DirectX 9 pod Windows 8.1

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
hmmh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 27. Apr, 2009, 17:30

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa hmmh »

shiro

Tak to asi nepoužívaš Notepad ale WordPad, to je rozdiel. Ten bug v Notepade je všeobecne známy.
Je toho plný internet:
http://www.askvg.com/bug-in-windows-notepad-statusbar/
https://www.google.sk/search?q=notepad+ ... +windows+7

Že sa stráca ikona na volume je všeobecne známe, je toho plný internet:
https://www.google.sk/search?q=volume+c ... n+come+out
https://www.google.sk/search?q=volume+c ... issing+bug
Mysliš, že neviem, kde sa tá ikona dá zapnúť? Ale keď tam skočim, tak je zapnutá, ale ikona sa i tak nezobrazuje a tak zostáva jediné niečo ako "reset": Vypnúť - ok - zapnúť - ok. Potom ikona tam je a chvíľu to vydrží. A predstav si, že vo Windowse sa veci same od seba strácajú.

Multitasking je problém systému. Programátor aplikácii má i tak už dosť inej roboty na ošetrovanie nedostatkov Windowsu, mnohí na to nemajú nervy a tak sa na to vykašlú.

Každá aplikácia mala mať na disku mimo systém osobitné miesto aj s parametrami a knižnicami a so všetkým čo s ňou súvisí, ktoré keď vymažem, tak sa aplikácia korektne odstráni, čiže žiadné pridávanie do systému. Ochrana registrov je stále nulová, preto to zneužívajú aj vírusy. V systéme by maximálne bol iba zoznam, kde sú aplikácie na disku uložené, aby sa pri štarte mohli automaticky zaviesť komponenty, ktoré aplikácia okamžite pri spustení požaduje. Security je ďalšia vec, ktorá je vo Win úplne nevyužitá a je chaotická.

Ako priamý uživateľ jadra môžem posúdiť, v akom stave sa nachádza a nepotrebujem poznať jeho zdrojáky. Keď programovanie je hlavne o riešení problému, prečo niečo nechodí tak, akoby malo, tak je to na nervy.

Do Win8.1 skok do vyššieho adresára vrátily, MS uznal chybu. Ale čo majú robiť uživatelia Win7? A žiadna voľba "Remember each folder" tam nieje. Zase je to všeobecný problém, inak by sa to mnohí nesnažili riešiť cez registre.
https://www.google.sk/search?q=remember ... gs+missing

Citát: "Vobec som nemiesal DX s memory managementom. Neviem preco to miesas dokopy."
Pretože ty tvrdíš, že Dx9 je zastaralý a tak v novom Windowse nemôže úplne fungovať.

Citát: "Ziadny 32b OS ti nikdy neobsluzi viac ako 3.5GB plus minus autobus.!
Tak sa nečuduj, že WinXP iba rozširená 32b verzia mala problém obsluhovať vysokú pamäťovú kapacitu.

MS preberá ovládače od výrobcov a tie distribuuje. Nový service pack môže obsahovať aj nové drivery. Preto nový SP4 a pôvodný kabát WinXP by mne plne vyhovoval. Nepotrebujem tie všelijaké šarapatičky v nových Winoch, ktoré spôsobujú nepriehľadnosť a nedajú sa vypnúť a tak ich MS vnucuje. V skutočnosti mal MS vytvoriť systém bez grafickej nadstavby a ostatné nechať na vývojárov, aby sa vytvorila zdravá konkurencia a tak aby uživateľ mal z čoho vyberať. Potom by mal MS viac času a kapacity sa starať o jadro, ktoré je najviac dôležité.

Citát: "Si masochista ze v dnesnej dobe riesis dohadzovanie sata ovladacov cez F6 na diskete? Za par rokov uz diskety nekupis a dosiel si."
A čo CD? Tuším WinXP dokáže spojazdniť SATA disk okamžite a potom doinštalovať driver, ak asi nie je zapnutý AHCI. Možno IDE driver dokáže komunikovať aj s SATA, môže tam byť kompatibilita, ale s obmedzenou rýchlosťou, UŽ neviem ako to je. Mám aj WinXP na SATA, ale nespomínam si, ako som to inštaloval. Ale to nevytvára vážny problém...

WinXP bol lepší ako Win8 a keď už tak stačilo iba dorobiť SP4. Žial tak to je a môžeš sa z toho zblázniť.

DOS je zastaralý a napriek tomu je stále snaha ho ponúkať. Čiže to sa prieči s tvojim argumentom, že starý systém je nepoužiteľný. Ja DOS stále používam, v ňom sa spúšťajú aj skripty, ktoré sú často užitočné.

Konšpirácie majú mnohokrát pravdu. Gates by ochotne neodišiel z firmy, ktorú od špiku vytvoril. Donedávna existencia NSA bola nezunávaná, až Snowden prelomil ľady.

Citát: "Stale ti nedochadza rozdiel medzi monopólom a monopolom. Nastuduj si slovnik"
No a, to ti prichádza vhod, aby si sa mohol povyšovať? Chytať ma za slovo? Mne gramatika vždy nejde. Opakujem, programátori pre DirectX sú z MS a mali snahu ho podporiť natoľko, aby OpenGL bol zatlačený. Preto je viac využívaný DirectX a toto postavenie zneužívajú tým, že nútia uživateľa prestúpiť na novši Win. OpenGL ma slabší vývoj, pretože je nezávislý a tak neexistuje stabilná zaplatená komunita na jej podporu pod Win. Potom si MS buduje monopol aj tým, že nemal ochotu dať DirectX aj do Linuxu. MS mal opletačky s monopolným úradom už v minulosti.

Citát: "Ale je to v sulade. Vyzdvihujes tu stare prekonane vykopavky, takze netrep opak."
Nie je, pretože som pre technický pokrok, ale aby bol užitožný, bez obmedzovania a dobrovoľne využívaný.

"WinXP je lepší ako BMW, pretože na dosahovanie vyššieho výkonu potrebuje menej paliva a chladenia."
Čo je na tom nepochopiteľné? To že to nechápeš, nie je na smiech.

Citát: "Tvoje hluposti zatial vedu."
Ja už nemam čas ti dokazovať, ako sa mnohokrát mýliš. Tvoje názory sú zaujaté a mám podozrenie, či v MS nepracuješ a tak sa snažiš ho za každú cenu hájiť.

Citát: "Kazdy clovek co sa v IT vyzna na tomto fore."
Vyznať sa je široký pojem. U teba mám dojem, že Windows ani nepoužívaš, keď nepoznáš jeho nedostatky, ale všetko je pre teba ok.
hmmh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 27. Apr, 2009, 17:30

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa hmmh »

Založil som tuto tému, pretože som potreboval konkrétnu radu a pomoc. A namiesto toho som sa dočkal IBA posmievania a skritizovania, že načo vôbec chcem benchmark alebo staré hry s plným výkom. Toto má byť ponúknutá pomoc? To je opak pomoci. Ja viem čo chcem, na také rozhodnutie mám svoje dôvody. Ja sa na arogantný prístup môžem vykašlať. Že vôbec na svete existujú takýto ľudia.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa shiro »

hmmh napísal:shiro
Tak to asi nepoužívaš Notepad ale WordPad, to je rozdiel. Ten bug v Notepade je všeobecne známy.
Je toho plný internet:
http://www.askvg.com/bug-in-windows-notepad-statusbar/
https://www.google.sk/search?q=notepad+ ... +windows+7
Ty vole, strasny problem....ono aj dakto pouziva hento zobrazenie v stavovom riadku? X rokov som nevidel u nikoho v notepade stav. riadok zapnuty...
Nieje to word, alebo iny profi program na text. Ano, ocividny problem to je, ale ze by bol nejake vazny a trhal ludom zily....
To uz vaznejsi problem bol Pentium bug ako toto...

