PC vhodne na GTA V

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Rozerval_Parkund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: St 23. Júl, 2014, 17:28
Bydlisko: Bratislava

PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa Rozerval_Parkund »

Zdravim, potreboval by som poradil ohladom novej zostavy do 800 Euro. Momentalne ficim na zostave z popisu z ktorej planujem zachovat case, zdroj aj disky takze cena 800 zahrna MB, CPU, RAM, VGA nic ine. PC by som chcel mat postavene na MB s chipsetom Z97 kvoli rozhraniu M.2, do ktoreho neskor dokupim SSD, staci kvalitna doska nepotrebujem aby mala wifi, bt. Zatial som premyslal nad zopar modelmi od Asus a MSI. CPU nejaky i7 pripadne Xeon. AMD som vylucil, ma to vysoku spotrebu a som zastanca Intelu. Co sa tyka ramiek, videl by som to na minimalne 8GB, idealne 16 GB. Z grafik ma momentalne zaujala Gainward GTX 770, pripadne verzia Golden Sample (ano viem MSI je tichsia ale isic zlava mi zalepila oci :) a preto uvazujem nad Gainwardom. Ak by bola vhodnejsia ina karta s lepsim pomerom cena/vykon, rad si necham poradit. Cele by to tahal HX750 od Corsairu, co by nemalo byt pre neho problem myslim. PC bude sluzit na beznu pracu a obcasne hranie ETS2 - k tomu plne dostacuje aj moja sucastna zostava ale hlavne chcem aby bol PC pripraveny na GTA V, ktore vyde na jesen. Hram vo FullHD a bol by som rad keby mi to v takomto rozliseni utiahlo aj spominane GTA V na co najlepsej urovni (nepotrebujem hypersuperultra rozlisenie ale ani nechcem aby hra sekala).
Pripadne myslite si, ze sa oplati pockat na nove Broadwell 14nm procesory, ktore vyjdu na buduci rok a ramky DDR4? Ak by to malo nejaky zmysel, par mesiacov by som si pockal kym si zahram GTA V, ak by to malo stat zato. Vopred dakujem za vsetky rady a nazory :-)
MB Asus P5Q PRO, CPU Intel Core2Duo E8500 3,16Ghz @ 3.8Ghz, Ram 4Gb Kingston HyperX DDR2 + 4GB Kingston DDR2, VGA Gainward GeForce 9600 GT 512MB, SSD Crucial M550 256GB, HDD1 WD Blue 10EZEX/Himuro, HDD2 WD Blue 640 GB, HDD zalozny WD Blue Scorpio 250 GB, PSU Corsair HX750, Case Thermaltake Kandalf Supertower VA9000B, Monitor LG M2380D, Mys Steelseries Rival, Keyboard Microsoft Comfort Curve 2000, Win 7 Ultimate 64 bit
Made by Rozerval 11/2008
(UPGRADE 2013 - HDD1+PSU)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa dendroid »

Veď tá hra ešte nevyšla, tak ako ti môže niekto poradiť, na akom PC to pôjde OK. Ak to chceš iba na GTA, počkal by som si, kým to vyjde. Naposledy to istú dobu trvalo, kým sa to dalo poriadne hrať. A nevieš, aké to bude mať nároky na VGA a CPU.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa lacika »

ked ti to nesuri pockaj.. pochybujem ze broadwell a ddr4 bude nejaky zazrak, ale co ked vystreli z motyky.
Keby si tu zostavu taktol a priebezne menil GPU, tak to az take zlo nemuselo byt :laugh: ale na to uz je neskoro :)
Rozerval_Parkund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: St 23. Júl, 2014, 17:28
Bydlisko: Bratislava

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa Rozerval_Parkund »

