4K (40"+) monitory všeobecne

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dovolim si potichu podotknut ze na linkovanom Gejzhajse isiel 43" PHHILLIPPS DOLE NA 661 EUR VRATANE mertvertštojera a ja kretino som zrovna čerá dosiel domov z Ríše...

ked si zoberiem ze to je 550eur bez dépéháhá... joj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No a? Unás je 4350 už za 590€ s dépéháhá (záruku u predajcu ani nemusíš riešiť, Datalan robí servis pre Philips).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sakra, tak potom co tu chlapciska riesia :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

mp3turbo napísal:toto je velmi diskutabilne - pozor na lesklost obrazovky (TV sa robia, a hlavne tie lacne, na "woooow pop up obraz" faktor, ze su totalne nerealne farbicky a kazdy zablesk svetla vidno sestkrat nevadi), latencie (elektronika TV, gaming mode semtam riesi, monitory su priamo stavane na pouzitie ako monitory kdezto TV su len znasilnene a to vzdy) atd, atd.

Nie je to vobec jednoducha tematika. Kazda z tych veci ma svoje vyhody a to hovorim ako dlhodoby pouzivatel 40" TV v rezime 4K monitora :)
Je to jednoducha tematika. Rovnaky obraz za menej penazi.
Nie kazdy TV je zrkadlo, a nie kazdy monitor matny. Ved aj tie Philipsy co sa tu nimi ohanate su leskle. Mimochodom ta lesklost nie je samoucelna na paradu. Ovplyvnuje to kontrast a hlbku obrazu (samozrejme za cenu viac odleskov). S tymi nerealnymi farbami si uplne mimo. To na to nema vplyv. Latencia je u niektorych TV porovnatelna ci nizsia ako u monitorov. Netreba predpokladat, ale pozriet si recenzie.

Taky Samsung UE40KU6072 sa tym Philipsom minimalne vyrovna (ak nie je lepsi) a je lacnejsi.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne takto som to napisal :

TV sa robia, a hlavne tie lacne, na "woooow pop up obraz" faktor, ze su totalne nerealne farbicky a kazdy zablesk svetla vidno sestkrat nevadi


a presne takto to aj je. Hadam mi nechces povedat ze vsetky telky maju uplne najlepsie nakalibrovane farby, najvernejsie a najpresnejsie, s pokrytym celym gamutom farebneho spektra a to navyse ktoreho si len vyberies.

Moja veta bola uplne spravna a tvoje "ze som mimo" je nespravne. Lacne telky MAJU NEREALNE farbicky. Ked si vedla seba postavis sest televizorov a pustis tam rovnaky signal, kazda telka bude vyzerat inak v konecnom vysledku, na co vplyva samozrejme aj nastavenie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

O co je horsi leskly TV ako leskly monitor? Toto prosim vysvetlit.

Nie nechcem to tvrdit. Ono to totiz tak je. Kvalita prednastavenych farieb sa nijako od monitorov nelisi. Ano, v roznych dynamickych, standardnych modoch su tie farby uletene, ale Tv maju aj mody ako kino ci PC kde su tie farby uz velmi presne aj out of the box. Uz na trhu defacto nie je na trhu ziaden TV, ktory by mal napr. v kino mode zle nastavene farby.
Plus TV maju tu vyhodu ze maju v mnohych pripadoch ovela viac moznosti nastavenia ako monitory, takze ten obraz sa da lepsie vysperkovat.

Ty nie ze si uplne mimo, ale vyslovene trepes sprostosti. A klames. Treba si vytiahnut hlavu z pr.ele a neopakovat dookola nejake naucene nezmyselne mantry. Treba si pozriet recenzie s nameranymi hodnotami. A narabat s faktami. To by ale pravda bolo najprv nutne tym udajom aj rozumiet vsak? Ocividne nemas sajnu o com splietas.

Tak schvalne. V comze ma byt niektory z tych Philipsov lepsi ako napr. ten KU6072? Vo farbach? Ci v gamute? Poprosim vysvetlit, a podlozit faktami, dakujem.:D

Delta E: 2,8, po kalibracii 0,2. To su skutocne nerealne farby. Philips 1,68 po kalibracii. :hysterical:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vypichol si jeden jediny konkretny TV a na nom stavias tvrdenie ze absolutne VSETKY telky su take ? Ale no tak...
V lesklosti sa zhodneme, leskly tv je zly rovnako ako leskly monitor je prd.

dobre, trepem sprostosti, klamem, nicomu nerozumiem. Vyhral si, mna to netrapi. Len sa trosku cudujem, preco vlastne vsetky firmy nerobia jeden jediny model telky, a preco vlastne vsetky tie sproste monitory existuju... od kazdeho vyrobcu pomaly desat modelov v kazdej uhlopriecke a samozrejme aj s rozlicnymi panelmi. Vlastne sa aj cudujem preco existuje Nanao pardon Eizo, Yiyyijama, preco NECy maju veeeelmi drahe modely, ked vlastne prakticky rovnaku sluzbu spravi Acer za stodvadsat eur. Potom sa cudujem, preco existuju 65" telky aj za 900eur aj za 5000 eur, ked maju prakticky rovnake obrazy, rovnako kalibrovatelne.