hmmh napísal:Že sa stráca ikona na volume je všeobecne známe, je toho plný internet:
https://www.google.sk/search?q=volume+c ... n+come+out
https://www.google.sk/search?q=volume+c ... issing+bug
Sranda, nikdy som sa s tym nestretol.
hmmh napísal:Mysliš, že neviem, kde sa tá ikona dá zapnúť? Ale keď tam skočim, tak je zapnutá, ale ikona sa i tak nezobrazuje a tak zostáva jediné niečo ako "reset": Vypnúť - ok - zapnúť - ok. Potom ikona tam je a chvíľu to vydrží. A predstav si, že vo Windowse sa veci same od seba strácajú.
Same od seba sa nic nestraca. Ani na linuxe a OS X. Vsetko ma nejaky dovod.
hmmh napísal:Multitasking je problém systému. Programátor aplikácii má i tak už dosť inej roboty na ošetrovanie nedostatkov Windowsu, mnohí na to nemajú nervy a tak sa na to vykašlú.
Multitasking bol naposledny problem tak na win9x systemoch, kde si hocikedy mohol skoncit zmrznuty.
hmmh napísal:Každá aplikácia mala mať na disku mimo systém osobitné miesto aj s parametrami a knižnicami a so všetkým čo s ňou súvisí, ktoré keď vymažem, tak sa aplikácia korektne odstráni, čiže žiadné pridávanie do systému. Ochrana registrov je stále nulová, preto to zneužívajú aj vírusy. V systéme by maximálne bol iba zoznam, kde sú aplikácie na disku uložené, aby sa pri štarte mohli automaticky zaviesť komponenty, ktoré aplikácia okamžite pri spustení požaduje. Security je ďalšia vec, ktorá je vo Win úplne nevyužitá a je chaotická.
To mozes povedat opat len o Win9x systemoch. Hocico vyssie ako win2000 (vratane) ma uzivatelske konta a zabezpecenie na uplne inej urovni. Skus si pod user kontom, alebo aj pod spravcovskym kontom vo win7-8.1 daco zapisat na C alebo C:\windows...hned vyhodi okno. Pokial je uzivatel idiot, a povoli vsetko vsade, je to jeho problem, nie problem OS. Takto mozes lahko dobabrat aj linux, neboj nic.
hmmh napísal:Ako priamý uživateľ jadra môžem posúdiť, v akom stave sa nachádza a nepotrebujem poznať jeho zdrojáky. Keď programovanie je hlavne o riešení problému, prečo niečo nechodí tak, akoby malo, tak je to na nervy.
Uzivatelmi jadra windowsu sme my vsetci :-) Opakujem, neprogramoval si jadro, nepoznas jeho zdrojak, nevies ani prd. Nevies preco su veci tak, ako su. Len klzes po supke, nevidis do vnutra. Ani ja nevidim. Hodil by sa tu nejaky microsoft vyvojar, ktory ma relevantne info. Princip stale ostava ze nik z nas nevie ako je jadro spravene. Takisto ako sofer auta nevidi do motora, tak nemoze hovorit ci je klukovy hriadel alebo piesty na prd alebo nie.
hmmh napísal:Do Win8.1 skok do vyššieho adresára vrátily, MS uznal chybu. Ale čo majú robiť uživatelia Win7? A žiadna voľba "Remember each folder" tam nieje. Zase je to všeobecný problém, inak by sa to mnohí nesnažili riešiť cez registre.
https://www.google.sk/search?q=remember ... gs+missing
V tej dobe ano, a aky je problem si zvyknut na tlacitko vzad? Opat narazame na staru dobru neochotu ludi sa ucit nove veci. A ani nezacinaj argumentovat ze nemas cas ci sa ti nechce - radsej budes mat zakrnely mozog, lebo ho nepouzivas = nepremyslas, ze?
hmmh napísal:Citát: "Vobec som nemiesal DX s memory managementom. Neviem preco to miesas dokopy."
Pretože ty tvrdíš, že Dx9 je zastaralý a tak v novom Windowse nemôže úplne fungovať.
Kde to tvrdim? A ano oproti DX10+ je urcite technologicky zastaraly. Ak narazas na ten 3dmark 2001, ten bezi na DX8.1maximalne.
hmmh napísal:Citát: "Ziadny 32b OS ti nikdy neobsluzi viac ako 3.5GB plus minus autobus.!
Tak sa nečuduj, že WinXP iba rozširená 32b verzia mala problém obsluhovať vysokú pamäťovú kapacitu.
Myslis PAE? opat papagajujes rozisreny mytus? PAE automaticky neznamena, ze pojdes na 4GB alebo nad ne. Pokial nemas program napisany s ohladom na pouzitie PAE a cpu co to podporuje, nevyriesis nic. A v tej dobe si mal takych programov kolko? 2? 5?
hmmh napísal:MS preberá ovládače od výrobcov a tie distribuuje. Nový service pack môže obsahovať aj nové drivery. Preto nový SP4 a pôvodný kabát WinXP by mne plne vyhovoval. Nepotrebujem tie všelijaké šarapatičky v nových Winoch, ktoré spôsobujú nepriehľadnosť a nedajú sa vypnúť a tak ich MS vnucuje. V skutočnosti mal MS vytvoriť systém bez grafickej nadstavby a ostatné nechať na vývojárov, aby sa vytvorila zdravá konkurencia a tak aby uživateľ mal z čoho vyberať. Potom by mal MS viac času a kapacity sa starať o jadro, ktoré je najviac dôležité.
Ano, a dopadlo by to ako s linuxom - pozliepana somarina, kde sa naopak uzivatel nevyzna, ked je treba daco pokrocilejsie spravit.
Ano, mozes si ho customizovat, vyladit, vycackat - ale prd z toho ked nieje rozsireny kvoli uplne inym nedorobkom.
Windows ma inu filozofiu, tvoj programatorsky pristup je nonsens, povedz take daco sekretarke, babicke alebo aj 20r typkovi co pc pouziva iba na fb a sfleku dostanes facku :-) Myslis ze kazdy ma cas drbkat sa s o systemom? ja tiez nemam.
hmmh napísal:Citát: "Si masochista ze v dnesnej dobe riesis dohadzovanie sata ovladacov cez F6 na diskete? Za par rokov uz diskety nekupis a dosiel si."
A čo CD? Tuším WinXP dokáže spojazdniť SATA disk okamžite a potom doinštalovať driver, ak asi nie je zapnutý AHCI. Možno IDE driver dokáže komunikovať aj s SATA, môže tam byť kompatibilita, ale s obmedzenou rýchlosťou, UŽ neviem ako to je. Mám aj WinXP na SATA, ale nespomínam si, ako som to inštaloval. Ale to nevytvára vážny problém...
Ziadne cd, len disketa. Kedy si naposledy robil s XPckami ze toto nevies? Nic ine instalator nepodporuje, lebo bezi v DOSe.
SATA disk tam nainstalujes iba v IDE mode, to mas pravdu. A aby si sa potom nenudil, mozes skusat niektory z postupov a prepisovat registy aby Xpcka po prepnuti do AHCi nepadali do BSOD, lebo ovladac SATA radica. Ved to poznas. Super, praca navyse.
hmmh napísal:WinXP bol lepší ako Win8 a keď už tak stačilo iba dorobiť SP4. Žial tak to je a môžeš sa z toho zblázniť.
Nemam sa z coho zblaznit, kazdy kto sa vyzna do IT vie, ze co tvrdis nieje pravda. Len zaostali hardcore admini fungujuci dobreze nie na GUI v 16 farbach a 800x600 tvrdia, ze je to OK a kopa z nich si mysli ze uz XP bolo precackane.
AKo sorry ale ked uz cumim cely den do PC, tak rozhodne nebudem v 21. storoci cumiet do kockavych ikoniek v style r. 2001 a nepodtienovanych nepriesvitnych okien bez efektov. A nebudem cumiet do GUI ktore zatazuje CPU a nieje akcelerovane graf. kartou - windows xp.
hmmh napísal:DOS je zastaralý a napriek tomu je stále snaha ho ponúkať. Čiže to sa prieči s tvojim argumentom, že starý systém je nepoužiteľný. Ja DOS stále používam, v ňom sa spúšťajú aj skripty, ktoré sú často užitočné.
Kde je ta snaha? Kto kde predava/ponuka DOS?
hmmh napísal:Konšpirácie majú mnohokrát pravdu. Gates by ochotne neodišiel z firmy, ktorú od špiku vytvoril. Donedávna existencia NSA bola nezunávaná, až Snowden prelomil ľady.
O NSA sa vie pekne dlho, ked uz o tom. O ostatno nemas dokazy = konspiracia a JPP.
hmmh napísal:Citát: "Stale ti nedochadza rozdiel medzi monopólom a monopolom. Nastuduj si slovnik"
No a, to ti prichádza vhod, aby si sa mohol povyšovať? Chytať ma za slovo? Mne gramatika vždy nejde.
Toto nieje o gramatike. Kde tam vidis povysovanie? Cely cas sa iba smejem, lebo si vyrobil hodne smiesnu vetu a za cely cas si si to nevsimol :-)
hmmh napísal:Opakujem, programátori pre DirectX sú z MS a mali snahu ho podporiť natoľko, aby OpenGL bol zatlačený. Preto je viac využívaný DirectX a toto postavenie zneužívajú tým, že nútia uživateľa prestúpiť na novši Win. OpenGL ma slabší vývoj, pretože je nezávislý a tak neexistuje stabilná zaplatená komunita na jej podporu pod Win. Potom si MS buduje monopol aj tým, že nemal ochotu dať DirectX aj do Linuxu. MS mal opletačky s monopolným úradom už v minulosti.
A kto zakazuje vyvojarom opengl pridat na praci? Nik. Oni sami si to sposobili. Ze zly zly microsoft, ty vole :D
MS je komercna firma, potrebuje predavat, ako hocikto iny. Tym padom aj vyrobcovia aut su svine, hovada, dovoluju si vyrabat stale nove modely a tlacia ludi do ich nakupu. A ked si chce dakto postavit auto doma v garazi, tak nema poriadne moznosti. Aka nespravodlivost! :D
hmmh napísal:Citát: "Ale je to v sulade. Vyzdvihujes tu stare prekonane vykopavky, takze netrep opak."
Nie je, pretože som pre technický pokrok, ale aby bol užitožný, bez obmedzovania a dobrovoľne využívaný.
Takze budes pouzivat 14r stary system nepodporujuci nove technologie a z doby, ked polovica dnesnych veci neexistovala. A nove veci budes k tomu systemu doliepat, co ako iste vies, nikdy nedopadlo dobre. Super. Gratulujem k pokroku.
hmmh napísal:"WinXP je lepší ako BMW, pretože na dosahovanie vyššieho výkonu potrebuje menej paliva a chladenia."
Čo je na tom nepochopiteľné? To že to nechápeš, nie je na smiech.
Kde ma winxp vyssi vykon oproti napr. win7? A v com, ked uz o vykone? Ukaz. Test z dnesnej doby na terajsom HW, nie niekolkorocne vykopavky ktore nik nepouziva.
hmmh napísal:Citát: "Tvoje hluposti zatial vedu."
Ja už nemam čas ti dokazovať, ako sa mnohokrát mýliš. Tvoje názory sú zaujaté a mám podozrenie, či v MS nepracuješ a tak sa snažiš ho za každú cenu hájiť.
Opat, este viac kospiracii prosim :-) Dufam ze neprides na to ze ma plati Paul Allen a vcera som bol na pive s Nadellom :D
hmmh napísal:Citát: "Kazdy clovek co sa v IT vyzna na tomto fore."
Vyznať sa je široký pojem. U teba mám dojem, že Windows ani nepoužívaš, keď nepoznáš jeho nedostatky, ale všetko je pre teba ok.
Windows pouzivam od win3.11, a DOS od verzie 5. Ty od kedy?
Nevravim veci do ktorych sa nevyznam.
hmmh napísal:Založil som tuto tému, pretože som potreboval konkrétnu radu a pomoc. A namiesto toho som sa dočkal IBA posmievania a skritizovania, že načo vôbec chcem benchmark alebo staré hry s plným výkom. Toto má byť ponúknutá pomoc? To je opak pomoci. Ja viem čo chcem, na také rozhodnutie mám svoje dôvody. Ja sa na arogantný prístup môžem vykašlať. Že vôbec na svete existujú takýto ľudia.
Preco si myslis ze niekto bude riesit tvoje problemy s Xy rokov starym softom, davno nikym nepouzivanym, ktore si vyrobis sam kvoli nejakemu blaznivemu zmyslaniu? Ako si videl kazdy sa z toho smeje. Keby si mal pravdu, tak by ti kazdy dal za pravdu. Hmm, preco s tebou nik nesuhlasi? Problem asi nebude v zvysku sveta.

