Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa castelL »

Tú info mám od rodinného príslušníka (otca - vraj meral ? neviem, opýtam sa ešte raz pre istotu) a podľa internetu (neoveroval som) je to rôzne, veru že to zmerám sám až sa mi vráti merák späť, popravde som dodnes nevedel ani o aký konkrétny model TV sa jedná. Našiel som PDF dokument, kde je udávaných 350W, predpokladám že to záleží aj od módu nastavenie danej TV?

//Upravené
Naposledy upravil/-a castelL v Ut 10. Jan, 2017, 17:30, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ano, iste zalezi. Jas, kontrast, tmave svetle sceny vo filmoch.

No tak podla internetu... ja som pisal cisla ktore som ja osobne nameral. Vies zasadny prieser je ze kedysi sa udavali cisla ktore proste pasovali do reality a lahko sa podliezali, kdezto v dnesnej dobe "chcem byt klamany vsade a za kazdych okolnosti, spotreba auta, telky" sa proste udavaju cisla ktore su sotva realne. Minimalny jas, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa castelL »

Tak či tak tá spotreba tam nieje malá proste. Kľudne to môže papkať 300W+ a ak niečo nové riešim, pozerám aj koľko to papká.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

castelL napísal:Našiel som PDF dokument, kde je udávaných 350W
Štitkova spotreba je maximalny možny prikon, ktory v domacich podmienkach nikdy nedosiahneš. Je to nerealne.

Udaje z recenzie, realne namerane hodnoty:
Power Consumption
Default [Standard] mode 191 watts*
Calibrated [THX] mode 225 watts
Standby 1 watt

A aj to je už deduško, novšie modely žeru podstatne menej.
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa adam102 »

To je po prve, ze nikto si nezistil realnu spotrebu, stacil len udaj na krabici a podla neho si vyberal iny model = LCD.
Po druhe, nikto si nevypocital, kolko CENTOV mesacne usetri kupou LCD namiesto plazmy a kolko ROKOV musi tu LCD pozerat, aby vobec dobehol rozdiel nakupnej ceny TV. A ze to teda byval dost velky rozdiel.
Po tretie, mnohym sa do nabytku nevojde vacsia TV ako xy palcov. Kedze plazmy boli najmenej 37'' (a navyse so 400 W prikonom), tak smola.
Po stvrte, kvalita obrazu - uplne posledny parameter vyberu TV pre beznu domacnost. Neviem, ja som este nikdy nebol na navsteve, kde mali LCD a kde som si povedal: "kua, aky dobry obraz".
Po piate, velmi dolezite a potrebne 4K.

Myslim, ze sa nie je comu divit, ze plazmy skoncili a aj mnoho inych veci, ked ma kazdy pristup: "ale ved to nam staci", "ale ved to mojmu dedovi stacilo, musi aj mne".
A ten clanok z druhej strany - ze plazmy boli vzdy drahsie ako LCD, skoda reci. To by som si pozrel porovnanie ceny 60'' 2013 plazmy akejkolvek a 60'' 2013 LCD akehokolvek. Plus samozrejme porovnat kvalitu obrazu oboch meraniami.
Niekedy rozmyslam, ako by to tu vyzeralo, keby Pioneer nemusel skoncit. 9 mm hruba plazma s absolutne nulovou ciernou. Boli sme od toho krocik. K***a, bolo to presne pred 9 rokmi. Mame odvtedy nieco lepsie?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

ZT60 už bol o dosť lepši ako ktorekoľvek KURO.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Andre »

pre mna je HDR na oled LG B6 blizsie realu, cize lepsie, nez Kuro alebo ZT60 :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa dargy »

Dunar: A co myslis ked prisiel ktokolvek do obchodu kde pozeral? No pozrel dozadu na stitok. A tam je max. prikon. Kolko ludi podla teba vedelo ze sa to pri plazme meni podla sceny? Ze tolko to bude zrat tak na dynamickom, a ked bude pozerat Zuzulovu cez jasny den?

adam102: ale aj kolko stali, aj na tu dobu to boli pomaly najdrahsie tv na trhu (kuro, zt rady). Dolezite je ze ten obraz bol vyborny aj v nizsich radach a aj 720p rozlisenia podavali vykon kde nakladali aj 3x drahsim lcdeckam. A boli to top budget telky, kde som ja kupil za 450€ 50" panaka, a smial sa z obrazu co davali 1000eurove ledky. Doteraz co to maju po mojej rodine, su mega spokojny a obraz ako vinecko. Zozen teraz za taku cenu TV co to bude za obraz a panel v nom. A postav ju vedla tej starej plazmy urob pritmie a ostanu ti oci pre plac.Ono ked aj porovnas ceny teraz, tak aj za tu cenu co si vtedy kupil taku zt60 uz vies dnes kupit slusnu oled a budes mat 0 ovu ciernu. Len v tych under 1000€ chyba kvalita plazmicky, kde aj clovek co nemal na high end vedell byt spokojny. Tato kategoria zmizla totalne.
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa adam102 »