Aj sa cudujem preco Philips spravil ten 40" a 43" BDM monitor ked si proste mozeme kupit od nich telku, bude kvalitnejsia a lacnejsia.

Ale to si vobec netreba vsimat, comu sa ja cudujem to predsa nie je podstatne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Dunar napísal:Treba si vytiahnut hlavu z pr.ele a neopakovat dookola nejake naucene nezmyselne mantry.
ak ma oči neklamú, tak tu trepeš rovnaké sračky ako turbo, akurát z druhej strany. nevravím, že nemáš pravdu. Ale tiež tu od Teba nevidím ani jeden dôkaz ... :P
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dunar napísal:Taky Samsung UE40KU6072 sa tym Philipsom minimalne vyrovna (ak nie je lepsi) a je lacnejsi.
Ja tiež zabŕdnem ale z druhej strany. Dunar, nehodíš mi, prosím, recenziu aj s meraniami? Pokiaľ sa nemýlim jeho zakrivenú verziu som videl tu
https://www.youtube.com/watch?v=oZpIEFGPnqE respektíve po krkolomnom konvertovaní modelu na našu verziu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

Leon napísal: ak ma oči neklamú, tak tu trepeš rovnaké sračky ako turbo, akurát z druhej strany. nevravím, že nemáš pravdu. Ale tiež tu od Teba nevidím ani jeden dôkaz ... :P
Asi si slepy. A aj neschopny googliť.
Dunar napísal: Delta E: 2,8, po kalibracii 0,2. To su skutocne nerealne farby. Philips 1,68 po kalibracii. :hysterical:
mp3turbo napísal: Ale to si vobec netreba vsimat, comu sa ja cudujem to predsa nie je podstatne.
Netreba sa čudovať ale čitať. A nebavime sa tu o rozdieloch medzi top a zakladnymi modelmi televizorov (ani tam to nie je o paneloch ale hlavne o elektronike). Tema je o TV vs monitor.
Monitory su drahšie z dôvodu že sa ich robi podstatne menej ako TV. Takže pri zhodnej či horšej kvalite môžu byť o dosť drahšie. A ano, napr. ten KU6072 je lepši ako tie Philipsy. A je o dosť lacnejši. Nehovoriac o tom že niektori vyrobcovia si nechaju radi zaplatiť už len kvôli menu. Ako by si to videl prvykrat v živote.

Tu maš 2 recenzie. Kde to "MA NEREALNE farbičky"? Vieš mi to objasniť?
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300
http://hdtelevizija.com/2016/10/13/sams ... cenzija/2/

Praveže podanie farieb je jedna z disciplin, kde už nemaju problem ani tie najlacnejšie modely.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Chris »

co pozeram, ak farby sedia, tak akurat samsung sa odraza svetlo trochu viacej

Samsung 40KU6072
Kašnjenje slike na ekranu (input lag)
Game mode: 23.4 ms
HDMI imenovan PC i Standard predložak: između 35 i 36 ms
BDM4350UC
sing this method, we calculated 27.86ms (over 1.5 frames) of input lag
Samsung KU6300
1080p @ 60Hz Show Help
: 19.8 ms
1080p With Interpolation Show Help
: 109.9 ms
1080p @ 60Hz Outside Game Mode Show Help
: 122.4 ms
1080p @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help
: 36.7 ms
4k @ 60Hz Show Help
: 20.4 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help
: 36.7 ms
4k @ 60Hz + HDR Show Help
: 20.4 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 + 8 bit HDR Show Help
: 36.7 ms
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Chris »

andrejsvk napísal:28ms input lag (leo bodnar test) - rovnaky ma aj philips
I connected the P4317Q to two desktops and two laptops using all four digital inputs and selected the default four-way PbP setting. Each window maintained a perfect aspect ratio and delivered a sharp 1080p image. The panel's 8ms pixel response produced noticeable ghosting in my Crysis 3 (PC) and Grand Theft Auto V (Sony Playstation 4$305.00 at Amazon) gaming tests, and its input lag (the time needed for the monitor to react to a controller command) of 27.5 milliseconds, as measured using a Leo Bodnar Video Signal Lag Tester, is on the long side, but this is a business monitor and likely won't be pressed into heavy gaming duty.
Ale ako som vypisal hore, maju to vsetky konkurencne monitory aj TV.


Myslienka zobrat lacnejsiu TV sa mi tiez pozdava, jedina nevyhoda je lesklost panelu teda ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

Aj TV aj tie monitory maju semi glossy povrch. Takze nie je to lesklejsie. A su aj fotky na nete resp. najdes mozno aj video ako to vyzera.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže tak - ja som si to už všimol aj predtým (v téme na avmanii), no zabudol si, Dunar, dodať jednu veľmi veľmi dôležitú informáciu - 6XXX Samsungy majú 50Hz panel. Alebo sa to už zmenilo za posledný rok, prípadne s aktuálnymi modelmi UE**MU6***?

Dobre, že to viem, už ma prešla chuť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Dunar »

Nie nezabudol som to dodat. Tie monitory tiez nie su 100 Hz, takze tento argument celkom nechapem.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"