A aky uz len mas dovod prevadzkovat 3dmark2001 na novom hardwari z dneska? Asi taky ako chodit so tesca na nakupy v ruskej T34-85...

Sranda, ze sa tu prezentujes ako stasny inteligent, a taketo zaklady ta davno nenapadli. Zakladna logika.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
hmmh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 27. Apr, 2009, 17:30

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa hmmh »

shiro

Citát: "Ty vole, strasny problem."
Áno, je to vážny problém v Notepadu. Ak ti kurzor nechce skočiť úplne na koniec riadku, aby si tam niečo dopísal, tak to nahnevá. Vtedy treba zatvoriť Notepad, znovu ho spustiť, načítať text a potom nejakú dobu funguje. Očividne má problém s bafrovaním. ale MS na to kašle. A nejde ani tak o tento problém, ako o to, že to ukazuje na MS a jeho divný prístup k projektom. To sa môže prejavovať aj inde.

Citát: "Same od seba sa nic nestraca. Ani na linuxe a OS X. Vsetko ma nejaky dovod."
Ťahaš sa za slovíčka? Ten dôvod je chyba v OS a to je problém.

Citát: "Multitasking bol naposledny problem tak na win9x systemoch, kde si hocikedy mohol skoncit zmrznuty."
Stále to nechápeš. K úspešnému použivaniu multitaskingu patrí aj komunikácia medzi threadmy a zabezpečenie izolácie, aby sa navzájom nepobili. V tomto má Windows rezervy, hlavne tá jeho správa okien je nedomyslená, vznikajú tam problémy.

Citát: "To mozes povedat opat len o Win9x systemoch. Hocico vyssie ako win2000 (vratane) ma uzivatelske konta a zabezpecenie na uplne inej urovni."
Ja som so sekurity pracoval a programoval s ním, dá sa to obísť a počitačový piráti to využivajú.

Citát: "Uzivatelmi jadra windowsu sme my vsetci :-) Opakujem, neprogramoval si jadro, nepoznas jeho zdrojak,"
Ale nie priamí, ja som s jadrom spolupracoval programovo. Opakujem, nepotrebuješ poznať jeho zdrojáky, aby si ho hodnotil. Ale naopak, test programu sa vykonáva jeho používaním, skúšaním a poznanie zdrojakov by bolo nič platné.

Citát: "V tej dobe ano, a aky je problem si zvyknut na tlacitko vzad? Opat narazame na staru dobru neochotu ludi sa ucit nove veci."
Ani nejde o to naučiť sa nové veci. Tu ide o odstránenie niečoho, čo bolo užitočné. Tá jeho náhrada bola prekomplikovaná a tak nepohodlná. To ukazuje na MS, ako je neschopný tvoriť v prospech uživateľa.

Citát: "- radsej budes mat zakrnely mozog, lebo ho nepouzivas = nepremyslas, ze?"
Zamysli sa radšej nad sebou.

Citát: "Kde to tvrdim? A ano oproti DX10+ je urcite technologicky zastaraly. Ak narazas na ten 3dmark 2001, ten bezi na DX8.1maximalne."
Tak to bolo naopak. Tvrdíš, že Dx10 nemôže bežať na WinXP, pretože má zastaralý memory management. Ale jemu to nevadí. Či je to Dx9 alebo Dx8 je jedno. Grafické karty stále hardwarovo podporujú tieto staré verzie, uchovávajú kompatibilitu. Opakujem, neexistuje technický dôvod, prečo pod WinXP nemohli bežať novšie verzie Dx ako 9.0c, to iba MS to naschvál zablokoval.

Citát: "Ano, a dopadlo by to ako s linuxom - pozliepana somarina,..."
Linux sa podstatne líši, nemá ho na starosti jedna komunita, ktorá by vytvorila vlastný štandart, je open-source. MS mal vytvoriť iba vlastné OS jadro aj s SDK a grafickú nadstavbu nechať na iných. Pretože MS je v tomto neschopný.

Citát: "A aby si sa potom nenudil, mozes skusat niektory z postupov a prepisovat registy aby Xpcka po prepnuti do AHCi nepadali do BSOD, lebo ovladac SATA radica."
Netreba nič ručne prepisovať. Treba akurát doinštalovať chipset drivery pre hlavnú dosku, ako AMD tak aj Intel ich pre WinXP ponúkajú.

Citát: "AKo sorry ale ked uz cumim cely den do PC, tak rozhodne nebudem v 21. storoci cumiet do kockavych ikoniek v style r. 2001 a nepodtienovanych nepriesvitnych okien bez efektov. A nebudem cumiet do GUI ktore zatazuje CPU a nieje akcelerovane graf. kartou - windows xp."
To je mimo. WinXP podporuje Full HD a gr. efekty v systéme môžu otravovať a unavovať. Už starý DeviceContext vo Win9x bol HW akcelerovaný včetne DirectDraw. Stále to nechápeš, jadro a GUI sú dve odlišné veci. Radšej chcem perfektné bezchybné jadro a GUI môže byť obmedzené, ako naopak. Pretože GUI je ľahšie prerobiť, jadro je srdce OS.

Citát: "Kde je ta snaha? Kto kde predava/ponuka DOS?"
Je ponúkany priamo vo Windowse, aspoň jeho dôležitá učivateľská časť a to je commander. Dokonca Windows ešte stále podporuje aj reštart do DOSu kvôli oprave v systéme.

Citát: "O NSA sa vie pekne dlho, ked uz o tom. O ostatno nemas dokazy = konspiracia a JPP."
Nevedelo sa oficiálne, jeho existencia nebola úradmi uznávaná, bola to konšpirácia. Aké dôkazy, zamysli sa nad sebou, či by si z takej firmy odišiel, keby si ju vytvoril.

Citát: "Toto nieje o gramatike. Kde tam vidis povysovanie? Cely cas sa iba smejem, lebo si vyrobil hodne smiesnu vetu a za cely cas si si to nevsimol"
Už v tejto vete sa povyšuješ. Ten preklep nič analogicky smiešne nepripomína. Tak tvoj smiech bol neprimeraný. Od povyšovania a pýchy je blízko k drzému a provokatívnemu prejavu, čo je v spoločnosti nepríjemné.

Citát: "A kto zakazuje vyvojarom opengl pridat na praci?"
Financie. Ak sa peniaze niekde zhromažďujú, inde zákonite musia chýbať. Problém je ale hlavne v zneužívaní svojho postavenia a to MS robí.

Citát: "Takze budes pouzivat 14r stary system nepodporujuci nove technologie a z doby, ked polovica dnesnych veci neexistovala. A nove veci budes k tomu systemu doliepat, co ako iste vies, nikdy nedopadlo dobre. Super. Gratulujem k pokroku."
Tvoje myšlienkové pochody sú úplne prevrátené. Čo je toto zase za argument? Ja starý systém nepoužívam, pretože ho nemôžem používať kvôli podpore HW a donútil ma k tomu MS a teraz musím používať systém, ktorý mi nevyhovuje, len aby som mohol používať nový DirectX, ktorý potrebujem k práci, pretože to trh obchodu požaduje. Zisti si niečo o marketingu a manipulácii so spotrebiteľmi...

Citát: "Kde ma winxp vyssi vykon oproti napr. win7?"
Tak skus používať nejaký starý CPU napríklad P4 pod Win7 a uvidiš, ako ti pôjde pomaly. To ukazuje na to, ako je Win7 oproti WinXP menej výkonný.

Citát: "Opat, este viac kospiracii prosim :-) Dufam ze neprides na to ze ma plati Paul Allen a vcera som bol na pive s Nadellom :D"
O to horšie to je, ak nezmyselné argumenty predkladáš dobrovoľne. Inak by stačilo sa zbaviť korupcie a zdravý rozum by sa prejavil.

Citát: "Windows pouzivam od win3.11, a DOS od verzie 5. Ty od kedy?"
Od staršej doby ako ty.

Citát: "Preco si myslis ze niekto bude riesit tvoje problemy s Xy rokov starym softom, davno nikym nepouzivanym, ktore si vyrobis sam kvoli nejakemu blaznivemu zmyslaniu?"
Pretože som o to slušne požiadal. A už som vyjadril, že ide aj o poznanie spôsobu, ako to MS urobil, z čoho sa dá niečo naučiť a aj zvedavosť naplniť. Lenže tých pár ľudí, čo sem chodí, to vyriešiť nevie a tak radšej je snaha prejaviť výhovorky.

Citát: "Ako si videl kazdy sa z toho smeje. Keby si mal pravdu, tak by ti kazdy dal za pravdu. Hmm, preco s tebou nik nesuhlasi? Problem asi nebude v zvysku sveta."
Nie, smeješ sa iba ty. A každy si dobre rozmyslí, či sa bude s tebou púštať do drzého konfliktu a tak je moja požiadavka z druhej strany kvôli tebe ignorovaná.

Citát: "A aky uz len mas dovod prevadzkovat 3dmark2001 na novom hardwari z dneska?!
Asi taký, aby som porovnal výkon so starými kartami, ktorých hodnoty si pamätám. A 3dmark2001 je iba test výkonu, tak o akom prevádzkovaní to meleš? A tiež som už písal, že som chcel skusiť hrať staré hry na plný výkon. Mňa nebaví reagovať na tvoje nezmyselné argumenty.

