Mobil s kvalitnym fotakom

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa L4j3c »

Zdravim,

kedze sestra bude mat coskoro narodeniny tak by som ju chcel potesit novym mobilom kedze ma problemy s tym ktory ma teraz. Momentalne vlastni Mlais MX Base a po 3 rokoch ma mobil nasledovne diagnozy.

1. Mikrofon pravdepodobne odchadza kedze takmer vzdy ju zle pocuju
2. Slaba wifi skoro stale vypadava signal takisto aj ked je na datach tak je problem s internetom
3. Fotky su malo kvalitne

Ide jej hlavne o to aby ju bolo normalne pocut, nevypadaval internet, baterka aspon cely den a hlavne aby to robilo kvalitne fotky.

Rozmyslal som zatial nad Lenovo Vibe Shot... ale mam obavy kedze to je uz 2 rocny mobil aby nebol zasekany po nejakom case

Cenovy limit zatial nemam ale urcite nehladam nejaky Iphone alebo Samsung najnovsi.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa killswitch »

skus popozerat tu: https://www.dxomark.com/Mobiles
po pravej strane vidis rebricek a ku vsetkemu mozes pozriet recku so samplami.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Konečne niekto, kto sa zaujíma o niečo, o čo aj ja.

Poviem ti to tak, ja aj v roku 2017 mám z hľadiska fotiek stále len jedného favorita - Nexus 6P - od ruky som ho na jeseň kupoval za 270€. Teraz je dokonca za 175 jeden kúsok (aj keď s prasklinou na displeji) https://mobil.bazos.sk/inzerat/74343315 ... SB-C3A.php .

HDR+ na Nexusoch (platí to v podstate len pre 6P a Pixel) je tak pokročilé, že akékoľvek hlúposti, čo ktorýkoľvek výrobca teraz pchá do telefónov (či HW alebo SW) sa Nexusom a ich HDR+ ani nerovná. Ostrosť, farebné podanie, zachovanie farieb pri fotení pri nízkom osvetlení, kontrast, dynamický rozsah...

Jediné mínus je bohužiaľ HW - konkrétne Snapdragon 810 - síce CPU je výkonovo fajn, no teploty, je to známy hriač a throttler.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa Pein »

a baterka ktora je u 6P "povestná".
DXOmark ani nepozeraj to s realife nesedi ani nahodou.

Prakticky tam mas na vyber len najnovsie samsungy (S7/S8), spominany Nexus / Pixel, nejake lumie (950), najnovsie LG a tot vso.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa Chris »

loleqboleq napísal:Konečne niekto, kto sa zaujíma o niečo, o čo aj ja.

Poviem ti to tak, ja aj v roku 2017 mám z hľadiska fotiek stále len jedného favorita - Nexus 6P - od ruky som ho na jeseň kupoval za 270€. Teraz je dokonca za 175 jeden kúsok (aj keď s prasklinou na displeji) https://mobil.bazos.sk/inzerat/74343315 ... SB-C3A.php .

HDR+ na Nexusoch (platí to v podstate len pre 6P a Pixel) je tak pokročilé, že akékoľvek hlúposti, čo ktorýkoľvek výrobca teraz pchá do telefónov (či HW alebo SW) sa Nexusom a ich HDR+ ani nerovná. Ostrosť, farebné podanie, zachovanie farieb pri fotení pri nízkom osvetlení, kontrast, dynamický rozsah...

Jediné mínus je bohužiaľ HW - konkrétne Snapdragon 810 - síce CPU je výkonovo fajn, no teploty, je to známy hriač a throttler.
Daj nejake fotky na ukazku :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa geroswen »

Kupovat Nexus s rozbitym sklom je hlupost a ostatne kusky na bazosi stoja tolko, co SGS7. O tom, ze robi SGS7 aspon take dobre fotky ako 6P a vo vacsine ostatnych veci je lepsia sa asi bavit nemusime ale aj tak spomeniem aspon nieco: IP67, rozmery, vaha, CPU, displej.

Lumiu 950/950XL by som osobne nebral kvoli OS ale inak taky HW za podobnu cenu inde nedostanes.