Viem ze nevysla ale po nete som uz videl nejake hw naroky, neviem ci su z oficialneho zdroja alebo su to len akesi odhady tak som myslel ze niekto tiez takto caka na tu hru a zaobera sa tym aku zostavu nato bude treba. Riesim to teraz lebo mam na pc cas, hra vyjde v oktobri ked zacne semester v skole a casu bude malo takze radsej by som to mal z krku teraz, resp by som chcel aspon vediet ci sa oplati stavat pc zo sucastnych komponentov teda hashwell refresh a ddr3 alebo by malo vyznam cakat na kombinaciu broadwell a ddr4.
lacikaboss napísal:ked ti to nesuri pockaj.. pochybujem ze broadwell a ddr4 bude nejaky zazrak, ale co ked vystreli z motyky.
Keby si tu zostavu taktol a priebezne menil GPU, tak to az take zlo nemuselo byt :laugh: ale na to uz je neskoro :)
Nemyslim ze by to bolo take zle, vec sa ma tak ze na aktualne vyuzitie mi staci sucastna zostava, novu riesim ciste iba kvoli GTA V. Niesom nejaky vasnivy hrac akurat mi GTA seria prirastla k srdcu a tak obmienam pc viac menej iba ked vyjde novy diel. Nikdy som netaktoval ani to nechcem skusat, drzim sa pravidla nevrtat sa zbytocne v niecom co funguje. GPU som nemal dovod menit nakolko tento pc bol stavany na GTA IV na ktoru plne dostacoval a teraz mu ETS2 ktoru momentalne hravam tiez nerobi problem takze pokym grafika ide, nemal som preco ju menit ak opomenieme jej moralnu zastaralost. Niesom nejaky zastanca upgradov, radsej postavim komplet novu zostavu a mam od toho pokoj na nejaky cas ako keby som mal kazdy rok daco menit a vylepsovat, upgradujem len v pripade ak sa nieco pokazi ako minuly rok ked v zdroji vytiekli kondenzatory a menil som fortron za corsair.
Dam teda na tvoju radu a pockam keby nahodou ten broadwell s ddr4 dokazal urobit nejaky vykonovy skok pripadne mal nejake velke klady oproti sucastnym hashwell a ddr3.
MB Asus P5Q PRO, CPU Intel Core2Duo E8500 3,16Ghz @ 3.8Ghz, Ram 4Gb Kingston HyperX DDR2 + 4GB Kingston DDR2, VGA Gainward GeForce 9600 GT 512MB, SSD Crucial M550 256GB, HDD1 WD Blue 10EZEX/Himuro, HDD2 WD Blue 640 GB, HDD zalozny WD Blue Scorpio 250 GB, PSU Corsair HX750, Case Thermaltake Kandalf Supertower VA9000B, Monitor LG M2380D, Mys Steelseries Rival, Keyboard Microsoft Comfort Curve 2000, Win 7 Ultimate 64 bit
Made by Rozerval 11/2008
(UPGRADE 2013 - HDD1+PSU)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa lacika »

aby som upresnil ake mam info ja. Broadwell na socket 1150 bude zrat DDR3. len ten na 2011 by mal mat DDR4.
DDR4 nativne bude mat az Skylake (socket 1151). a ten bude az bude.. Snad sa broadwellu dozijeme v 2015. Ci to bude naraz so Skylake. Kto vie.
Kazdopadne Z97/H97 boli robene pre broadwell a tie by mali dostat support v podobe updatu biosu (podla mna) a budu tam tie procaciky bezat.

PC mozes zlozit teraz a cpu vymenit neskor, ked sa ukaze, ze je to take vynimocne.
Co sa tyka H/W narokoch. Kym to nebude vyskusane na nasich zelezach, neda sa im verit :D (like Watchdogs)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa stiv »

Co si myslis ze o par mesiacov poskladas nieco co bude mat o x % vyssi vykon?
Alebo cakat bohvie dokedy na netaktovaciu i5 s d4 ramkami? ;)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12238
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa HellAngel »

ake PC na GTA5 je potrebne, ti nepovie nikto, nakolko ani oficialny zdroj to este nevypustil von. A aj keby rockstar naznacil HW naroky, tak im uverim az ked hra bude nahrata v PC a uvidime ako to pojde.
Ci investujes teraz 800e alebo o pol roka, tak si nemyslim ze vo vykone sa nejako extra vyzsie posunies. CPU nezlacna pokial nevyjdu nove, grafiky mozno klesnu ale nerataj s nijakou extra zlavou.
Osobne by som siel asi do
http://www.alza.sk/intel-xeon-e3-1241-v3-d1481658.htm

k tomu kvalitnu dosku a chladic. Turbo boost ide az na 3,9 co je uz zaujmava frekvencia. Akurat nema integrovanu GK
v pohode ti este ostane na GTX 770 a SSD
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa dark_globe »

neviem či by som priplacal 17e za 100MHz ... http://www.alza.sk/intel-xeon-e3-1231-v3-d1481657.htm
to už by som radšej išiel rovno do modelu ktory stoji jemne cez 250 ,
ale ma už integrovanu grafiku pre každy pripad ...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa error7 »

GTA V by podla vsetkeho malo mat podporu mantle , cize skor by som volil AMD GPU , urcite to bude zrat CPU vykon kvoli mnozstvu objetkov , dekoracii atd.

Navyse R9 280X ma lepsi pomer cena/vykon ako GTX770 , pripadne zobrat este vyhodnejsiu R9 280 a nataktovat ju.
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa dark_globe »

no či už 280-tka za 195 alebo 280x s tri X chladenim za 240e su vyhodne obchody ...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Rozerval_Parkund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: St 23. Júl, 2014, 17:28
Bydlisko: Bratislava

