Nova zostava PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Caute borci, potreboval by som poradit nieco k zostave :?

CPU: i5 4670K (mam uz objednanu)

MB: medzi doskami mam najtazsiu dilemu :cry: , ale jedno viem urcite opticky vystup ani 3x PCI-e nepotrebujem, cize ci mozem ist do nizsich verzii dosiek vsak ? vykonovo by mali byt vsetky tieto uplne take iste nie ? http://www.asus.com/sk/Compare/

Z97-AR, Z97-A, Z97M-PLUS, Z97-K, Z97-C ?

Ramky: doporucili mi tieto http://www.alza.sk/crucial-8gb-kit-ddr3 ... 296840.htm ja sokr pozeram po tychto http://www.alza.sk/crucial-8gb-kit-ddr3 ... 311240.htm ale vraveli ze rozdiel vo vykone ani nebadam ze aspon usetrim par ero na ramkach, tak mam tiez dilemu :-(

Silnejsi zdroj som nedavno kupoval kvoli taktovaniu starej zostavy fortron raider 750W alebo mam este aj povodny corsair HX-520W ktory z nich by bol lepsi ? Vraveli ze aj ten corsair by stacil a ze je kvalitnejsi....

Grafiku mam ASUS HD 5850 1GB GDDR5 258-bit starsia ale mne zatial bohate staci ako docasne...


Vopred diki moc za vsetky vase typy a navrhy :good: Snad nieco slusneho zlozime ;)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

uz mas objednanu ci uz ju mas doma? skoda 4670K ak mame skoro za tu istu cenu 4690K

nemas cenovy strop.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa kovinator »

Tie ramky su zas neake drahe :facepalm: (ale ano vyber je dobry, stacia aj sport).
Nemas cenovy strop. Zdroje su oba take nic moc, ale zvladnu to oba.
doska napr http://zakladne-dosky.heureka.sk/asrock-z97-extreme4/
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

viem najnovsia je 4690K ale dostal so ponuku uplne nova zabalena 4670K za 120 eur no nekup to ;) a 100mhz rozdiel asi badatelny ze nebude ked to este vytaktujem :cool:

tak viem ze zdroje nic moc ale ktory zdroj na to teda pouzit asi skor pouzijem tu 750 nie ? stareho corsaira 520 posuniem bratovy na stary PC :D

A s tymi ramkami tak ako ? co doporucujete ??? kaslem na +/- 10 euro nechcem na tom setrit vzdy sa mi to vypomstilo radsej mi poradte nieco fakt best off :rolleyes: nehladiac na cenu co by ste poradili ???

A do dosiek asrock neviem ako su na tom teraz ale pred par rokmi by som nedal za ne ani 5 euro, skor preferujem asus jedine asus mi poradte ktoru, ziadnu inu, musi byt asus....
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

tak to hej..
skor ten silnejsi a novsi..
ramky by som bral sport.
doska tato http://www.alza.sk/asus-z97-a-d1481451.htm

a asrock je dost kvalitny xP
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Diki, ale co som porovnaval tak by mi stacila aj tato doska http://www.alza.sk/asus-z97-c-d1481452.htm , pretoze ja opticky vystup a 3x PCI-E urcite nepotrebujem, inak by to mala byt ta ista doska aj vykonovo nie ? Lenze akurat pozeram ze nema chladice hore nad procakom :-(

Este otazka preco mi kazdy doporucuje tieto ramky balistic sport ? A nie Ballistix Tactical ? :?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

To, ze nema chladenie je dost problem kedze ideme tajtovat. Ja som ju tam len tak z pukesu.
Tactical je o 6€ drahsi a neprinesia ziaden znatelny vykonovy narast.
Robis to naopak, chces setrit na doske a pridavas na pamatiach.. To je zle.
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Mas pravdu, nebudem spekulovat berem tu A-ckovu dosku, a balistix tactical ramky :good: pisu tam hodnotenie ze po vybaleni vyzeraju brutalne a k tej zltkastej doske k ASUSu lepsie seknu :rolleyes: kedze moc neni rozdiel vo vykone ako vravis tak je to v podstate jedno skor vec dizajnu ako vravis ;)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

Tactical ma vyssi chladic. Zslezi co bude na cpu za chladic. V prvych dvoch slotoch by si to mohlo zavadzat.
Chladic vybrany? Cpu ma delid? Mal som 4670k delidovanu a bolo to skvele. 4.4GHz a prijemne teploty.
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Chladic este nemam vybrany neviem, zatial pobezim na boxovanom chladici kym si potestujem novu zostavu, uvidim ake to ma teploty a podla toho sa potom casom rozhodnem aky chladic dokupim a az potom budem opatrne taktovat :)

a co je ten delid ? :?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

Medzi cipom a IHSkom (ten kus kovu na procaku) je dana od intelu dost biedna teplovodiva pasta. Delid je, ked sa da dole to IHS a vymeni sa tam teplovodiva pasta za lepsiu. 4690 uz ma lepsiu pastu ale stale to nie je ono.
Kedze tam je strasne zly prestup tepla, tak tych 4.4ghz je tazke dosiahnut bez delidu.
Tento konkrettny kusok bol od uzivatela jednoduska a delid robil Gabo (admin amajtel tichepc.sk), kt. na na webe tuto sluzbu za 25€ aj so zarukov odtestovaneho kusu a nahrade pri poskodeni.
Bishamonten
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ne 09. Feb, 2014, 22:45

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa Bishamonten »

Ja mam docela masivny Noctua NH-U14S a spominanu RAM-ku Crucial Tactical hned v najblizsom slote pri chladici. Je to natesno, ale zmesti sa. ;)
Case: FRACTAL Define R4, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, MB: ASUS Z97-PRO (Wi-Fi ac), CPU: Intel Core i7-4790K, CPU Cooler: NOCTUA NH-U14S, RAM: Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR3 1866MHz CL9, GPU: ASUS POSEIDON-GTX780-P-3GD5, SSD: Crucial M550 128GB, HDD: Seagate Barracuda 2TB, Monitor: 23" AOC i2369VM, Repro: Genius SP-HF2.0 3000A, Mouse: A4tech Bloody V7
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Aha diki za info a typy ;)
marsso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: St 30. Júl, 2014, 21:29

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa marsso »

Este daky dobry chladic keby ste mi poradili, najlepsie aby bol co najmenej hlucny pri nizsich otackach....

Tento sa mi pozdava https://www.alza.sk/gelid-solutions-tra ... 342666.htm ma ho niekto alebo nejake skusenosti s nim ?

Pasta MX4 bude good nie ? Tu uz mam doma ked som prepastovaval staru zostavu nedavno ktora odisla do vecnych lovist :cry:
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nova zostava PC

Príspevok od používateľa lacika »

mx4 je super, pouzivam ju aj pod cpu aj pod grafiku.. mates aj pod IHS..
Traquillo to uchladi aj na 4.4GHz ale delidovane, ja ho mam a zvladal to.. do 65°C, ale ma vyssi hluk v zatazi a nepoviem ti ako funguje s netuningovanym kuskom. V lepsie odvetravanej skrini by moholmat este menej. :)
Urcite sa oplati honechat rozrezat..
Aj moje Gcko pojde pod skalpel, ale to si urobim asi sam.

Návrat na "Nákupná poradňa"