Pripojenie monitora (D-sub) do PC (HDMI)

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Pripojenie monitora (D-sub) do PC (HDMI)

Príspevok od používateľa rudo959 »

Mám klasický CRT monitor, ktorý má len D-sub vstup. Bolo by možné pomocou nejakej redukcie pripojiť ho do HDMI výstupu na PC? Ak áno tak čo by k tomu bolo potrebné zohnať? Ďakujem.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pripojenie monitora (D-sub) do PC (HDMI)

Príspevok od používateľa marfan »

Odporúčil by som ti zohnať si nejaký lacný LCD displej z DVI tam to už ide. VGA to HDMI jedine cez nejaký prevodník, ktorý bude podľa mňa stáť aj 20€.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Pripojenie monitora (D-sub) do PC (HDMI)

Príspevok od používateľa 4040 »

PC nemá DVI ?
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pripojenie monitora (D-sub) do PC (HDMI)

Príspevok od používateľa rudo959 »

PC má DVI, problém je v tom, že PC z nejakého mne nelogického dôvodu uprednostňuje ako grafický výstup HDMI kde mám pripojenú plazmu (nikde v biose som nenašiel nastavenie priority grafických výstupov). Možno je to tak nastavené preto lebo je to doska E35M1-I DELUXE, ktorá bola primárne určená na tiché HTPC na ktoré ju používam aj ja. Problém je v tom, že po zapnutí PC mi ide obraz najprv do telky a až potom keď naskočí win7 pustí obraz do monitora a bios nie je na telke zobrazený korektne teda asi kvôli inému rozlíšeniu sa niektoré položky nedajú čítať. A tak by som chcel nejako tie výstupy prehodiť, z HDMI do D-sub (monitor), z DVI do HDMI (plazma).

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"