4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa dexterav »

malý problém je že že či ten kábel ozaj ide zistíš až ked ho použiješ :(
už sme vracali aj kábel za xx E :D :facepalm:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
bako84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa bako84 »

dexterav napísal:malý problém je že že či ten kábel ozaj ide zistíš až ked ho použiješ :(
už sme vracali aj kábel za xx E :D :facepalm:
No veď to kúpim kábel za 50ečok a nakoniec bude robiť to ísté :facepalm: ale zlodeji v eshopoch rižujú aj na takejto sprostosti v alze 2m hdmi za 150e fakt vrchol :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Chris »

kamos kupil v Bory Samsungu za 50e tusim 1,5m.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Papek »

Kable inak ako testovanim neoveris. My sme sa tiez dost dlho natrapili, kym sme nasli kabel schopny preniest na velke vzdialenosti. Pomaly sme uvazovali na prevodnikoch do SDI pripadne do optiky a spat, ale nakoniec sa nam podarilo najst riesenie cisto cez HDMI v rozumnej cene. Nam zase nesiel kabel vobec, pripadne iba v SD rozliseni, alebo sa nam posuvali farby, pripadne chybala niektora cast obrazu. Pri 4K/60p bude asi obdobny problem, kedze ide rozhranie na hranici svojich moznosti.
Osobne by som sa na nejaky 150 € kabel z alzy vykaslal a kupil nieco overene v rozumnej cene, hoci aj z amazonu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ja pouzivam k svojej seiki tento kabel bez problemov:

http://www.alza.cz/premiumcord-slim-hdm ... tm#recenze

Prevadzkujem na Lenovo Thinkpad T430 Intel Core i5-3320M s integrovanou HD4000 bez problemov na 4k@30Hz.

Zaklad je si zapnut V-SYNC potom je to o dost plynulejsie a pohyb mysky oproti 60 nie je tak strasny, ale jasne, ze je to badatelne, ale pri praci vobec nevadi.

Dneska som len tak tukol na mojich 6 ci kolko v diagonale vypalenych pixelov a ukazalo sa, ze je tam nejaka spina co ide tuknutim posunut :D Takze to skusim vytukat prec z obrazu. Inak som si to tam skoro ani nikdy nevsimol, kedze malo casu som tam mal nieco biele.

Bohuzial mi do prace nedovolili doniest tento monitor :( A viete preco ? Pretoze to je velke a nie je to standartny monitor. No do <> mozem .... standarty.

V praci mam dve 22" 1680x1050 a poviem, ze tych 60Hz za to naozaj nestoji. Ta praca sa neda porovnat doma a v robote. Vkuse hladam kam nieco odlozit a musim preklikavat ako diva krava.

Ano teraz sa uz seiki neoplati z Amazonu. Ale hovorit, ze kup si radsej 2x24" alebo 2x27" je podla mna blbost pokial na tom clovek chce fakt pracovat a nerobi profesiolnu fotografiu/film kde mu ide o dobre podanie farieb. Aj ked si myslim. ze potom skalibrovana telka by bola ekvivaletna k pc monitoru. Ta plocha je na nezaplatenie. Proste kto nemal nepochopi.

60Hz Vam chyba tak na hry, ale na tie nemam cas a 1920x1080 to da vraj aj 136Hz keby sa chcel niekto hrat. A tak rozmazene to nie je vo full hd.

Inak sedim od toho monitoru 50cm a stale vidim okolie okolo mna. Cize to nie je vobec velke pre zorny uhol :) Alebo nechapem preco kazdy chce vidiet cely monitor aj z ramcekmi.

40" je max uhlopriecka pre flat panel. Pretoze uz na kraji vidim, ze sa na to pozera z nie optimalneho uhla a tiez mate pocit ako keby sa ten obraz vzdaloval ak pozerate priamo zo stredu. Ano 2x22" mam do V, neviem uhol, aby sa mi na to dobre pozeralo, ale ten velky pixiel a viac ako o polovicu mensia pracovna plocha ma privadzaju do zufalstva.

Otazka je pri zahnutym paneloch ako velmi su zahnute. Ale urcite uz teraz sa tesim na prehnute 8k tv/monitory. Urcite nekupovat uz flat pri velkej uhlopriecke ak to chcete na stol ako monitor. Bohuzial ohnute 40" UHD nie su o.O a 55" uz stoja vela.

