Ubuntu(GNOME) a fonty

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Lkopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 06. Sep, 2014, 16:23

Ubuntu(GNOME) a fonty

Príspevok od používateľa Lkopo »

Zdravím,

preinštaloval som Windows na UbuntuGNOME a mám menší problém čo sa fontov týka. V systéme mi to nevadí, ale keď prezerám web, je to hrôza. Vôbec to nesedí s tým ako by to malo vyzerať, napr. facebook má niektoré písmo rozťahané, niektoré zmenšené a je to proste nepríjemne pre oči. Zvlášť ako web developer potrebujem vidieť presne to, ako to vidia ostatní. Linuxáci, nevyriešili ste to nejak? Inštaloval som aj MS fonts, ale nepomohlo to, stále to vidím blbo. Skúšal som to vo firefoxe aj v chrome chová sa to v oboch browseroch rovnako. Takisto písmo väčšinou býva trocha rozmazané (ale nie všade) alebo to je taký tieň, proste nie je ostré ako by malo byť.

Vo Windowse aj v Androide mi to všetko ukazuje tak ako to v skutočnosti má vyzerať, len tu si to robí nejak po svojom.

Vďaka vopred za pomoc.
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Ubuntu(GNOME) a fonty

Príspevok od používateľa matúš »

Kruta pravda je ze nie vsetci vidime internet rovnako :D . Okrem nastavenia samotneho prehliadaca preberaju prehliadace nastavenia od operacneho systemu. Nasledne sa aj fonty mozu lisit. Napriklad moj facebook vyzera takto

Modre pozadie a biele pismo (v hornej liste) prebral browser a facebook z mojho OS nastavenia. Horsie je to s tym registracnym formularom kde facebook prebral biele pismo od OS ale modre pozadie neprebral takze vidim biele pismo na bielom pozadi :facepalm:

Ak chces zmenit pismo tak nestaci len nainstalovat font musis aj zmenit default font nastavenie prehliadaca (alebo nastavenie OS).
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Lkopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 06. Sep, 2014, 16:23

Re: Ubuntu(GNOME) a fonty

Príspevok od používateľa Lkopo »

Vdaka za odpoved, ale uz je to jedno :D

Po update systemu mi uz nevie zobrat graficku, takze mi zostava uz len pockat na Win10 a na vratenie sa s5.

Návrat na "Operačné Systémy"