Forza Horizon 3

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nemyslím si, ale ako myslíš. Je fakt že ani mne sa nechcelo/neoplatilo hrať FH3 na volante.. nik tu netvrdí že to nejde alebo ze je to chujovina, to vôbec. u mňa to bolo myslené tak že Na Horizon bez volantu neprídeš o veľa, a ak motorsportu pridáš volant dostaneš veľa.

ale tak budiš... ako povieš šéfe ty si tu pretekár :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Naozaj? Čo získaš u FM?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

FM jazdim ako simulator, FH jazdim pre zabavu... na zabavu nepotrebujem volant, na simulaciu ho potrebujem inak sa vytrem v druhej zakrute..
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

FM6 sa rovnako dobre hrá na klávesnici, gamepade, tak na volante ako FH3.

Stále mi uniká to tvoje "ak motorsportu pridáš volant dostaneš veľa", kde? Ja tu fakt nič nevidím.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Je to moj osobny nazor a preferencia. Ked to tebe nedochadza, jento uplne v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nejde o mňa, no štýlom, akým to podávate to vyznie, že FM6 super, no FH3 je obyčajná arkáda, pekné, nové NFS, akým vždy malo byť a to je hlboký omyl.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa quicky »

Rozhodne má bližšie k arkade ako simulátoru...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa dexterav »

amen :-)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A odkiaľ beriete akože tieto informácie? Mňa by to naozaj zaujímalo, ako to dokážete zhodnotiť. ;)

Tu sa len striela týmito vyjadreniami a prirovnaniami k arkádám, simuláciám ale to je tak všetko.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa quicky »

Zahraj si cars (aj ten je už niekde inde; aj keď to není simulátor) ako táto Forza... Pokiaľ nevidíš rozdiel tak ti to môže byť jedno a užívaj si hru:) není ti jedno ako sa volá to čo ťa baví?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Verím, že máš volant a handling na simulácii, že si to tak pekne porovnal. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa quicky »

Fakt sa chceš hádať o tom, ze je fh3 simulátor? ;) Ak ťa to viac bude baviť keď ti povieme,že je to čistokrvný sim tak okej,máš pravdu:)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To, o čo mi ide je to, že pokiaľ to nemáte všetko odskúšané ako na gamepad-e, tak na volante, tak ako si to môžete dovoliť povedať? Hra, ktorá ponúka viacero handling režimov, vypnutie asistencií, fyziku kompletných modelov, performance tuning (ktorý aj funguje) arkádou nie je, pretože všetko toto znemožní tvorbu toho, čo všetci nazývame arkádou.

Ja som sa už vyjadril,
"Nedovolil by som si ani vo sne povedať, že je FH3 o niečo menej volantovka a simulátorka ako ..." a " všetky dokážu priniesť taký zážitok (simulačný), že je to až zlé, avšak všetky v inej forme".

Z toho, čo som predtým menoval by som si arkádou dovolil nazvať len NFS, no ostatné, FH3 enžín a jazdný model ponúka simulačné prvky a to nepoprie nikto, takže to je dôvod, prečo sa pokojne pohádam a budem sa hádať stále, keď niekto berie FH3 viac arkádou ako simulátorom; toto je akási bublina (ako sa orientovať vo výbere periférii na eSports hráčov, že?), že ak je hra open-world, tak je to minimálne zo 75% arkáda a to je veľký omyl.

A už niekoľkokrát som videl ľudí sa pýtať, či sa to oplatí, lebo že počuli, že je to len arkáda a že oni chcú niečo simulačné a už kvôli dezinformácii to vynechajú zo zoznamu pre ježiška, preto je dôležité toto všetko uviesť na pravú mieru.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa mino_85 »

Možno sa nechápete v tom čo si kto vysvetľuje pod pojmom arkáda a simulácia. :)
Pre mňa je to skôr o pocite z hry než čisto o fyzike. Proste ak sa preháňam s Lambom po pláži a pretekám s Jeepom zaveseným pod helikoptérou, tak to je pre mňa čistokrvná arkáda, fyzika bokom.

Simulácia je od slova simulovať, v tomto prípade realitu, s tým ide potom ruku v ruke aj fyzika . To je pre mňa racing simulátor a to FH proste nie je, veď preto sa to aj delí na Motorsport a Horizon. Dnes už čistokrvné arkády ani veľmi nevychádzajú, väčšinou skôr také hybridy kde jazdný model nie je totálny nonsens, ale arkádou to robí skôr atmosféra hry.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
ANONYM_a7

Re: Forza Horizon 3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mino_85 to pochopil, loleqboleq ešte stále nie :) Ale veď píšem to je úplne v poriadku máš iný pohľad na vec to je všetko.

Áno loleq ponuka simulačné prvky aj sa dá nastaviť ako simulátor, ale stále budeš mocť jazdiť na pláži s lambom a nahánať sa s helikoptérou, co je totálne absurdné, super arkádové, a mega fun :) A nejde o bublinu. prečo existuje FM a FH? Prečo je to teda oddelené keď je to to isté ? Básnicka otázka, prečo tomu tak je je tu jasne napísané...

Návrat na "Hry a problémy s nimi"