Sluchatka, DAC/zvukovka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: Ukáž mi niečo podobné ako BoomPro.
Vacsina stageovych, nahlavnych za tie prachy je lepsich. Aj vokalne.
loleqboleq napísal: Nie je dôvod, aby bacil nezobral ponuku, keď niekto príde a povie, že trebárs poštu uhradí alebo vyplatí vopred.
Nechce to predat ani tak. Bavil som sa s nim o tom, lebo som mal zaujemcu ktory ho chcel.
s3rg1 napísal:Pozeral, teda snazil som sa najst tie A900X a najlepsia cena bola na uk amazone za 250e + neviem kolko dovoz.
Nj, pozeram ze uz nie su. Spominal som ich preto ze este nedavno sa bezne predavali za 120-150 dolarov. Asi sa to rychlo vypredalo, to bola super kupa. Ale ani ATH-A700X nie su zle.

S T50RP budes rusit okolie. Navyse su dost nenazrane. Potrebuju poriadne zelezo aby to hralo ako ma a na to ti nevyda rozpocet.

Neviem aky mikrofon si mal doteraz, ale ak nejaky obycajny a stacil ti, je nezmysel davat tolko penazi za boompro.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

s3rg1 napísal:Co sa tyka tych polootvorenych T50RP, zase zalezi na akej hlasitosti clovek pocuva, na TS alebo nejake hranie by to problem nebol, ale ked si pustim hudbu, to uz bude pocut aj na viac ako 30cm ci?
Cize skor tie uzavrete sluchatka.
Nie, to je myslené na hudbu, dokonca to myslel (pokiaľ sa nemýlim) už so známymi Shure 1540 náušníkami, ktoré sú z priepustného materiálu.
s3rg1 napísal:Cenu boompro ozeliem, aj ked ukrojit 50e z rozpoctu len na mic je dost, len budem musiet dokupit zvlast kabel aby som ho dotiahol do pc.
Akých 50€? BoomPro stojí 30€.

Ďalšia vec...aký US Amazon? :? :? :? :? :? :?
Hádzal som ti rovno linky na SVK (prípadne si môžeš mrknúť a kúpiť z nemeckého Amazonu), či ty nie si zo Slovenska? Ani nehovor, že si z USA, lebo to by bol zázrak (v dobrom).
s3rg1 napísal:Tie externe zvukovky ma moc nelakaju.
Úplne rozumiem, škoda, že sa to nedočkalo väčšieho rozšírenia, aby vzniklo niečo, čo nerobí kompromisy a trebárs len pridáva k stávajúcemu produktu základný analógový vstup s predzosilňovačom, ničím extra, len proste, aby to bolo viac ako trebárs z USB.

Ak to má byť až o dva mesiace, tak sa tu stretnime, keď to bude aktuálne, na audio trhu sa to niekedy za dva mesiace dokáže riadne pomeniť.

Dunar napísal:Vacsina stageovych, nahlavnych za tie prachy je lepsich. Aj vokalne.
Stage-ových? Myslíš kondenzátorové mikrofóny? To ako vážne?
Náhlavných? To znamená čo? Headsety? Chcem vidieť, ja si toho nie som vedomý (raz som ti už dokazoval, že ten mikrofón u Sennov za 200+€ v inej téme stál za prd).