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa Rozerval_Parkund »

k tym procakom, myslel som ze ked sa uvedu broadwelly tak sa pre ne zacnu robit dosky s ddr4 a novym chipsetom, zato som zvazoval ci pockat, nevedel som ze to sa bude tykat az socketov 2011 a 1151.
Ako spominas ten update biosu, uprimne bal by som sa take daco robit, ako som pisal, ja radsej postavim masinu naraz s dostatocnym vykonom a potom mam od toho pokoj, nerad sa pustam do takychto veci, viem ze na takomto fore to mozno bude vyzerat blbo ale proste si na take veci netrufam ako je taktovanie alebo updatovanie hlavnych komponentov ako doska, cize co sa kupi taky stroj bude nechcem do toho zasahovat viac ako je nevyhnutne.
Chcel by sa spytat ake vyhody by priniesol xeon oproti i7 a naopak, lebo co pozeram frekvencie maju viac menej rovnake, cache pamat maju tiez rovnaku 8 mb a niektore xeony maju aj integrovanu grafiku tak ako rada i7 co by som uvital pre pripad ze by sa daco stalo s pci grafikou takze aky je rozdiel vlastne medzi radou xeon a i7?
Co sa tyka grafiky, v alze mam isic zlavu takze spominana gainward 770 by ma vysla cenovo na rovnako ako r9 280x takze tazka volba, pozeral som uz po nete nejake zrovnania a v niecom vysla lepsie jedna karta a v niecom zas druha.
Necakam nejake zlacnenia ani zlavy, tym pockanim na broadvell som skor mal namysli ze sa ma robit 14nm technologiou tak ze by to mohlo priniest nejake vyraznejsie zlepsenia sucastnych cpu
MB Asus P5Q PRO, CPU Intel Core2Duo E8500 3,16Ghz @ 3.8Ghz, Ram 4Gb Kingston HyperX DDR2 + 4GB Kingston DDR2, VGA Gainward GeForce 9600 GT 512MB, SSD Crucial M550 256GB, HDD1 WD Blue 10EZEX/Himuro, HDD2 WD Blue 640 GB, HDD zalozny WD Blue Scorpio 250 GB, PSU Corsair HX750, Case Thermaltake Kandalf Supertower VA9000B, Monitor LG M2380D, Mys Steelseries Rival, Keyboard Microsoft Comfort Curve 2000, Win 7 Ultimate 64 bit
Made by Rozerval 11/2008
(UPGRADE 2013 - HDD1+PSU)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa lacika »

pri dnesnych doska flash biosu nie je riziko, lebo maju rovno 2. Ak by sa flash nevydaril. A ten sa nevydari, len ak sa pc vypne.

xeony su postavene na tych i7cka, len xeon moze bezat v multisocket doskach. co i7 asi nie. Takty presne rovnake nie su, ale bez grafiky sa xeony oplatia. A ako bonus mas este nizsie TDP :)

a gainward nie je kvalitou oblubena znacka.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa stiv »

Skor chladicom ako kvalitou :)
.
Rozerval_Parkund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: St 23. Júl, 2014, 17:28
Bydlisko: Bratislava

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa Rozerval_Parkund »

velka vdaka za vysvetlenie tych procakov, som myslel ze to ma viac rozdielov
ten gainward som vybral viac menej kvoli dobrej cene a myslim ze kvalita to nebude najhorsia, moja 9600 je tiez od gainwardu a tento rok bude mat 6 rokov a zatial ide. Pri starte to sice huci ako vysavac kedze ide chladic asi na 100% ale po nabehnuti do winu stichne. Ked berem do uvahy isic zlavy tak mozem vyberat medzi Zotacom, o ktorom som cital ze tie chladice su tak isto biedne ale nemam osobnu skusenost s touto znackou, Evgou na ktoru som cital vela kladov ale je cenovo uz niekde inde a Gainwardom, ktory mi prisiel ako rozumna stredna cesta z tychto znaciek. Do grafiky by som chcel z tych 800 vyclenit 260 cize pri studentskych cenach mam taketo moznosti v pripade gtx 770: GAINWARD GTX770 2GB DDR5 + Watchdogs za 241,
GAINWARD GTX770 2GB DDR5 Golden Sample za 251
ZOTAC GeForce GTX770 2GB DDR5 + Watchdogs za 258
GAINWARD GTX770 Phantom 2GB DDR5 za 259
MB Asus P5Q PRO, CPU Intel Core2Duo E8500 3,16Ghz @ 3.8Ghz, Ram 4Gb Kingston HyperX DDR2 + 4GB Kingston DDR2, VGA Gainward GeForce 9600 GT 512MB, SSD Crucial M550 256GB, HDD1 WD Blue 10EZEX/Himuro, HDD2 WD Blue 640 GB, HDD zalozny WD Blue Scorpio 250 GB, PSU Corsair HX750, Case Thermaltake Kandalf Supertower VA9000B, Monitor LG M2380D, Mys Steelseries Rival, Keyboard Microsoft Comfort Curve 2000, Win 7 Ultimate 64 bit
Made by Rozerval 11/2008
(UPGRADE 2013 - HDD1+PSU)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: PC vhodne na GTA V

Príspevok od používateľa stiv »

Ja by som mozno zobral toho phantoma (uz som ho mal :D) ale aspon fan do dolnej pozicie v bedni aby bola karta ofukovana :laugh:
Bez nejakeho lepsieho airflow-u je to bieda a huci to pomerne dost.
.

Návrat na "Nákupná poradňa"