Nebol jasne stanoveny cenovy strop ale ak by sme sa pohybovali na urovni 300-350 eur, tak podla mna prichadzaju do uvahy SGS7 a iPhone 6S.

Tu je zopar fotiek z S7: https://goo.gl/photos/R5NcwKzVUhvKCrSy6

Tu je jedna zo 6P: https://goo.gl/photos/FNso5BgiCcxhucHx9
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Musíme, pretože nie, nerobí. Jediné zariadenie, ktoré dokáže robiť fotky ako 6P je pixel.
Ostatné sa nerovnajú. HDR+ je veľmi silný nástroj (implementácie HDR od ostatných výrobcov sú oničom, najlepšia z negooglackých je Apple metóda).
Iná vec je HW, tam kráľuje Pixel so Sony IMX378, tipujem, že ešte stále nikto nezakomponoval ten alebo ešte väčší senzor.
Ale celkovo, u mini pidi senzorov ako sú tie v telefónoch...pokiaľ rovnako silný ako HW nie je aj SW (HDR), tak to nemá zmysel.

Inak
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... k10NDczazg
ostatné sú v zložke, tam som vyexportoval final a verzie pred úpravou (len s cropom a v prípade posledných dvoch s takmer rovnakým cropom, len tam som robil crop ešte aj počas úprav a tak by sa mi zunoval export).

Okrem toho som napríklad robil tieto zábery pre môj inzerát pre Denon D2000
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... GV6aU0xLWc
tieto boli napríklad upravované výlučne v snapseed (imo najlepší foto editor na android a zabíjal by som za to, ak by bola PC verzia) v telefóne. Mínus u týchto je, že všetky sa robili s extrémnym cropom (viď. cca reálnu vzdialenosť).

Inak prelistuj
https://www.youtube.com/channel/UCYGjbd ... MZQ/videos
len ignoruj tie thumbnaily, je to fajn holka, má pekné videá v dobrej kvalite.
Tu sú ešte videá od nej priamo v súvislosti s 6P.
V toľkých oblastiach HDR+ (špeciálne u 6P, Pixel je v niektorých veciach konzervatívnejší) u 6P robí také výtvory, že rozum až ostáva stáť ako to dokáže.
Treba akurát prekusnúť tú modrú (čo sa rieši hromadnou jednorázovou úpravou teploty farieb. Nakoniec, HDR+ je aj pre prednú kameru, takže ak chce kvalitnú foto a nie vyretušovaný hnoj, tak o to viac ju 6P poteší.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa Chris »

android do pc sa da na ubuntu v poho rozbehat. Ale aj tak su tie fotky lepsie ako Galaxy S6/S7/S8 ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa Pein »

ono s tymto suhlasim, HDR+ je kurna dobra technologia, ktora podava neuveritelne vysledky. Skoda ze nieje nejaky port aj na ine zariadenia :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Chris, tu je Pixel a S8
https://www.youtube.com/watch?v=WbloTFz2LKY . Ak by tam bolo 6P, tak by si videl ešte lepší kontrast, lepší dynamický rozsah a trošku modrý nádych.
Áno, je tam Pixel ale HDR+ ich tak približuje, že je až zle - stačí žmurknúť na porovnávačky Pixel a 6P.

Nie zo srandy som siahol v roku 2016 po telefóne z roku 2015 a prepáčil som mu jeho starecké chyby. Samozrejme video nespomínam, tam je 6P naozaj ako z roku 2015 (ale zase, tu je najlepší iP a Pixel, kde pixel vďaka znovu unikátnej EIS, ktorej sa na 6P asi nikdy nedočkáme).

Ďalší zdroj na info ohľadom foťákov má ešte PocketNow a ich Real Camera Review séria (často sú tam aj lacnejšie telefóny)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... euBDwu62Jt .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa L4j3c »

Tak predsa som nakoniec objednal Nexus 6P 32GB nasiel som ho za 290 ako novy tak dufam ze som trafil.
Vdaka za rady ;)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil s kvalitnym fotakom

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No parádna cena, výborne. Ak by bolo potrebné poradiť, daj vedieť, rád pomôžem. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"