Takže ešte raz sa pýtam - za 30€, čo dá viac V RÁMCI KONTEXTU???? To je ako keby niekto vyberal prenosné krabičky do vrecka (DAC/AMP), ja tam nejaké odporúčania dám, poviem, že za tú cenu niet o čom a ty povieš, že sú aj lepšie a argumentuješ desktopovým riešením.
Dunar napísal:Nie je dôvod, aby bacil nezobral ponuku, keď niekto príde a povie, že trebárs poštu uhradí alebo vyplatí vopred.
Nechce to predat ani tak. Bavil som sa s nim o tom, lebo som mal zaujemcu ktory ho chcel.[/quote]
Tak potom ok, beriem, vidno, že on je celkovo taký, ako sa tam správa.
Dunar napísal:Nj, pozeram ze uz nie su. Spominal som ich preto ze este nedavno sa bezne predavali za 120-150 dolarov. Asi sa to rychlo vypredalo, to bola super kupa. Ale ani ATH-A700X nie su zle.
Na margo A700X (pričom AX rady slúchadla, ktoré mimochodom...neviem ale podľa mňa by som si u nich ja nenašiel záľubu vzhľadom k ich charakteru a rovnako niekto, kto počúva elektroniku), tak znovu, na avmanii, ich rizzard segýň už predáva tak dlho, že by ich predal hocikomu a sú v podstate nové.
Dunar napísal:Neviem aky mikrofon si mal doteraz, ale ak nejaky obycajny a stacil ti, je nezmysel davat tolko penazi za boompro.
Za kvalitný prenos, aby neznel ako bezdomovec s headsetom za 5€ sa to oplatí...tvl, bavíme sa o tricke...O TRICKE!!!! Nepoviem, keby som tu hodil AT AT2020 ale boompro? Ten halier za riešenie, ktoré mu neprivodí kábel navyše?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: Stage-ových? Myslíš kondenzátorové mikrofóny? To ako vážne?
To ako vazne. Existuju aj dynamicke, o tom si uz pocul?
loleqboleq napísal:Na margo A700X (pričom AX rady slúchadla, ktoré mimochodom...neviem ale podľa mňa by som si u nich ja nenašiel záľubu vzhľadom k ich charakteru a rovnako niekto, kto počúva elektroniku),.
Na elekteoniku nie su ani tie Fostexy, takze nerozumiem. A900X su vyborne sluchadla, za tych 120 dolarov co bezne stali s prehladom najlepsie uzavrete.
loleqboleq napísal: Za kvalitný prenos, aby neznel ako bezdomovec s headsetom za 5€ sa to oplatí
Ludia funguju na headsetovych mikrofonoch, a idu kupovat novy, drahsi headset, kde tie mikrofony nie su ovela lepsie, coho si je vacsina vedoma. Prechadzaju z nejakych Siberii, Krakenov a pod. smetia, ktore im doteraz stacilo. A su spokojny aj s takym mikrofonom co je tam. Ani v poziadavkach nemaju nic take, ze chcu lepsi mikrofon. A ty tu v kazdej teme dookola to iste.

Obzvlast odporucanie HD669 a Boompro, kde je ten mikrofon drahsi ako sluchadla je uplny nonsens. Pricom Superlux robi aj headsety kde su tie mikrofony lepsie ako u vacsiny beznych headsetov. Mozno trosicku horsie ako boompro, ale zvuk sluchadiel na rovnakej ci lepsej urovni ako HD669 a nestoji to 70€.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

1. Musí byť asi naozaj super pri hraní jednou rukou držať stále mikrofón, to je ako na X-factore!!!
Či ty myslíš akože riešenie stejdžák, flexi držiak na stôl, k tomu nejakého pavúčika a chlpáča ala wind shield alebo ultra cool pop filter? Za 30€ - tak na to sa rád pozriem. To je presne, čo píšem vyššie, si do témy o prenosných dac/ampoch (ako príklad) prišiel s odporúčaním na desktop krabicu...

2. Moja chyba, AD a A rada, sú tam rozdiely.

3. Tomu už vôbec nerozumiem. Uniká ti celá podstata a prínos riešenia s BoomPro a hlavne to, že nielen BoomPro je vlastne drahšie ako slúchadlá ale že sú k tomu ešte aj náušníky, ktoré sú cca za rovnakú cenu ako slúchadlá, tie si vo svojom výstupe zabudol opomenúť, bež a oprav to, nech to má grády.

Neviem, čo ti k tomu ešte povedať akože...možno len...myšlienka toho riešenia je zobrať sumu ako za klasický hnoj headset a spraviť z toho niečo so skvelým zvukom, pohodlím a ešte aj odpojiteľným a oveľa kvalitnejším mikrofónom. Bodka, ende schluss. Samozrejme je to aj škálovateľné, s hocjakými, ktoré umožňujú také pripojenie.