No ZT60 s cenou ako KURO sa po 5 rokoch konecne vytiahol. A to LG podobne. S rozlisenim 3840 x 300... Ale uz sa tie OLEDy pomalicky blizia, treba pockat este par rokov. Mozno ich budeme mat konecne aj bezne na stole k PC.
dargy, presne tak, tie telky stali menej, mali lepsi obraz a vacsiu uhlopriecku. Zial, ludia si stale vedeli vybrat.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa quicky »

mna najviac zabije ked pride niekto z rodiny a povie ,ze uprav si tu telku nech to vyzera tak "filmovo" hovorim to je ako? no tak ako telenovela :D

no kym ten oled klesne na normalnu uroven pre beznych smrtelnikov tak to este potrva asi dost dlho..kdezto plazma so slusnym obrazom uz vtedy bola za "par korun"... (vynimajuc top modely)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tak top modely boli vzdy drahe to si treba povedat a bolo jedno ci lcd alebo plazma. To vsak nic nemeni na tom ze tie ceny teraz su uplne mimo.
Inak teraz keby musim kupit tv tak som asi v zadnej casti tela pretoze jedine co sa obrazom priblizuje mojej 6 rokov starej plazme je oled a ten ma trosku inu cenovku ako v tej dobe dobra plazma.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Dunar »

dargy napísal:Dunar: A co myslis ked prisiel ktokolvek do obchodu kde pozeral? No pozrel dozadu na stitok. A tam je max. prikon. Kolko ludi podla teba vedelo ze sa to pri plazme meni podla sceny? Ze tolko to bude zrat tak na dynamickom, a ked bude pozerat Zuzulovu cez jasny den?
Vo väčšine predajni sa ťažko dostaneš k štitku, nevidel som nikdy nikoho sa na štitok pozerať aj keď bol "po ruke".

Andrej: Nahovno zobrazenie pohybu na Olede HDR nevykompenzuje.
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2201
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Vlko »

Tento thread mi pripomína diskusiu audiofilov hadajucich sa, že stereo je to jedine pravé a šecky tie Dolby-THX su šhit :D

Aj gramec je vraj lepši ako cd ;)
Intel i7 10700K@5,13Ghz, Scythe Mugen 5 Rev. B, Asus PRIME Z490-P, Kingston Predator + Corsair Vengeance (4x8) 32GB DDR4 @3500Mhz CL16, Sapphire
NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, SSD Samsung 860 EVO 250GB, Team Group CX2 1TB, Kingston A2000 1TB NVMe, + HDD 320GB WDWD320BEKT, Samsung DVD-RW SH-S183A, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa Andre »

Dunar napísal: Nahovno zobrazenie pohybu na Olede HDR nevykompenzuje.
zatial mam opacne skusenosti :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Rambling plazma lcd spotreba zla zla EU ...

Príspevok od používateľa wingo »

Vlko napísal:Tento thread mi pripomína diskusiu audiofilov hadajucich sa, že stereo je to jedine pravé a šecky tie Dolby-THX su šhit :D

Aj gramec je vraj lepši ako cd ;)
Hehe tiež mám ten pocit.

Inak, názor trochu z opačného konca. Otec pár rokov dozadu kupoval novú TV - čítal recenzie, fóra, názory... jasné, plazma je najlepšia, a z plaziem je Panasonic naj. Kúpil Panasonic - do týždňa ho vrátil a zobral Samsung (tiež plazmu, lebo však plazma je naj). 2 roky dozadu kúpil LG (LED lebo samozrejme nič iné reálne nie je v ponuke) a plazma visí v kuchyni ako sekundárny TV napojená na DVB-T. Spotrebu nikdy extra neriešil.

Len toľko k objektívnej neotrasiteľnej pravde o tom že plazma je vo všetkom okrem spotreby lepšia a že to len tí zlí zlí predavači presvedčili nič netušiace obete ku kúpe horšej TV... teda ak sa tu niekto nezníži k osobným urážkam a útokom. Nie, otec skutočne nie je typ čo kúpi hocijakú somarinu bez toho aby si o tom niečo nezistil, či nebodaj vymenil objektívne lepšie za horšie, a taktiež nejde o človeka čo nikdy v živote nevidel kvalitné video alebo audio. Ako vravia angličania Get off your high horse a skúste sa zamyslieť nad tým že možno bežná populácia má trochu iné preferencie ako tých pár kusov z vás čo si tu budete navzájom prikyvovať akú pravdu máte a ako sa všetci ostatní mýlia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"