Inak na hry som dost dlhu dobu pouzival Fujitsu Siemens p19-2, neskor p20-2 este v dobe, ked ludia ani nevedeli, ze nejaky input lag treba merat a odohral som si v pohode. Esteze nie som narocny hrac, pretoze lag od internetu, input lag, odozva od monitora a este dpi a hz na usb pre mysku to by ma jeblo a este ta cena kolko tieto hracke veci stoja, nic zlom ;)

Tu je inak odozva tej p20-2 bez meraneho input lagu:

The response time of the P20-2 is specified to be 16 ms for black/white and 11 ms for grey-to-grey shifts. By running several games, we put the Fujitsu Siemens P20-2 responsiveness and gaming capabilities to the test.


Zalezi aky hardcore gamer ste a aky typ hier hrate. A aky pocit mate z toho, ze to ma taku hodnotu, pretoze raz ked Vam bude vadit nejake cislo, tak Vam nikto nepomoze, aj ked v konecnom dosledku by ste si rozdiel nevsimli. Cize tv ako monitor uplne bez problemov. Hlavne ked sa bavime o cene vs uhlopriecka.


Moj nazor je, ze pokial bude niekto pytat za 32" monitor 900 eur. tak sa nan vykaslem, ked za 500 EUR mam 40" TV.

V konecnom dosledku si myslim, ze aj tak casom vsetci pochopia co mp3turbo hovori.

Dogmy stale prezivaju. Keby ste v case ked bola 17" monitor standart hovorili o 24", tak tiez na vas pozeraju ako na vola. To iste plati pre multimonitorove zapojenie. A vzdy to je: a naco ti to je, vsak to spravis aj na malom. Ano spravim ale kde je pohodlie, kde je rychlost a efektivita. Samozrejme ludom na fb a internet toto netreba, pretoze aj tak pozeraju <>. Tete na ministertve to ani nedavajte, pretoze nenajde ikonku na tak velkej pracovnej ploche. Raz ked tvrdim, ze potrebujem velku pracovnu plochu, tak nebudem riesit take kraviny ako sa tu riesia a hlavne si nekupim potom jednu 27" 2560x1440 v tom lepsom pripade, inak skoncite na 24". Ak raz niekto nevie pochopit co to znamena 4xFULL HD tak to nema zmysel viac rozoberat.

Ja si myslim, ze vacsina ludi to s tou pracou nemysli vazne, inak by si 24" nekupovali uz teraz ak maju aspon tych 500EUR ako rozpocet. Ano mozte si kupit 4x24", ale tie kable a ramceky medzi monitormi no neviem a viete kolko stoji taky stojan uz len 2 monitory, nieto na 4. Pouzival som multimonitorove zapojenie a uz by som sa k tomu nevratil, pokial by mi neposkytlo este vacsiu pracovnu plochu. Cize idealne este 2x monitor po bokoch k tejto tv, ale to uz jednym monitorom nenahradite, az 8k ked bude a tam sa to zase zopakuje.

Jedine co este moze byt super je virtualna realita s pracovnou plochou kam sa pozriem, ale este to musia vychytat.

Prepacte za tie emocie, ale pocuvat ako je nieco velke na stol alebo ze ak mam 30Hz sa stym neda pracovat, ach :D
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Chris »

ale sak ty si linuxak a tiii vidia svet inak :D

Treba pockat co tento rok prinesie. Tiez cakam na zlacnenie 4k pripradne ultrawide zaoblenych LCD . :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> V konecnom dosledku si myslim, ze aj tak casom vsetci pochopia co mp3turbo hovori.

:)

videl si tie deticky na pcmania.sk ci co je to za konkurencne forum ? Tak ti uplne zjavne pochopili a v zivote nic ine ako hry nepouzili.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa LoPiO »

mp3turbo - tam nechodim, ale je dobre, ze to pochopili :) Uz aby tu bolo 8k :help:

Chris - ja nie som linuxak :) Bol som windowsak do minuleho roka, ale kvoli robote musim pouzivat linuxy a zistujem, ze tie windowsy fakt nepotrebujem :D Vdaka za Kubuntu. Ja som inak pouzival 2x20"+30" na windowsoch, takze to nema nic spolocne so systemom ktory pouzivam.


Uz davno som pochopil, ze jeden monitor je malo. Ze FullHD je nic moc rozlisenie. Pokial si to clovek neda na stol a nezacne pouzivat nepochopi. Uz aj obycajne surfovanie na nete je pre utrpenie na inom rozliseni. Ja uz neviem doma co to je scrolovanie skoro. By ste neverili ako super sa hladaju obrazky na googli alebo ako dobre sa triedi obsah co chcete vidiet. Staci preletiet ocami.