Citát: "Sranda, ze sa tu prezentujes ako stasny inteligent, a taketo zaklady ta davno nenapadli. Zakladna logika."
Ja sa prezentujem ako musím, podľa toho, ako ty reaguješ. Ako to ty skreslene vnímaš, je tvoj problém, ktorý sám si musiš vyriešiť. Tvoje ako vedomosti, tak aj logiku dokazujem z internetu, ako sú chybné. Nič prospešné pre mňa ohľadne problému s DirectX si neuviedol. Nemám čas sa s tebou dohadovať.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa shiro »

hmmh napísal:Citát: "Ty vole, strasny problem."
Áno, je to vážny problém v Notepadu. Ak ti kurzor nechce skočiť úplne na koniec riadku, aby si tam niečo dopísal, tak to nahnevá. Vtedy treba zatvoriť Notepad, znovu ho spustiť, načítať text a potom nejakú dobu funguje. Očividne má problém s bafrovaním. ale MS na to kašle. A nejde ani tak o tento problém, ako o to, že to ukazuje na MS a jeho divný prístup k projektom. To sa môže prejavovať aj inde.
Opakujem nikdy som sa nestretol s problemom toho zobrazenia, a duplom s nejakym neskakanim kurzora na koniec riadku.
Ano, nezakryvam, je to problem. Ale je to problem v nedolezitom programiku urcenom na elementarne veci. Preto na to kazdy kasle.
hmmh napísal:Citát: "Same od seba sa nic nestraca. Ani na linuxe a OS X. Vsetko ma nejaky dovod."
Ťahaš sa za slovíčka? Ten dôvod je chyba v OS a to je problém.
Nemam za ake tahat, je to fakt. Nieco to stracanie sposobuje.
hmmh napísal:Citát: "Multitasking bol naposledny problem tak na win9x systemoch, kde si hocikedy mohol skoncit zmrznuty."
Stále to nechápeš. K úspešnému použivaniu multitaskingu patrí aj komunikácia medzi threadmy a zabezpečenie izolácie, aby sa navzájom nepobili. V tomto má Windows rezervy, hlavne tá jeho správa okien je nedomyslená, vznikajú tam problémy.
Kde je nedomyslena sprava okien? Co tym myslis? A je aj na programatorovi aplikacie ako tam porobi thready, nielen na OS.
OS logicky nemoze a nema ako suplovat programatora a "opravovat" jeho spackanu pracu.
hmmh napísal:Citát: "To mozes povedat opat len o Win9x systemoch. Hocico vyssie ako win2000 (vratane) ma uzivatelske konta a zabezpecenie na uplne inej urovni."
Ja som so sekurity pracoval a programoval s ním, dá sa to obísť a počitačový piráti to využivajú.
Obist mozes vsetko, ked sa chce a je dost casu :-)
Staci boot cd a mas po security. Ked chces riesit nepriestrelnu security, tak isto vies ze nestaci len zabezpecenie uziv. konta.
hmmh napísal:Citát: "Uzivatelmi jadra windowsu sme my vsetci :-) Opakujem, neprogramoval si jadro, nepoznas jeho zdrojak,"
Ale nie priamí, ja som s jadrom spolupracoval programovo. Opakujem, nepotrebuješ poznať jeho zdrojáky, aby si ho hodnotil. Ale naopak, test programu sa vykonáva jeho používaním, skúšaním a poznanie zdrojakov by bolo nič platné.
Omyl, potrebujes. Inac hodnotis co? Povrch, supku, vonkajsok. Pripada ti normalne hodnotit auto podla farby alebo podla vzhladu diskov kolies?

hmmh napísal:Citát: "V tej dobe ano, a aky je problem si zvyknut na tlacitko vzad? Opat narazame na staru dobru neochotu ludi sa ucit nove veci."
Ani nejde o to naučiť sa nové veci. Tu ide o odstránenie niečoho, čo bolo užitočné. Tá jeho náhrada bola prekomplikovaná a tak nepohodlná. To ukazuje na MS, ako je neschopný tvoriť v prospech uživateľa.
Prekomplikovane tlacitko vzad? no lol. Pokial by sme sa bavili o metre napr., tak to bola hovadina na desktopoch to nemalo co robit, suhlasim.
hmmh napísal:Citát: "Kde to tvrdim? A ano oproti DX10+ je urcite technologicky zastaraly. Ak narazas na ten 3dmark 2001, ten bezi na DX8.1maximalne."
Tak to bolo naopak. Tvrdíš, že Dx10 nemôže bežať na WinXP, pretože má zastaralý memory management. Ale jemu to nevadí. Či je to Dx9 alebo Dx8 je jedno. Grafické karty stále hardwarovo podporujú tieto staré verzie, uchovávajú kompatibilitu. Opakujem, neexistuje technický dôvod, prečo pod WinXP nemohli bežať novšie verzie Dx ako 9.0c, to iba MS to naschvál zablokoval.
WinXP ma obecne zastaraly memory management, o DX10 tu ani nejde, ale o moderne programy, ktore ho mozu vyuzivat, alebo cokolvek ine. Ohladom blokacie MS - mas dokaz? Ako vies, ci implementacia DX10 nebola tak problematicka, ze sa im to skratka neoplatilo? Nevies. Ani ja to neviem, preto sa k tomu nevyjadrujem. Ano, mozno chceli len zarobit a byt zmrdi. Ale opat, nemas dokazy. Tak nemozes hovorit. A navyse, ako som uz pisal, v r2009 ked prista Vista, XPcko bolo davno zastarale.
hmmh napísal:Citát: "Ano, a dopadlo by to ako s linuxom - pozliepana somarina,..."
Linux sa podstatne líši, nemá ho na starosti jedna komunita, ktorá by vytvorila vlastný štandart, je open-source. MS mal vytvoriť iba vlastné OS jadro aj s SDK a grafickú nadstavbu nechať na iných. Pretože MS je v tomto neschopný.
Ano, a skoncilo by to ako linux, comu nechapes? Lebo by ho nemala na starosti jedna komunita (=firma), ako si pisal.
Linuxaci sa nevedia dohodnut na nicom, kazdy si mysli ze to vie lepsie. Preto maju tri balickovasie systemy a co ja viem co. Zbytocne. ABy si mohli honit ego, ze "budem mat vlastnu priponu suborov a vlastne balicky, lebo chcem, som kapo"
hmmh napísal:Citát: "A aby si sa potom nenudil, mozes skusat niektory z postupov a prepisovat registy aby Xpcka po prepnuti do AHCi nepadali do BSOD, lebo ovladac SATA radica."
Netreba nič ručne prepisovať. Treba akurát doinštalovať chipset drivery pre hlavnú dosku, ako AMD tak aj Intel ich pre WinXP ponúkajú.
Kde ich doinstalujes a ako povies systemu aby ich pouzival, ked ti po prepnuti do ahci v biose skydne do bsod? vtipalek...
hmmh napísal:Citát: "AKo sorry ale ked uz cumim cely den do PC, tak rozhodne nebudem v 21. storoci cumiet do kockavych ikoniek v style r. 2001 a nepodtienovanych nepriesvitnych okien bez efektov. A nebudem cumiet do GUI ktore zatazuje CPU a nieje akcelerovane graf. kartou - windows xp."
To je mimo. WinXP podporuje Full HD a gr. efekty v systéme môžu otravovať a unavovať. Už starý DeviceContext vo Win9x bol HW akcelerovaný včetne DirectDraw. Stále to nechápeš, jadro a GUI sú dve odlišné veci. Radšej chcem perfektné bezchybné jadro a GUI môže byť obmedzené, ako naopak. Pretože GUI je ľahšie prerobiť, jadro je srdce OS.
Xpcko a akcelerovane gui? Dobry for. Chytim v xpcku okno a zacnem nim behat po ploche. Co sa deje? Vytazenie cpu vybehne o par desiatok % kludne. V Viste a vyssie sa nic podobne nedeje = gui v xpckach nieje akcelerovane grafikou a zatazuje cpu.
Pre grafiku je malina toto akcelerovat, preto ani nezvysi takty a tym padom teploty.
Efetky ze unavuju? dalsi for.
hmmh napísal:Citát: "Kde je ta snaha? Kto kde predava/ponuka DOS?"
Je ponúkany priamo vo Windowse, aspoň jeho dôležitá učivateľská časť a to je commander. Dokonca Windows ešte stále podporuje aj reštart do DOSu kvôli oprave v systéme.
Naposledy to podporovat Win9x. Opakujem od Millenia vyssie to nieje cisty DOS.
hmmh napísal:Citát: "O NSA sa vie pekne dlho, ked uz o tom. O ostatno nemas dokazy = konspiracia a JPP."
Nevedelo sa oficiálne, jeho existencia nebola úradmi uznávaná, bola to konšpirácia. Aké dôkazy, zamysli sa nad sebou, či by si z takej firmy odišiel, keby si ju vytvoril.
Bez dokazov je to konspiracia a JPP. Comu nerozumies? Alebo sa len robis?
hmmh napísal:Citát: "Toto nieje o gramatike. Kde tam vidis povysovanie? Cely cas sa iba smejem, lebo si vyrobil hodne smiesnu vetu a za cely cas si si to nevsimol"
Už v tejto vete sa povyšuješ. Ten preklep nič analogicky smiešne nepripomína. Tak tvoj smiech bol neprimeraný. Od povyšovania a pýchy je blízko k drzému a provokatívnemu prejavu, čo je v spoločnosti nepríjemné.
O magnetickom monopóle si este nepocul? Nerob sa, dobre vies, ze co si zbabral.
hmmh napísal:Citát: "A kto zakazuje vyvojarom opengl pridat na praci?"
Financie. Ak sa peniaze niekde zhromažďujú, inde zákonite musia chýbať. Problém je ale hlavne v zneužívaní svojho postavenia a to MS robí.
Porovnavas neporovnatelne, to akoze ludia z MS pridu do sidla programatorov opengl, alebo ku kazdemu domov a vezmu mu $$ aby nebodaj nemohli pracovat? Kde na tie vtipy chodis? MS nikoho nevycucava, je to vyslovene na nich, programatoroch opengl, ze nedrzia krok a nevedia to urobit poriadne. MS to len vyuziva, kedze moze, nema poriadnu konkurenciu.
hmmh napísal:Citát: "Takze budes pouzivat 14r stary system nepodporujuci nove technologie a z doby, ked polovica dnesnych veci neexistovala. A nove veci budes k tomu systemu doliepat, co ako iste vies, nikdy nedopadlo dobre. Super. Gratulujem k pokroku."
Tvoje myšlienkové pochody sú úplne prevrátené. Čo je toto zase za argument? Ja starý systém nepoužívam, pretože ho nemôžem používať kvôli podpore HW a donútil ma k tomu MS a teraz musím používať systém, ktorý mi nevyhovuje, len aby som mohol používať nový DirectX, ktorý potrebujem k práci, pretože to trh obchodu požaduje. Zisti si niečo o marketingu a manipulácii so spotrebiteľmi...
Preco sa vobec hras s 15r starymi technologiami na novom HW a potom sa zbytocne rozculujes ze daco sa opovazuje po 15r nefungovat? Ved v IT je to vecnost.
hmmh napísal:Citát: "Kde ma winxp vyssi vykon oproti napr. win7?"
Tak skus používať nejaký starý CPU napríklad P4 pod Win7 a uvidiš, ako ti pôjde pomaly. To ukazuje na to, ako je Win7 oproti WinXP menej výkonný.
:hysterical: Uz to nezer, alebo zer viac :hysterical:
Ako vobec mozes pomyslat na to, ze novy OS, robeny pre nove cpu s novymi architekturami a technologiami, moze ist rovnako dobre na X rokov starom P4, ktory bol vykonovy fail vo svojej dobe, nieto este dnes?
Pisal som ti, porovnavaj na dnesnom HW, netahaj sem vykopavky.
hmmh napísal:Citát: "Opat, este viac kospiracii prosim :-) Dufam ze neprides na to ze ma plati Paul Allen a vcera som bol na pive s Nadellom :D"
O to horšie to je, ak nezmyselné argumenty predkladáš dobrovoľne. Inak by stačilo sa zbaviť korupcie a zdravý rozum by sa prejavil.
Tiez snivam o svete ala StarTrek TNG, kde maju vsetci ludia dost zdravej sebakazne aby neboli blbi a chamtivi, ako teraz. Ale vidis, potrebujeme este zo 200r minimalne, aby sme dozreli.
hmmh napísal:Citát: "Windows pouzivam od win3.11, a DOS od verzie 5. Ty od kedy?"
Od staršej doby ako ty.
:cool: Pouzival si aj predchodcov windowsu 3.11?
hmmh napísal:Citát: "Preco si myslis ze niekto bude riesit tvoje problemy s Xy rokov starym softom, davno nikym nepouzivanym, ktore si vyrobis sam kvoli nejakemu blaznivemu zmyslaniu?"
Pretože som o to slušne požiadal. A už som vyjadril, že ide aj o poznanie spôsobu, ako to MS urobil, z čoho sa dá niečo naučiť a aj zvedavosť naplniť. Lenže tých pár ľudí, čo sem chodí, to vyriešiť nevie a tak radšej je snaha prejaviť výhovorky.
Vyriesit to nik nevie, pretoze nieje dovod. Comu nerozumies?
Vymyslis si totalne nestandartnu blbinu, ktoru nik nerobi, a potom sa cudujes ze nikto o tom nic nevie? Rozmyslas vobec?
V prvom rade mas rozmyslat ci na daco take vobec chces obetovat cas a zdroje a poto to az riesit. A nie sa cudovat, preco ostatni okrem teba na to kaslu. No preco asi?
Ocividne mas vela volneho casu, mozes mi prist upratat a povysavat, budes uzitocnejsi.
hmmh napísal:Citát: "Ako si videl kazdy sa z toho smeje. Keby si mal pravdu, tak by ti kazdy dal za pravdu. Hmm, preco s tebou nik nesuhlasi? Problem asi nebude v zvysku sveta."
Nie, smeješ sa iba ty. A každy si dobre rozmyslí, či sa bude s tebou púštať do drzého konfliktu a tak je moja požiadavka z druhej strany kvôli tebe ignorovaná.
Keby mal dakto iny nazor, nema problem ho sem napisat. Mame slobodu prejavu. Okrem mna ti tu napisal kolko, jeden-dvaja, ze vystrajas zbytocnosti? Takze co?
hmmh napísal:Citát: "A aky uz len mas dovod prevadzkovat 3dmark2001 na novom hardwari z dneska?!
Asi taký, aby som porovnal výkon so starými kartami, ktorých hodnoty si pamätám. A 3dmark2001 je iba test výkonu, tak o akom prevádzkovaní to meleš? A tiež som už písal, že som chcel skusiť hrať staré hry na plný výkon. Mňa nebaví reagovať na tvoje nezmyselné argumenty.
Test vykonu = prevadzkovanie. Alebo si myslis ze tam behaju skrecky v kolese?
Si to rozbehni na hardwari z tej doby, nie na modernom, ktory funguje inac a pouziva ine technologie o ktorych program z roku 2000 ani nechyroval. Ako to, ze ti toto automaticky logicky nedojde? Nerozumiem tomu.
hmmh napísal:Citát: "Sranda, ze sa tu prezentujes ako stasny inteligent, a taketo zaklady ta davno nenapadli. Zakladna logika."
Ja sa prezentujem ako musím, podľa toho, ako ty reaguješ. Ako to ty skreslene vnímaš, je tvoj problém, ktorý sám si musiš vyriešiť. Tvoje ako vedomosti, tak aj logiku dokazujem z internetu, ako sú chybné. Nič prospešné pre mňa ohľadne problému s DirectX si neuviedol. Nemám čas sa s tebou dohadovať.
[/quote]
Nikto iny sa s tebou ani dohadovat nebude, vtipalek. Robis voloviny, nechapes preco ich robis a nechapes preco ti vravim ze ich robis. Vela stastia :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
hmmh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 27. Apr, 2009, 17:30