Už si doručil konečne ten sound test ako sme sa znovu, pred mesiacmi bavili, kde si sa rozkrikoval na margo Superlux headsetov? Ja Superluxu verím ale nikde nie je test, tak ako znie ten mikrofón?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

1. O akom drzani v ruke to preboha trepes??? :facepalm:
2. Nausniky sa daju dat aj na ine sluchadla. Netusim vsak aky to ma suvis s mikrofonom.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Asi ti treba pripomenúť, čo "stage-ový" mikrofón je
https://www.google.sk/search?q=stage+mi ... 3&bih=1096 .
Vacsina stageovych, nahlavnych za tie prachy je lepsich. Aj vokalne.
Tu máš na pripomeniutie, kde ich uvádzaš.


K druhému, taký, že už keď hovoríš o tom, ako je mikrofón drahý ako slúchadlá samotné, tak prečo nespomenieš, že ešte aj dodatočné náušníky sú drahé ako slúchadlá samotné - už keď bodáš, tak bodaj poriadne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Ty aj vies citat??? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Hovorím si to isté, čo tak ísť do poradne a nechať pána terapeuta prečítať celú tému a nechať usúdiť odborné očko, kto z nás funguje na inej vlnovej dĺžke.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Caute pani, rychla otazka
Oplati sa tato ponuka ?
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x ... headphones
Vraj su niekde na urovni medzi HD400i a 400s. keby s nimi niekto mal skusenost.
Je velky rozdiel medzi uzavretymi a otvorenymi sluchatkami co sa tyka vlastností a kvality zvuku ?
Ak sa oplatia tak ich vezmem nasupu, potrebujem surne sluchatka lebo uz som mesiac bez zvuku a zacinam sa nudit :D
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Ano, je velky rozdiel medzi otvorenymi a uzavretymi. Kvalitou nie, vlastnostami a celkovym pocitom zo zvuku ano.
Na HE400 potrebujes seriozne zelezo.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Hlavne si treba byt vedomy toho, ze ked kupujes otvorene sluchadla, zvuk nejde len do Tvojich usi, ale aj od Teba do izby. Ono to je jasne kazdemu, ale malo kto rata s tym, ze s otvorenymi sluchadlami toho vela nenapocuvas, ked niekto spi pri Tebe v izbe :)
PCU: Intel Core i5 4690K @3.5GHz + Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX | RAM Crucial Ballistix Tactical 16GB DDRAM3 @1600Mhz
MB: ASRock Z97 EXTREME3 | SDD: Crucial m500 240GB | GPU: Sapphire R9 290 TRI-X OC | CASE: Nanoxia Deep Silence 3
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King | Display: Samsung U32J590 + Dell P2414Hb | Keyboard: Keychron K8
Mouse: Logitech G305 | Sound: Microlab b77 + SMSL M3 + Superlux 668B + V-moda BoomPro | Chair: Emagra X5
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

s3rg1 napísal:Caute pani, rychla otazka
Oplati sa tato ponuka ?
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x ... headphones
Vraj su niekde na urovni medzi HD400i a 400s. keby s nimi niekto mal skusenost.
Je velky rozdiel medzi uzavretymi a otvorenymi sluchatkami co sa tyka vlastností a kvality zvuku ?
Ak sa oplatia tak ich vezmem nasupu, potrebujem surne sluchatka lebo uz som mesiac bez zvuku a zacinam sa nudit :D
Potrebuješ súrne slúchadlá? Tak prečo si linkol Massdrop?

Buď tak láskavý, scrolluj a prečítaj si to celé... :facepalm: :facepalm:
Estimated ship date is Dec 18, 2017 PT.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

No situacia sa zmenila a momentalne byvam sam, cize som zacal zvazovat aj open sluchatka.
Ten december som si vazne nevsimol :D
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak už vieš, u v podstate každého dropu od konca do shippovania je pár mesiacov.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Skoda no, bola by to dobra kupa za tu cenu ?
Asi budem mat moznost dostat Sennheiser HD600 za 120eur od kolegu. V pripade ze by to bola ok pouka, aky DAC k nim dokupit, lebo chalan nema.
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E

Návrat na "Nákupná poradňa"