Nechapem ako niekto moze hovorit, ze 4k netreba a ze nie je nan este cas :D

Uz len take hranie na 4k bude extaza, ale ludia si asi zvykli, ze vsetko ide na FHD na plne gule, tak uz nechcu menit grafiku kazdy rok, ale zase ako sa pohneme dalej, ak sa zo 4k nestane common rozlisenie ako sa stalo z FHD ?. Pamatame casy ked farc cry neslo ani na 1280x1024 na stredne detaily. Hlavne, ze nadavame, ze konzole zabijaju hranie. Ale ako chcete prinutit studia robit 4k textury, ked ani pc kvoli tomu nechcete vymenit ? Ja to nechapem a nepochopim ako ludia mozu sediet za pidi 24' a vraviet ze im to staci :D

Toto by te doma nechceli mat ? Sice sa bavime o hrach zase, ale to je najlepsi priklad, pretoze ludia asi nepracuju ako som uz spominal :D


A teraz si to predstavte na zahnutom monitore bez ramcekov v 4k a co potom v 8k ?

No koncim, pretoze je to cele zle so mnou a vyzerato ako by som si obhajoval nakup 4k :D Sa vzdy smejem na uvahach ako je 4k zbytocne a rok-dva to aj tak bude mat kqzdy na stole :D
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
YellowZelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Št 03. Nov, 2005, 20:00

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa YellowZelo »

Ja by som si veľmi rád kúpil 4k displej (na prácu), ale veľmi ma zlostia vysoké ceny a malá ponuka. Dosť by ma zaujímal nejaký kredibilitnejší odhad vývoja cien (resp. ponuky). Možno 4k displeje rapídnejšie zlacnejú, ak príde na svet VGA, ktorá zvládne súčasné hry v 4k pri rozumnom FPS (možno Nvidia GTX 980 Ti).

Ak si pre pár mesiacmi človek chcel kúpiť najlacnejší 4k displej, Seiki bol favorit. V súčasnosti mi pripadá ako najlepšia voľba toto LG 40UB800V. Našli ste na trhu s 4k displejmi zaujímavého kandidáta?
NTB:lenovo y510p -> CPU:i7-4700MQ GPU:nVidia GT755M
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Andre »

ze by si si precital aspon stranu dozadu? :rolleyes:
andrejsvk napísal:60ms je nepouzitelnych, pohnes mysou a cakas kym sa pohne kurzor

a 60ms maju aj LG UB800, UB820, UB830, UB850 ...

naj co som nasiel je ue40hu6900 za 580euro
http://led-televizory.heureka.sk/samsung-ue40hu6900/
Input lag (high-speed camera) 31ms compared to lag-free CRT in [PC] mode
Leo Bodnar input lag tester [PC] mode 40ms; [Game] mode 46ms; [Movie] 57ms
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu69 ... 233782.htm
470e myslim ze vyborna cena za hu6900 teraz

ja by som bral ale skor monitor http://www.cnews.cz/recenze/benq-bl3201 ... ni-vybavou

pripadne 27 ak budes sediet blizsie http://lcd-monitory.heureka.sk/dell-p2715q/
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

470eur za hentu uhlopriecku je absolutne bez debaty. Ked budem brat dalsie 4K/UHD kusy co bude velmi coskoro, budu to zatial na 90% tento Samsungy.

Ved si zoberte ze tie 32" srandy ktore maju prilis male body [ja na 4K 39" sedim denno-denne uz rok a pol a teda viem co znamena pouzivat 4K dlhodobo na normalnu robotu, nie na hry] stoja dvojnasobok.





>> Dosť by ma zaujímal nejaký kredibilitnejší odhad vývoja cien (resp. ponuky).

och, vybili sa mi baterie vo vesteckej guli. Nemas nahodou poruke nejake AA formatu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Andre »

Ja myslim, ze 32" 4k, cize na 16" fullhd je uplne ideal, ked od toho sedis do 50cm
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja si to nemyslim, i ked rovno priznavam ze 32ku som v 4K nevidel. Zato osedlana 39tka mi pride uplne akurat. 36ka by podla mna bola trosku mensia ako by sa patrilo a som hrubo presvedceny ze 32ka je prilis prilis krpata. Samozrejme sa bavime o 100% skalovani teda o ziadnom zvacsovani.

Rozhodne je ale pravda ze kazdy z nas ma ine okále a to co je jednemu zbytocne velike moze byt druhemu uplne akurat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa faugusztin »

32-ka je tu priamo predomnou. Ak dokazes pracovat s 13.3" 1920x1080, tak je to cca podobny pocit. A samozrejme bez skalovania.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K rozlisenie v praxi, postrehy, Seiki 39"

Príspevok od používateľa Leon »

hoši viete mi poradiť HDMI k tomuto ?

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 0#p1235880

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"