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa hmmh »

Citát: "Ale je to problem v nedolezitom programiku urcenom na elementarne veci. Preto na to kazdy kasle."
Áno, každy na to kašle v Microsofte. A doložil som internetom, že problém je viac rozširený. Notepad je dosť používaný. A nie je to jediný taký problém. Visual Studio od MS má podobné problémy a rovnako dosť lezú na nervy.

Citát: "Nemam za ake tahat, je to fakt. Nieco to stracanie sposobuje."
Ten fakt si mal snahu naschvál ignorovať. Ten spočiva v tom, že je tam chyba.

Citát: "OS logicky nemoze a nema ako suplovat programatora a "opravovat" jeho spackanu pracu."
Nie, OS má chyby v jadre a niekedy nastávajú nečakané udalosti. Ako príklad toho je miznúca ikona repráčika. Jedna vec je podpora CPU na multitasking a druhá vec je ho správne aplikovať. OS od MS to nedokáže. A je to naopak, programátor musí riešiť problém inou cestou, aby sa chybe v jadre OS vyhol.

Citát: "Omyl, potrebujes. Inac hodnotis co? Povrch, supku, vonkajsok. Pripada ti normalne hodnotit auto podla farby alebo podla vzhladu diskov kolies?"
Úplný nezmysel. Potrebuješ tým autom jazdiť, aby si poznal jeho vlastnosti. Otvorením kapoty a čumením na motor sa nič nezistí. V konštrukcii motora sa vyzná iba jeho výrobca. Chyby v použivaní auta sú výrobcovi hlásené a jedine on ich dokáže opraviť. Preto aj MS často poskytuje update a stále to nestačí.

Citát: "WinXP ma obecne zastaraly memory management, o DX10 tu ani nejde, ale o moderne programy, ktore ho mozu vyuzivat, alebo cokolvek ine. Ohladom blokacie MS - mas dokaz?"
WinXP mal alokácie pamäte v poriadku. "Moderný program" je čo, je to iba o podpore knižníc a ich inštalácii, to WinXP v pohode zvládal. Nepotrebujem dôkaz na niečo, čo bolo zamozrejmé. Neexistoval jediný dôvod aby Dx10 nebežal na WinXP. Dx10 potrebuje iba konrektné drivery na kartu a tie boli od výrobcu k dispozicii. WinVista bol iba WinXP s SP4. Ale nepodarený, nehorázne stúpli nároky na HW a zbytočný balast.

Citát: "Ano, a skoncilo by to ako linux, comu nechapes? Lebo by ho nemala na starosti jedna komunita (=firma), ako si pisal."
Linux nemá distribuované iba jedno jadro a v tom je problém širenia programov. Ale Win by mal jedno udržované jadro od MS a v tom je ten rozdiel. Čomu nechápeš ty?

Citát: "Kde ich doinstalujes a ako povies systemu aby ich pouzival, ked ti po prepnuti do ahci v biose skydne do bsod? vtipalek..."
Tie drivery od výrobcu čípov na hlavnej doske podporujú AHCI. WinXP mi takto normálne beží. Nechápeš, že je to iba problém driverov a OS s tým nič nemá?

Citát: "Xpcko a akcelerovane gui? Dobry for."
Zase úplný nezmysel. HW podpora 2D grafiky je uplatnená už od Win9x. Keby že nie, tak Win by sa vôbec nedal používať, vtedajšie slabé CPU by vykreslovanie okien absolutne nestíhalo. Už prvé gr.karty na PCI mali HW podporu v 2D a Win to využíval. Mierne zvýšená záťaž CPU pri presune okna na ploche je zreteľná vo všetkých Win. To je spôsobené tou slabou správou v systéme a samotnou myšou. MS svoj OS odflákol.

