DualMonitor dotaz

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa LordKJ »

Pomocou
USB > Displayport by to malo urcite fungovat, ale taka sranda tiez stoji das 80eur
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a hlavne je trosku naprd, pretoze hry na tom nezahras a pretoze obnovovacia frekvencia tiez nie je nekonecna a pretoze aj ROZLISENIE tiez nepretlacis nekonecne. Nie je mi zname ze by sa cez USB dalo prehodit UHD 3840x2160.

Dovod ?

Vsetko sa toci okolo priepustnosti USB. Darmo ma usb3 realnu priepustnost okolo 400MB/s, cize 3Gbit/s... to je SIALENE malo pre obraz. Tu sa uz davno pradavno pohybujeme cez 10Gbit pri DVI/HDMI/DP pripojeniach.

Cize ked uz USB->hocico, tak jednoznacne ratat len s rozlisenim 1920x1200, mozno 2560x1600 ale viac zrejme nie. A este pozor na dalsi obrovsky problem : kvalita obrazu. V dosledku absencie napajania (ide to len cez USB alebo to ma externy zdroj?) a nemoznosti v takej malinkej krabicke riesit cokolvek 10W+ kvoli teplu, dochadza casto k neskutocnym kompromisom aj v kvalite obrazu.

Aby som to zhrnul : ja osobne tymto USB bazmekom neholdujem ani trosicku :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa Leon »

nj cez USB to určite riešiť nebudem,... proste kúpim jeden 27 palcový,.. jeden ten 34 palcový 2K ultra wide čo zapojím cez HDMI, a keď to nepustí, tak ho proste v 14 dňovej lehote vrátim no. Iné riešenie aj tak nieje.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa Leon »

hoši ešte mi pomôžte s týmto, keď už to tu riešíme všetko :D,... písalo sa tu o kábloch a priepustnosti,... tak aký kvalitný kábel teda vybrať ? HDMI aj VGA.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

HDMi kabel si vyber taky aby podporoval hdmi 1.4, alebo aspon 1.3a verziu. Tam nemas co riesit, je to "digitalne" riesenie (ja si o tych digitalnych kabloch a digitalnych GSMkach myslim svoje), proste to bud ide alebo nejde.

Z hladiska analogovej VGA neviem priamo poradit, system "toto si kup, linka, 30eur". Vseobecne sa vyprdni na akekolvek tenke kabliky, to uz vidis podla obrazku na webe ze je to odpad, vyprdni sa na vsetky lacne kable. Hladaj nieco co rozhodne je tienene (bude rarita najst nieco netienene) a doporucujem aby kabel mal na obidvoch stranach ferity (odrusenie).

https://www.alza.sk/kabel-prodluzovaci- ... tm#recenze
tu napriklad jeden pise ze "Proti jiným kabelům je opravdu dobře stíněný, což jinými slovy znamená, že přenáší obraz bez jakéhokoli sebemenšího zkreslení (což nemůžu říci o tenčím kabelu, který jsem používal před tím)"

presne o tomto to je... ci je tento kabel zrovna ten najkvalitnejsi co sa da zohnat za rozumne prachy neviem,

Zato napriklad tutok najdes : https://www.alza.sk/stineny-kabel-pripo ... tm#recenze
"Jedná se o nejlevnější kabel. Jeho kvalita je tedy minimální. Na mém monitoru HP L2208w je obraz jakoby v mlze. Kabel také nedokáže přenášet data o monitoru do počítače. Monitor se hlásí jako nepodporující Plug and Play. Proto nelze v nastavení např. nastavit korektní rozlišení monitoru 1680x1050."

pripadne "obraz je trochu rozostřený".

Najviac sa mi lubia machri v style "Je to kabel,co na něm chcete hodnotit,fuguje." a "Prostě kabel... Funguje tak, jak má."
to su majstri svetla. Proste auto, Fabia 1.2htp, namakane.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa Leon »

sranda, ale podľa obrázkov vyzerajú tie isté, a jeden je shit a druhý parádny :) kto sa potom v tom má vyznať :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa faugusztin »

Co sa tyka HDMI kablov, ja mam dobre skusenosti s https://www.alza.sk/evolveo-xxtremecord ... 173873.htm (to bol prave ten kabel, ktorym som skusal ten 4k monitor; pouzivam ho vsade), jediny problem je ze je dost tazko ohybatelny.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, tie rovnake obrazky som zaregistroval - kedze sa jedna o dvoch rozlicnych vyrobcov, dovolim si tipnut ze alza a konkretni produkt manageri (alebo konkretny manager) si zjednodusil ulohu a moc sa s tymto produktom "nesral".

Ani ja by som to nerobil pri stvoreurovej polozke ked mam na krku tisice poloziek. To sa proste neda.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa LoPiO »

Kaslat na tie hrube kable :D na 4k staci aj tento, aspon 30Hz, ale viac neotestujem, kedze seiki viac neda a ani moj notebook:

https://www.alza.sk/premiumcord-slim-hd ... 472828.htm

EDIT Dik, opravene. Uslo m na konci :D
Naposledy upravil/-a LoPiO v Ut 14. Apr, 2015, 22:45, upravené celkom 2 krát.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa Leon »

hlavne ti nefunguje link ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hrube kable sme sa bavili na ANALOGOVE VGA pripojenie - kvoli tieneniu atd, takisto sa spominali ferity na odrusenie.

Pri "digitalnych" kabloch HDMI, DVI neriesis ich hrubku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa faugusztin »

Hrubku nie, ale konstrukciu ano. Napriklad vacsina mojich 3-5m Displayport kablov o podporu 4k ani nezavadi, proste monitor s nimi na 4k rozliseni nejde.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, to je jasne - na to aby boli 4K musia podporovat nejaky bandwidth, cojaviem 10Gbit/s alebo nieco podobne. To splna az standard hdmi 1.3a (pomoc, nie som si isty a nechce sa mi hladat) a preto pokial nemas hdmi 1.3 kabel, tak nebude 4K.

Jednoduche. Ale akykolvek kabel, tenky, hruby, biely, zeleny, ktory splna standard 1.3a, prenesie 4K v rovnakej kvalite. Tam uz rozdiel proste nebude. Bud to chodi alebo nechodi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa faugusztin »

Okrem pripadu, ked si napisu ze maju HDMI 1.4a na 5-10m kabel, pricom realne to na tu dlzku nezvladne :D .
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: DualMonitor dotaz

Príspevok od používateľa mp3turbo »

priznam pravdu ze toto neviem - radovo sa bavime o 340MHz na tych žilách a to mi pride ako realne i ked nie som konstrukter. Pri 1.4 verzii sa bavime o obycajnych 10Gbit/s.

Myslim si ze HDMI 1.4a na dlzku 10 metrov je ukrutne realnych. Nemam overene, avsak ako hovorim... porovnanie s ethernetom, ved je to vsetko len nejake pasmo. Plus navyse HDMI 2.0 ma byt LEN 18Gbit/s, co je stale velmi trapne v porovnani s ethernetom, ale zda sa ze existujuce kable automaticky dokazu vydrzat naroky HDMI 2.0 : http://www.digitaltrends.com/home-theat ... explained/

cize skok z 340MHz na 600MHz a ziadna zmena kablov ? mmmm.... zeby ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"