PS3 hry ktore stoja za to

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa molnart »

Zhruba pred rokom som za nudy pustil do hrania MGS V, o com som pred tym nic nevedel, ale hra ma zaujala do takej miery ze som si zadovazil jazdene PS3 aby som dohral celu seriu a nasledne dalsie konzolove ktore mi predtym unikali. Musim povedat ze na konzoly som nikdy nebol a stale mi viacej sedi hradnie pred kompom ako pred telkou, ale pri niektorych hrach si proste nevyberies.

Viem ze moc tu konzolistov nemam (a ked tak su to Xboxaci), ale ak viete o niecom co este stoji za to dajte vediet pred tym ako sa konzoly zbavim.

Co mam za sebou:

MGS seria 8/10
musim povedat ze uplne chapem kultovost tej hry a velmi sa mi pacil hlbsi rozmer ktory nuti k zamysleniu, najma v pripade MGS2 a 3. stvorka sa mi zdala naopak prilis prekomplikovana a Peace Walker mal podla mna strasne yebnuty game design, kde k dohraniu hry som musle asi 50x hrat stale rovnake misie aby som nabral vojakov vysokeho rangu, a stale som nemal vacsinu vychytavok.

Heavy Rain 10/10
na toto som sa tesil odkedy hra vysla, nakolko Fahrenheit bola mojou oblubenou zalezitistou. uplna pribehova pecka v duchu filmu Se7ven, na ktorej mi vadilo len ze odkedy mam vlastne deti velmi tazko prezivam pribehy kde sa ublizuje detom. ovladanie hry je kapitola sama o sebe, v dobrom zmysle.

Uncharted 1-3 6/10
celkovo sklamanie, skakacky nemusim, v kombinacii so stielackami este menej, Drake vyzera ako ludska verzia idiotskeho bandicoota, ale s dalsimi dielmi sa to zlepsovalo, hlavne s nastupom stealth prvkov.

ICO 9/10
napriek tomu ze skakacky nemusim a dost ma to miestami otravovalo hra ma nadherny level design z ktoreho miestami beha mraz po chrbte a velmi jednoduchy, napriek tomu dojimavy pribeh,

Shadow of The Colossus 8/10
na prvy pohlad velmi jednoducha hra o porazeni 16 kolosov kde tesne na konci po porazeni vsetkych sa odohrava pribeh ktory napriek svojej kratkosti dokaze velmi zaujat .

Journey 9/10
Tazko opisatelny zazitok, pribeh som musel lustit pomocou netu, ale zimomriavok bolo hodne.

Red Dead Redemption 8/10
z GTA-ackovych hier som mal najradsiej vzdy tie ktore boli najmenej GTA (Mafia, L.A. Noire), takze z tych pravych som hral len GTA V a toto. herne to velmi nezaujalo, klasicka otrava v podobe chod sem - chod tam, vystrielaj apod., uplne ma vsak dostala ta smutna atmosfera upadku divokeho zapadu a nastupu modernej doby kde uz cowboyi nemaju svoje miesto, podporene premakanymi dialogmi.

Last of Us 10/10
najlepsie som si chcel nechat na koniec, tak este nemam dohrate, ale napriek otravnej zombie temy (ktore v podobe ako je to popisane v hre navyse nedava ani zmysel) to ma naslapene na uplne najlepsi herny zazitok. skoda ze hra ma nuti k agreisvnej strelbe castejsie ako by som chcel, podla seba by som hral iba s lukom, takedownmi a tlmicmi (ktore ale v hre nejsu vobec)

O com este uvazujem:
Resistance - mam to kupene, chvilu som hral ale herne nezaujalo, strielacky velmi nemusim a mam pocit ze cely pribeh je vycerpany len settingom v alternativnej minulosit
Last of Us - Left Behind DLC - bola by to jasna volba, ale ked som hlavnu hru kupil z ebay za 8 eur tak dat 10 za 2 hodinove DLC mi za to nestoji
RDD - Undead nightmare DLC - ma to dobre recenzie, ale velky pribeh tam asi nebude, a ako som pisal hernu mechaniku ani zombikov nemusim
Beyond: Two Souls - asi najhorucejsi kandidat na doplnenie kolekcie, aj ked recenzie su poslabsie.

Ak mate nejakych dalsich kandidatov na dohranie dajte vediet.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mass Effect seria, strielania je tam sice dost, ale pribeh to ma dobry. Tiez sa mozes rozhodovat, co nerobi z hrylinearne hlupu vyvrazdovacku
tomb raider rise of tomb raider, len neviem ci je to na PS3, je to linearnejsia hra, ale dcelkom pekne prostredie, pouzivas hlavu (aj ked pomocok je tam vela),pouzivas luk...

este by som zabudol na Dishonored, Thief
Splinter Cell: Blacklist, respektive cela seria je robena na stealth
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa molnart »

ME, Dishonoroed som hral na PC. ako som pisal preferujem hranie na PC, na PS3 len tie ktore inde nevysli. dokonca aj MGS3 som hral cez PC cez PS2 emulator
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2065
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

no ak si presiel last of us, tak to si uz hral to najlepsie co je na ps3 :D teda aspon podla mna, sice som to hral na ps4 ale tak je to ta ista hra a lepsiu hru som na ps3 alebo ps4 este nehral.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak potom neviem, ako pise prometheus, hral si tie asi top hry co su, vacsina hier je arkadovo zalozenych a jednoduchych
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa molnart »

co God of War? mlaticky vseobecne nemusim, ale dobre comba a efekty ma vedia potesit (v podstate takyto styl hry som hral jedine Max Max a celkom bavil) a pribeh je vraj celkom zaujimavy.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa HellAngel »

GoW je super, aspon mna bavilo, ale je tu uplne primitivna jednoducha hra, potesi oko (efekty su pekne) a nenamaha moc mozog. Pribeh je celkom OK, ale niejako ho neovplivnis rozhodovanim, vsetko je presne dane a ty len stukas gombiky.
Velmi podobne a celkom dobre je Gears of war, ale su to linearne veci, ziadne tuhe premyslanie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa HellAngel »

berem spet, Gears of war je len pre xbox :(
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa molnart »

GoW jednotku som zacal hrat na PC hodne davno, nebavilo
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PS3 hry ktore stoja za to

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak potom neviem ci ta bude bavit god of war, je to podobne, akurat ine prostredie, zbrane, nepriatelia, ved skus
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Hry a problémy s nimi"