Citát: "Naposledy to podporovat Win9x. Opakujem od Millenia vyssie to nieje cisty DOS."
Ine som ani netvrdil: "Je ponúkany priamo vo Windowse, aspoň jeho dôležitá učivateľská časť a to je commander.". Na tom nezáleži, či je čistý. Ale jeho vlastnosti commandera je snaha stále zachovať.

Citát: "Bez dokazov je to konspiracia a JPP. Comu nerozumies? Alebo sa len robis?"
Existencia NSA nebola kedysi úradmi potvrdzovaná a to platilo aj o Area51. Stále to nechápeš? Ani nemôžeš, keď vtedy si nemal záujem sa tým zaoberať. Týmto sú tvoje názory neadekvátne.

Citát: "O magnetickom monopóle si este nepocul? Nerob sa, dobre vies, ze co si zbabral."
Písal som: "Ten preklep nič analogicky smiešne nepripomína." Je niečo na mag. monopóloch smiešné? Tak čomu sa smeješ. Stále sa povyšuješ a prejavuješ aroganciu.

Citát: "Porovnavas neporovnatelne, to akoze ludia z MS pridu do sidla programatorov opengl, alebo ku kazdemu domov a vezmu mu $$ aby nebodaj nemohli pracovat? Kde na tie vtipy chodis? MS nikoho nevycucava, je to vyslovene na nich, programatoroch opengl, ze nedrzia krok a nevedia to urobit poriadne. MS to len vyuziva, kedze moze, nema poriadnu konkurenciu."
A zase úplný nezmysel. Aké chodenie MS do sídla OpenGL, spamätaj sa. Však nemaš predpoklady pochopiť čo píšem. Trh a obchodná politika spôsobuje prelievanie peňazí. Existuje ich konkrétny objem a ak sa niekde nalievajú, inde sa musia odlievať. Väčšinou sa odlievajú tam, kde je nečistá forma podnikania, lebo podvodmi a krádežmi je jednoduchšie sbohatnúť. MS stavia svoj obchod na zvyšovanie zisku na úkor kvality a nie je to len on. OpenGL je free a tak neziskový a tak svoj vývoj nemôže hradiť z predaja. Je to jeho dobrovolná činnosť. MS svoj DirectX založil z OpenGL. Názov OpenGL znamená Open-Graphics-Library, čiže je to otvorený projekt. Zistí si, čo to znamená.

Citát: "Preco sa vobec hras s 15r starymi technologiami na novom HW a potom sa zbytocne rozculujes ze daco sa opovazuje po 15r nefungovat? Ved v IT je to vecnost."
Už som to jasne vysvetlil. Ale ty nie si ochotný to konečne pochopiť. Mne WinXP viac vyhovoval ako debilný Win8. Postačoval mi aj jeho GUI. Ale nemôžem WinXP používať, pretože MS mi v tom bráni. Prečitaj si znovu čo som o tom písal.

Citát: "Ako vobec mozes pomyslat na to, ze novy OS, robeny pre nove cpu s novymi architekturami a technologiami, moze ist rovnako dobre na X rokov starom P4, ktory bol vykonovy fail vo svojej dobe, nieto este dnes?
Pisal som ti, porovnavaj na dnesnom HW, netahaj sem vykopavky."
Však ty to vôbec nechápeš. P4 je iba slabší, ale plne kompatibilný s x86 a tak aj s dnešnými x86 CPU. Preto WinXP menej zaťažuje CPU a tak je rýchlejší.

Citát: "Tiez snivam o svete ala StarTrek TNG, kde maju vsetci ludia dost zdravej sebakazne aby neboli blbi a chamtivi, ako teraz. Ale vidis, potrebujeme este zo 200r minimalne, aby sme dozreli."
Takže týmto sa akože priznávaš ku korupcii s MS na širenie propagandy v prospech MS?

Citát: "Vyriesit to nik nevie, pretoze nieje dovod. Comu nerozumies?!
Ten dôvod je a už som ho x-krát opísal.

Citát: "Vymyslis si totalne nestandartnu blbinu, ktoru nik nerobi, a potom sa cudujes ze nikto o tom nic nevie? Rozmyslas vobec?"
Ja nie som jediný. Zase na internete sa tento problém hojne diskutuje. Ale asi len MS pozná odpoveď a on radšej čuší. Je to podvodník.

Citát: "V prvom rade mas rozmyslat ci na daco take vobec chces obetovat cas a zdroje a poto to az riesit."
Samozrejme, že vyriešenie tohto problému potrebujem a už som dôvod zreteľne opísal.

Citát: "A nie sa cudovat, preco ostatni okrem teba na to kaslu. No preco asi?"
Nekašlú, ale nevedia to, to je rozdiel. Je o tom plno diskusií inde a tiež nevedia. A MS stále mlčí.

Citát: "Keby mal dakto iny nazor, nema problem ho sem napisat."
Má, lebo si konfliktný typ.

Citát: "Okrem mna ti tu napisal kolko, jeden-dvaja, ze vystrajas zbytocnosti? Takze co?"
Takže to, že je to prejav arogancie. Mňa zaujíma riešenie problému a nie to kto si čo myslí o mojom rozhodnutí poznať riešenie problému.

Citát: "Si to rozbehni na hardwari z tej doby, nie na modernom, ktory funguje inac a pouziva ine technologie o ktorych program z roku 2000 ani nechyroval. Ako to, ze ti toto automaticky logicky nedojde? Nerozumiem tomu."
Stále dokola to isté. Ten dôvod prečo som už X-KRÁT opísal. WinXP som kvôli tomu inštaloval a skúšal som to. Inak by som nepoznal ten rozdiel, ktorý som opisal hneď na začatku. Opakujem, Dx11 nemá žiadný dôvod ten Dx9 alebo starší nepodporovať naplno. Problém nie je v technológiach. Možno je to zase nejaká nechcená chyba od blbého MS.

Citát: "Nikto iny sa s tebou ani dohadovat nebude, vtipalek. Robis voloviny, nechapes preco ich robis a nechapes preco ti vravim ze ich robis."
Ja dobre poznám dôvod, prečo ešte o tom s tebou diskutujem. Ohľadne DirectX už radu od teba ani neočakávam, pretože som zistil, že máš informačné a vedomostné nedostatky. Robím to preto, aby ty si lepšie spoznal sám seba, v čom ty robíš chyby a poznaním toho sa potom dokázal zmeniť. Je to už iba na tebe...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa shiro »

hmmh napísal:Citát: "Ale je to problem v nedolezitom programiku urcenom na elementarne veci. Preto na to kazdy kasle."
Áno, každy na to kašle v Microsofte. A doložil som internetom, že problém je viac rozširený. Notepad je dosť používaný. A nie je to jediný taký problém. Visual Studio od MS má podobné problémy a rovnako dosť lezú na nervy.
Pri VS by to nastvalo to je jasne. Ale pri takom prde ako je notepad...skoda s tym stracat vobec cas.
hmmh napísal:Citát: "Nemam za ake tahat, je to fakt. Nieco to stracanie sposobuje."
Ten fakt si mal snahu naschvál ignorovať. Ten spočiva v tom, že je tam chyba.
O chybe som ani nepisal, lebo to z toho bolo jasne.
hmmh napísal:Citát: "OS logicky nemoze a nema ako suplovat programatora a "opravovat" jeho spackanu pracu."
Nie, OS má chyby v jadre a niekedy nastávajú nečakané udalosti. Ako príklad toho je miznúca ikona repráčika. Jedna vec je podpora CPU na multitasking a druhá vec je ho správne aplikovať. OS od MS to nedokáže. A je to naopak, programátor musí riešiť problém inou cestou, aby sa chybe v jadre OS vyhol.
Skusal si to naprogramovat na inom OS, ktory to podla teba ma spravene dobre? V akom OS a s akymi vysledkami?
hmmh napísal:Citát: "Omyl, potrebujes. Inac hodnotis co? Povrch, supku, vonkajsok. Pripada ti normalne hodnotit auto podla farby alebo podla vzhladu diskov kolies?"
Úplný nezmysel. Potrebuješ tým autom jazdiť, aby si poznal jeho vlastnosti. Otvorením kapoty a čumením na motor sa nič nezistí. V konštrukcii motora sa vyzná iba jeho výrobca. Chyby v použivaní auta sú výrobcovi hlásené a jedine on ich dokáže opraviť. Preto aj MS často poskytuje update a stále to nestačí.
Pozor, tu sa nebavime teraz o jazdeni tym autom = pouzivani jadra ale o principe toho, ze vravis ze je zle, a pritom nevies ako je zvnutra robene. Takze opat: Pripada ti normalne hodnotit auto podla farby alebo podla vzhladu diskov kolies?"
Pretoze dnu nevidis, vidis iba nejake vonkajsie prejavy jadra, vysledky spracovania tvojho kodu, ktory mu das aby ho vykonalo.

Inac mas pravdu, jedine MS s tym moze daco spravit, ak je tam nejaky problem.
hmmh napísal:Citát: "WinXP ma obecne zastaraly memory management, o DX10 tu ani nejde, ale o moderne programy, ktore ho mozu vyuzivat, alebo cokolvek ine. Ohladom blokacie MS - mas dokaz?"
WinXP mal alokácie pamäte v poriadku. "Moderný program" je čo, je to iba o podpore knižníc a ich inštalácii, to WinXP v pohode zvládal. Nepotrebujem dôkaz na niečo, čo bolo zamozrejmé. Neexistoval jediný dôvod aby Dx10 nebežal na WinXP. Dx10 potrebuje iba konrektné drivery na kartu a tie boli od výrobcu k dispozicii. WinVista bol iba WinXP s SP4. Ale nepodarený, nehorázne stúpli nároky na HW a zbytočný balast.
WinXP vobec nemal memory management OK vzhladom na dnesnu bezne pouzivanu velkost RAM v dnesnom PC.
System si zozral tak 500MB RAM a swapoval ako blby. Vista a vyssie OS kludne zeru 1GB+ RAM, co nieje problem, dokazu ju uvolnit. A tiez funguju rychlejsie, plynulejsie a tolko neswapuju. Preco asi?
Dovod pre nepodporu DX10 na XP neexistuje ocividne len podla teba. Opat, daj nejaky dokaz, preco nieje problem spravit DX10 na WinXP. Pretoze opat, nevies ako ma MS XPcka zvnutra robene. Odhliadnuc od cisto financnych pohnutok, keby som mal system nejak spraveny, a kvoli DX10 by som ho musel z polovice prepisovat, tiez by som sa na to vykaslal.

