Rise of the Tomb Raider

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Monster1 »

U mňa práveže nehratelné čo sa týka plynulosti a je to riadny fail tá hra potrebuje aspon 6GB Vram, v tom Sovietskom kempe mám stále tak 30 fps, v SW Battlefront nemám problém mať na Ultra 90-100FPS, táto hra vyzerá 2x horšie a je ešte 2x náročnejšia :facepalm: :facepalm:
V podstate som to kúpil len z troch dovodov:
-trebalo minuť peniaze na Steame
-nieje čo hrať večšinou na začiatku roka
- niekde sa vravelo že PC port robí štúdio ktoré ma za sebou dobré porty( nepametám si už ktoré hry to boli) a na toto som sa fakt spoliehal, inak hra nakoniec žere miestami 10-11GB ram

Ako vidím herný priemysel ide statočne do kytek a fakt dlhú dobu už nič nekúpim lebo je to hanba

https://imageshack.com/i/plJNp8grj
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

zalezi od nastaveni.
Vypni AF, takisto textury daj dole a pod. AA daj iba FXAA Idealne dat preset Medium, a vypnut tie najnarocnejsie veci.(AF/HBAO+/PureHair)
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Monster1 »

FXAA mam zapnute purehair vypnute, ostatne na max, dat tuto hru co uz na max vyzera ako z roku 2012 si neviem na normal predstavit, nejak do prezijem do konca
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

Lol s tvojou gpu na Max.. Môžeš snívať, to nejde ani na 980 :D

Porivnavat to s BF je úplne scestne.
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Monster1 »

Preco by som to nemohol porovnavat s Battlefrontom, hrou ktora najlepsie vyzera spomedzi dnesnych hier? Chapes o com tu stale tocim? ze ta hra je na hovno spravena a totalna odflaknuta co sa tyka optimalizacie...
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

Lebo BF je na malých mapach.
TR je optimslizovsny dobre nato co ponúka, oredsalen je to vcelku openworld bez loadingov, nie mala mapa.
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa palci »

Treba hlavne znizit textury na medium. Odporucane je tak low - 2gb vram, medium 3gb vram a high tak 4gb
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

Broslowski - recka dobra, paci sa mi, dalo sa to citat.
Ale tebe nevadi ze hra ma prakticky len 2 prostredia ? (zamrznutu horu a roztopoenu horu ? ), keby tam bolo viac syrie a zaujimave pustne tomby tak by sa mi to pacilo viac. Ja som bol zvyknuty z prvych tomboch na rozmanite lokacie, a tuto ako aj v 2013 mi to proste chyba..

Dalsi TR chcem aby bol idealne v egypte a podobne teplejsie miesto, a nech sa strieda viac prostredi (pust, kludne dazdovy prales, atd atd)
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki.

Nechcem to porovnavať so starými vecami. Jednoducho to tak necítim ako hráč že by sa to malo robiť, nevidím na to dôvod. Vývoj ide dopredu, rovnako ako aj doba, veci sa menia, je to prirodzené. Mám rád nové veci :)

Čo sa týka prostredia - kks fakt neviem, jednoducho je krásne, dobre spracované a ako som aj písal, vždy ma uchvátilo niekedy až na toľko že osm kukal jak puq. Možno je fakt že sa to neodohráva na 4roch kontinentoch, no ak je to tak, prečo by to malo mať viacero prostredí? Zo "stereotypu" (ktorý ja jednoducho nepociťujem) s určitosťou dokáže vytrhnúť podzemný svet :) Na druhú stranu rozumiem tvojej pripomienke a skôr by som sa ťa rád spýtal čo si myslíš o cinematics? Lebo nech lovím v pamäti ako chcem, nič lepšie som nikdy nevidel.

Dokonca moja priateľka veľmi často sledovala ako to hrám pretože ju bavilo sa na to pozerať. Vyjadrila sa, že je to ako seriál, dokonca aj keď hrám, že to vôbec nepôsobí ako bohapustá hra. Fakt som si nevedel pomôcť, aj preto také vysoké hodotenie...
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

Nevravim ze podme porovnavat so starymi dielmy, samozrejme nie, no mne proste len to ladove prostredie nesmakuje :D Hoc je miestami naozaj nadherne pride mi po par hodinach okukane. Tiez ak by som mal nieco vytknut tak ze sa vytratila taka ta mysticnost a aj vcelku napinavost a strasidelnost.
KEd si vezmem 2013 - kanibali, a blaznivi uctievaci, cele to malo taku ponuru atmosku a ked sa do toho objavili duchovia a "queen" ktora ovlada pocasie a pod, To mi prislo uplne genialne a ten pravy tomb raider,

Tuto vylepsili hratelnost prakticky po vsetkych strankach ale uz to nema tu atmosku, nieje to ani strasidelne, ani ziadna, resp. velmi slaba mystická postava (ja viem, je tam prorok). Cele mi to pride co sa pribehu tyka len aby tam nejaky bol a hlavnym cielom je stale bojovat s trinity. Po tejto stranke ma to proste sklamalo.

Vraj DLC Baba Yaga by mala byt v tomto ohlade natom odost lepsie ale ja som chcel taku celu hru a nie 2-3 hodiny obsahu.

Animacky hej tie mi nevadia, resp. dalo by sa az povedat ze ma baví ich sledovať. Detaily na tvare su v niektorych pripadoch naozaj jak TV serial, ale to mi proste na dobru hru nestaci.

Zasa nevravim ze je to zla hra, ale dat zanu 50-60€ tak by mi vsetko nebolo jedno.
ANONYM_a7

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

http://somhrac.sk/2016/02/01/novy-tomb- ... izku-cenu/ a čo tak za 8e? :D nvm či to ešte funguje ale v čase novinky to šlo :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani neviete dáke info ohľadne toho nového patchu pre Windows Store verziu? Všade píšu že je pre obe verzie hry ale mne sa ešte neaktualizovala ani keď dám manuálne vyhľadať tak mi nič neviskoci. Skúšal som meniť aj región na ukrajina a nist.

Inak za tu cenu necelých 10 Euro to bolo fakt dobrá kúpa tých 60Euro by som zato určite nedal :D tiež som toho názory že za tie prachy to nestojí.

Mimochodom ako sa vám pozdáva to ulachcenie že zmacknem jedno tlačidlo a pekné sa mi všetko čo mám zobrať rozsvieti mne sa to absolútne nepáči hádanky tým strácajú všetok zmysel a dajme si ruku na srdce kto to tlačidlo ani raz nepoužil toto je u mňa mínus keď to človek porovna zo starším Tomb Raider kde som aj celý deň rozmýšľal ako čo tak toto je pre deti.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Pein »

Patch by mal prísť pre store čoskoro. Kedy to bude nikto nevie.

Ad ulahcenie pomocou "instinct"- tuším sa to da vypnúť v nastaveniach co všetko ti ma označiť.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Rise of the Tomb Raider

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ďakujem to som nevedel, ale aj tak stále tam je ta možnosť že sa to dá zapnúť tak to človeka potom láka keď čosi nevie.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"