrecku... ale tak zasa je to lopata ja by som taký veľký telefón jednoducho nechcel.. starý dobrý iPhone 4s...
nebudeme si tu teraz kvoli nejakemu komunikacnemu zariadeniu dávať pozor aby sme ho nedajbože neohli...
ja by som radšej do tohto "vylepšenia" nešiel... a vlastne celkovo keď veľký telefón tak si myslím, že skôr android... nech tú veľkú obrazovku aj vieme využiť na nejakú tú "prácu"
RAMMSTEIN
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa LordKJ »

zosumarizujme, apple a iOS ti nevadi tak to kup a netreba nic riesit
(ja by bral note ak by som vyberal ztychto dvoch :D )
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak to snáď nemyslíš vážne...ešte ak je cena rovnaká ? :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

zistil som,ze na iphone sa da dat uz custom klavesnica,cize to je fajn,jedine co ma stve,je,ze swype zatial nepodporuje slovencinu,cize..

Nehovorim,mal som iphone,mam ipad air,cize skoro najnovsie zariadenie od apple no aj tak sa mi v niektorych smeroch viac paci android..ale uz som viac nakloneny k iphone,case by som zobral ten tmavo hnedy,ten dostane fajn oldschool design po casu ako leather case na mojim aire ;) ten vyzera teraz super

btw neviete kedy maju vyjst? bude to 31.okt v piatok? budu ho mat v orangei este v tej den? ked si ho dam dorucit kurierom dostanem ho v piatok? dorucuju aj v sobotu? neviete?

dakujem za odpovede
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa red98 »

V prvom rade treba povedat, ze porovnavas recenzovany a nerecenzovany mobil. Note 4 je horuca novinka a nie je este ani dostatocne "oslahany" diskusnymi forami na internete. O ip6 plus sa toho vie ovela viacej:

- ohyba sa
- zafarbuju sa mu biele pruhy od jeansov
- predna strana trha vlasy pri telefonovani
- nevysvetlitelne pada system

- a kopec dalsich veci...

Takze je to vlastnne "znamo" vs "neznamo"
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

to by som ani nepovedal,kedze iphone 6 plus aj note 4 uz su na youtube preomlielane,preunboxingovane etc cize uz z toho sa da co to pochytit..zacinam stale viac a viac sa priklanat k iphonu lebo viem,ze aj swype ten slovnik spravi a ja budem spokojny aj s pisanim pri ios -.-

stale hladam klady a zapory,tie podstatne..este uvidime..btw chcem strieborny a cerveny kryt kozenny,dufam,ze to bude ladit
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa LordKJ »

loleqboleq napísal:tak to snáď nemyslíš vážne...ešte ak je cena rovnaká ? :facepalm:
ano myslim, preto, ze ty si ultra nespokojny s touchwizom, nemusim byt aj ja (vsetky moje skusenosti boli kladne), resp mne tam viac vadi to apple logo, telefon dizajnovo nevyzera az tak zle :-)

Hovorim, ked uz mas celu apple rodinku, tak nerozmyslaj nad inou platformou, uz len koli tym apple sync veciam, ci? (a hlavne sa ti paci)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa loleqboleq »

si obmedzovaný...už len to, že skôr, či neskôr ti garantujem, že si povieš dosť, no nebudeš s ním môcť nič robiť, lebo prídeš o záruku, vďaka ďalšiemu "geniálnemu" nástroju - knoxu
ak sa bavíme o androidoch, tak tie polotovary nemajú ako obhájiť svoje ceny, človek získa viac s lacnou čínou...môžem kľudne prehlásiť, že je menej reklamácii pri značkách ako oppo,xiaomi,1+1, než pri tých, ktoré sa bežne predávajú u nás a majú zmluvy s operátormi

a ja už mám nejakú tú skúsenosť s oboma platformami
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa LordKJ »

klud klud, ja som povedal, ze ak by som vyberal ztychto dvoch tak si beriem note, nie to, ze chcem note a nic ine na svete :-)
, ty v poslednom case nic nerobis iba drbes do knoxu, a predstav si vacsina ludi root nerobi, ani romky nemeni (to mas to iste ako drviva vacsina nepretaktuvava pocitac).

note 8.0 sa mi pacil, bol na mna az neuveritelne svizny (oproti galaxy nexusu :D), a to uz je tam starsi hw.
Rovnako som bol v keli ked som videl sviznost ipadu, a oneplus one ani nespominam, to ked mam v ruke tak rozmyslam, ze ci ten moj telefon ma rovnaky OS
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa red98 »

loleqboleq napísal:si obmedzovaný...
- A iOS neobmedzuje?
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa Memnon »

to neni jediny blud resp slovne spojenie no-brain pouzit ako superlativ k fotaku je v skutku mno zvlastne
loleqboleq napísal:....
foťák - ak ti na tom záleží, tak i6+ je znovu no-brainer
....
ako nejdem obhajovat samsung ani apple
ale ked uz hatujes tak nezabudni dychat a citat po sebe co si vlastne napisal :-)

ja by som sa priklonil ku applu, ked si s nim kamarat

inak s tym trhanim vlasov u i6+ mam pocit, ze kvoli tej fuge co je okolo display-a pri note 4 tam bude asi podobny problem
u mna sa to dialo pri HTC Evo 3D a bola to vec velmi neprijemna(velmi kratke vlasy pritom)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP

Návrat na "Nákupná poradňa"