Vista nebol ziadny XP, mal nove jadro, alebo hooodne modifikovane, pokial viem. Uspesny nebol preto, lebo sa tam spackalo niekolko veci naraz:
- vyrobcovia ho cpali na srackovy hardware s celeronom a 1GB RAM, kam nepatril
- MS chaosil s tymi nalepkami ready for vista a designed for vista
- mozno prisiel az moc skoro, ked vykonny HW nebol az tak rozsireny ako si MS myslel
- samozrejme bol narocnejsi na HW ako XPcka.
hmmh napísal:Citát: "Ano, a skoncilo by to ako linux, comu nechapes? Lebo by ho nemala na starosti jedna komunita (=firma), ako si pisal."
Linux nemá distribuované iba jedno jadro a v tom je problém širenia programov. Ale Win by mal jedno udržované jadro od MS a v tom je ten rozdiel. Čomu nechápeš ty?
V takomto pripade by to mozno slo.
hmmh napísal:Citát: "Kde ich doinstalujes a ako povies systemu aby ich pouzival, ked ti po prepnuti do ahci v biose skydne do bsod? vtipalek..."
Tie drivery od výrobcu čípov na hlavnej doske podporujú AHCI. WinXP mi takto normálne beží. Nechápeš, že je to iba problém driverov a OS s tým nič nemá?
OS a jeho instalator s tym ma to, ze je zastaraly, bez podpory novych veci. Samozrejme, nieje problem fungovat v XPckach na AHCI. Ale ako som pisal, ako ich tam dostanes? V dnesnej dobe ma FDD kto? Nikto. Instalator inu moznost nepozna. Instalator Win7 ti napr. dovoli pouzit usb kluc.
hmmh napísal:Citát: "Xpcko a akcelerovane gui? Dobry for."
Zase úplný nezmysel. HW podpora 2D grafiky je uplatnená už od Win9x. Keby že nie, tak Win by sa vôbec nedal používať, vtedajšie slabé CPU by vykreslovanie okien absolutne nestíhalo. Už prvé gr.karty na PCI mali HW podporu v 2D a Win to využíval. Mierne zvýšená záťaž CPU pri presune okna na ploche je zreteľná vo všetkých Win. To je spôsobené tou slabou správou v systéme a samotnou myšou. MS svoj OS odflákol.
Dobre si pobavil. Na akomkolvek vyssom OS ako Xpcko (vista, 7) sa ziadne vytazovanie CPU presunovanim okien nekona (skusal som X krat). Akonahle si v sedmickach vypnes aero, vytazovanie CPU sa objavi. Skus si to. Pretoze sa vypne HW akceleracia Aero, ktora bezi na pixelshaderoch na grafike. Nebavim sa tu o samotnom zaklade, samozrejme ze viem, ako funguje XPcko bez akejkolvek akceleracie. Staci odinstalovat ovladace grafiky a hned mas pekne sekave okienka. Vtedy nebezi ani 2D akceleracia.
hmmh napísal:Citát: "Naposledy to podporovat Win9x. Opakujem od Millenia vyssie to nieje cisty DOS."
Ine som ani netvrdil: "Je ponúkany priamo vo Windowse, aspoň jeho dôležitá učivateľská časť a to je commander.". Na tom nezáleži, či je čistý. Ale jeho vlastnosti commandera je snaha stále zachovať.
Ale zalezi, pretoze sa nedokazes restartovat do cisteho DOSu, nemas ho tam. To je ten rozdiel. To uz nieje DOS ako byval, je to len prik. riadok.
hmmh napísal:Citát: "Bez dokazov je to konspiracia a JPP. Comu nerozumies? Alebo sa len robis?"
Existencia NSA nebola kedysi úradmi potvrdzovaná a to platilo aj o Area51. Stále to nechápeš? Ani nemôžeš, keď vtedy si nemal záujem sa tým zaoberať. Týmto sú tvoje názory neadekvátne.
A co ze nebola? Ano, priznali existenciu oboch zariadeni az v poslednych rokoch (vraj). Fajn, vieme ze existuju, co sme vedeli 10r dozadu, lebo fotky a google maps. Nic nove. Mohol si vediet uz v 1995 ze existuje area51, mohol si si spravit vylet do Arizony a tam by si nasiel ich cedulu pri ceste. Dnes sa o tom docitas z netu, takze ziaden rozdiel. neviem preco sa ohanas prave nejakym potvrdenim existencie tychto zariadeni, ved biju do oci, stoja nad zemou. A ostatok? JPP a konspiracie. O tom som pisal. Ze obe veci existuju o to viem uz pekne dlho a neriesim to.
hmmh napísal:Citát: "O magnetickom monopóle si este nepocul? Nerob sa, dobre vies, ze co si zbabral."
Písal som: "Ten preklep nič analogicky smiešne nepripomína." Je niečo na mag. monopóloch smiešné? Tak čomu sa smeješ. Stále sa povyšuješ a prejavuješ aroganciu.
Smiesny je ten preklep a doba za aku si si ho nevsimol. Navyse si ho pekne zopakoval. Takze dalsia sanca si ho vsimnut.
Ak si tak vzdelany ako sa prezentujes, je proste smiesne, ze si schopny taketo nieco vyrobit a este aj ignorovat. A este sa hras na toho utlacaneho :-) Ubohe. Podobne ako ten preklep vyssie "čípov". Dobre vies ze sa to pise s kratkym i, ale na ten uz kaslem.
Tolko k jazykovemu okienku.
hmmh napísal:Citát: "Porovnavas neporovnatelne, to akoze ludia z MS pridu do sidla programatorov opengl, alebo ku kazdemu domov a vezmu mu $$ aby nebodaj nemohli pracovat? Kde na tie vtipy chodis? MS nikoho nevycucava, je to vyslovene na nich, programatoroch opengl, ze nedrzia krok a nevedia to urobit poriadne. MS to len vyuziva, kedze moze, nema poriadnu konkurenciu."
A zase úplný nezmysel. Aké chodenie MS do sídla OpenGL, spamätaj sa. Však nemaš predpoklady pochopiť čo píšem. Trh a obchodná politika spôsobuje prelievanie peňazí. Existuje ich konkrétny objem a ak sa niekde nalievajú, inde sa musia odlievať. Väčšinou sa odlievajú tam, kde je nečistá forma podnikania, lebo podvodmi a krádežmi je jednoduchšie sbohatnúť. MS stavia svoj obchod na zvyšovanie zisku na úkor kvality a nie je to len on. OpenGL je free a tak neziskový a tak svoj vývoj nemôže hradiť z predaja. Je to jeho dobrovolná činnosť. MS svoj DirectX založil z OpenGL. Názov OpenGL znamená Open-Graphics-Library, čiže je to otvorený projekt. Zistí si, čo to znamená.
Co sem tlacis nejake zaklady obchodi ci coho? Nemedituj s blbostami a normalne mi povedz, ako konkretne MS brani vyvojarom opengl robit svoju pracu a ako ich obmedzuje. A ziadne abstraktne dristy o trhovom mechanizme a odvadzanie pozornosti. Dobre viem ako funguje obchod. A nerob sa mudrym nadclovekom ("Však nemaš predpoklady pochopiť čo píšem"), taki uz tu boli a nie dobre skoncili. Pretoze mas problem jednoducho a konkretne odpovedat na moju otazku tak trepes. Zeby dosli argumenty a nemas svoje vymysly ako dalej podporovat?
hmmh napísal:Citát: "Preco sa vobec hras s 15r starymi technologiami na novom HW a potom sa zbytocne rozculujes ze daco sa opovazuje po 15r nefungovat? Ved v IT je to vecnost."
Už som to jasne vysvetlil. Ale ty nie si ochotný to konečne pochopiť. Mne WinXP viac vyhovoval ako debilný Win8. Postačoval mi aj jeho GUI. Ale nemôžem WinXP používať, pretože MS mi v tom bráni. Prečitaj si znovu čo som o tom písal.
Nikto ti nebrani, ale nechapes ze technologie sa vyvijaju a samozrejme ze 100% kompatibilita sa nikde udrzat neda. Stare veci musia ustupit novym. Preto doteraz nepouzivame napravu so skody MB, ale Oktavia roku 2014 ma o X generacii novsiu verziu, ktora jasne ze inac vyzera. Ale podla teba by si dal do novej oktavky kludne napravu z MB-cky, sak tebe to staci ze....co na tom ze pouziva zastarale riesenia? Sak funguje....
Si pouzivaj XPcko ale potom tu nerev o DX a nepodpore novych veci. Takisto ako majitel veterana z roku 1950 nereve ze jeho auto nema najnovsie vymozenosti, ze je pomale a ze nesplna emisne normy.
hmmh napísal:Citát: "Ako vobec mozes pomyslat na to, ze novy OS, robeny pre nove cpu s novymi architekturami a technologiami, moze ist rovnako dobre na X rokov starom P4, ktory bol vykonovy fail vo svojej dobe, nieto este dnes?
Pisal som ti, porovnavaj na dnesnom HW, netahaj sem vykopavky."
Však ty to vôbec nechápeš. P4 je iba slabší, ale plne kompatibilný s x86 a tak aj s dnešnými x86 CPU. Preto WinXP menej zaťažuje CPU a tak je rýchlejší.
Coze? Nechapem logicky postup ako si k takejto hovadine dosiel. Pytal som sa na vykon, nie na kompatibilitu. O com zase meles?
Opat nemas argumenty na podporu svojich dristov, tak kluckujes k kompatibilite a podobnym veciam o ktorych nebola rec.
Odkedy nejaka kompatiblita s x86 sposobuje, ako velmi zatazuje dany OS nejaky CPU?
hmmh napísal:Citát: "Tiez snivam o svete ala StarTrek TNG, kde maju vsetci ludia dost zdravej sebakazne aby neboli blbi a chamtivi, ako teraz. Ale vidis, potrebujeme este zo 200r minimalne, aby sme dozreli."
Takže týmto sa akože priznávaš ku korupcii s MS na širenie propagandy v prospech MS?
Opat, coze? :hysterical: uz to nezer. Alebo zer viac.
hmmh napísal:Citát: "Vyriesit to nik nevie, pretoze nieje dovod. Comu nerozumies?!
Ten dôvod je a už som ho x-krát opísal.
hmmh napísal:Citát: "Vymyslis si totalne nestandartnu blbinu, ktoru nik nerobi, a potom sa cudujes ze nikto o tom nic nevie? Rozmyslas vobec?"
Ja nie som jediný. Zase na internete sa tento problém hojne diskutuje. Ale asi len MS pozná odpoveď a on radšej čuší. Je to podvodník.
Co ti na toto napisat.... :laugh:
Ono existuje viac ludi, co nemaju co normalne na praci?
hmmh napísal:Citát: "V prvom rade mas rozmyslat ci na daco take vobec chces obetovat cas a zdroje a poto to az riesit."
Samozrejme, že vyriešenie tohto problému potrebujem a už som dôvod zreteľne opísal.
Aby si mohol pouzivat vykopavkovy OS? Akoze sorry, ale s tym ta kazdy posle...vies kam.
Jedinu nadej mas v nejakom spolku podobnych ludi, zameranych vylucne na toto...
hmmh napísal:Citát: "A nie sa cudovat, preco ostatni okrem teba na to kaslu. No preco asi?"
Nekašlú, ale nevedia to, to je rozdiel. Je o tom plno diskusií inde a tiež nevedia. A MS stále mlčí.
MS nema co hovorit, XPcko je uzavreta kapitola. Je to hadam najdlhsie zijuci a podporovany OS.
Preco by daco take ludia mali vediet a preco by mali chciet pouzivat zastaraly OS s ktorym su na novom HW problemy a nieje podpora?
Kto normalny si dobrovolne bude vyrabat problemy?
hmmh napísal:Citát: "Keby mal dakto iny nazor, nema problem ho sem napisat."
Má, lebo si konfliktný typ.
Vidis ze by sa sa niekde hadal? Nekricim, naopak, dobre ma bavis :-)
A diskutujeme.
hmmh napísal:Citát: "Okrem mna ti tu napisal kolko, jeden-dvaja, ze vystrajas zbytocnosti? Takze co?"
Takže to, že je to prejav arogancie. Mňa zaujíma riešenie problému a nie to kto si čo myslí o mojom rozhodnutí poznať riešenie problému.
Nemas dovod to riesit, kedze je s tym viac prace ako osohu. Zbytocne pozieras cas inych ludi.
hmmh napísal:Citát: "Si to rozbehni na hardwari z tej doby, nie na modernom, ktory funguje inac a pouziva ine technologie o ktorych program z roku 2000 ani nechyroval. Ako to, ze ti toto automaticky logicky nedojde? Nerozumiem tomu."
Stále dokola to isté. Ten dôvod prečo som už X-KRÁT opísal. WinXP som kvôli tomu inštaloval a skúšal som to. Inak by som nepoznal ten rozdiel, ktorý som opisal hneď na začatku. Opakujem, Dx11 nemá žiadný dôvod ten Dx9 alebo starší nepodporovať naplno. Problém nie je v technológiach. Možno je to zase nejaká nechcená chyba od blbého MS.
Opat bez dokazov, len tvrdis ze DX10+ nemoze ist na XPckach. Dokaz to.
hmmh napísal:Citát: "Nikto iny sa s tebou ani dohadovat nebude, vtipalek. Robis voloviny, nechapes preco ich robis a nechapes preco ti vravim ze ich robis."
Ja dobre poznám dôvod, prečo ešte o tom s tebou diskutujem. Ohľadne DirectX už radu od teba ani neočakávam, pretože som zistil, že máš informačné a vedomostné nedostatky. Robím to preto, aby ty si lepšie spoznal sám seba, v čom ty robíš chyby a poznaním toho sa potom dokázal zmeniť. Je to už iba na tebe...
Pan dokonaly, vo vsetkom vzdelany :D jasne....
V prvom rade si nevyrabam zbytocne problemy a nezatazujem sa zbytocnostami.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
hmmh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 27. Apr, 2009, 17:30

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa hmmh »

shiro

Neochota MS opraviť Notepad je jeho vizitka neschopnosti. Takých malých ale otravných chýb je v systéme viac.
Windows má chybný multitasking. Poznateľné podľa toho, ako iné tasky sa často bezdôvodne zastavujú.
Technický názor o produkte si vytvoriš pri jeho používaní, nepotrebuješ ho poznať z vnútra.
WinXP vychádzal z Win2000, ktorý sa v čase Win98 používal iba na server. A server musí mať dobrý memory management.
Bootovanie z USB je záležitosť BIOSu, nie systému.
Výkon CPU pri presune okna klesá na WinXP a rovnako aj na Win8, skúšal som to. WinXP má HW vykreslovanie.
Aero a jeho podpora s PS je iba nadstavba GUI, použitelná aj pre WinXP. Ale na nič, nepoužívam ho.
Rozhranie DOSu vo Windowse úplne stačí na jeho prácu, používa sa, netreba jeho bootovanie.
DirectX má podporu na vývoj z komerčného MS predaja a zneužíva to. OpenGL je zdarma, nemá dostatočnú podporu a preto zaostáva.
Staré DirectXy sú iba obmedzené tie nové. Preto gr. karty nemajú problém ich používať. To iba MS ich pužívanie obmedzuje.
WinXP menej zaťažuje HW oproti Win7, preto Win7 nepovažujem za novú technológiu. Je to iba kópia s určitým obmedzovaním napríklad v DirectX na donucovanie ku kúpe a s obsahom pomalých knižníc, nič viac.
P4 je oproti napríklad Intel i7 iba slabší, ale pre OS plne kompatibilný. Preto dnešné CPU okrem výkonu nepredstavujú novú technológiu. A nový OS a DirectX sa dá spustiť aj s P4, čiže kompatibilita je zachovávaná.
Plne funkčný starý DirectX na novom OS som chcel kvôli vynikajúcim starým hrám, porovnaniu výkonu kariet a poznaniu toho problému, z ktorého sa dá niečo naučiť. To sú tie dôvody a už to nebudem opakovať.
Problémy stále zotrvávajú aj vo Win7 a Win8, v tom MS nič nevyriešil. Preto mal MS radšej ten WinXP konečne dokončiť.

Ďalej táto neprijemná diskusia s tebou, ktorá postrádala kreativitu hneď od začiatku a odoberala mi zbytočne vzácny čas, nemá pre mňa absolutný význam.
A tvoje diskusie o IT by si mal obmedzovať, pretože očividne ti táto stránka nevyhovuje, nemáš na IT intelekt a tak tvoje názory o tom, ale aj pomimo, sú pre spoločnosť škodlivé.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa shiro »

hmmh napísal:shiro
Neochota MS opraviť Notepad je jeho vizitka neschopnosti. Takých malých ale otravných chýb je v systéme viac.
Neschopnost moze byt jedna vec, dolezitost problemu ina. Ty tiez nebudes hned skakat po strop a riesit skripajuci pant na garazovych dverach, ale ovela vacsiu prioritu ma vadne turbo v aute. Ano, MS problem neodstranil a je to zle, ale na druhu stranu chapem, preco.
hmmh napísal:Windows má chybný multitasking. Poznateľné podľa toho, ako iné tasky sa často bezdôvodne zastavujú.
Kde co zastavuje? Noze ukaz, daj dokaz.
hmmh napísal:Technický názor o produkte si vytvoriš pri jeho používaní, nepotrebuješ ho poznať z vnútra.
Aha, takze zrazu je nepodstatne co si o jadre windowsu tvrdil predtym. Zaujimave :-)
hmmh napísal:WinXP vychádzal z Win2000, ktorý sa v čase Win98 používal iba na server. A server musí mať dobrý memory management.
Ano. Na dobu pred 14 rokmi. Nie na dnes.
hmmh napísal:Bootovanie z USB je záležitosť BIOSu, nie systému.
O ziadnom bootovani z usb som sa nebavil. Bavil som sa o nepodpore instalatora xpcok natiahnut ovladac z usb kluca, iba z diskety.
Rovno priznaj ze nemas argumenty a nerob zo seba blbca.
hmmh napísal:Výkon CPU pri presune okna klesá na WinXP a rovnako aj na Win8, skúšal som to. WinXP má HW vykreslovanie.
Aero a jeho podpora s PS je iba nadstavba GUI, použitelná aj pre WinXP. Ale na nič, nepoužívam ho.
Rovnako? Daj video, kde jazdis s oknom a zaroven sledujes vytazenie cpu. Na XPcku to bude zatazovat cpu viac ako na novsich OS.
Tiez som to skusal, a X krat.
hmmh napísal:Rozhranie DOSu vo Windowse úplne stačí na jeho prácu, používa sa, netreba jeho bootovanie.
Tak sa potom nebav o DOSe, ked tym myslis tu okriplenu nastavbu, ktora nieje cistym DOSom.
hmmh napísal:DirectX má podporu na vývoj z komerčného MS predaja a zneužíva to.
To potom vbsetky komerc. formy co daco predavaju maju automaticky vyhodu a zneuzivaju to vo svoj prospech. Zle zle firmy, opovazuju sa daco predavat, hovada :D Uz to nezer, alebo zer viac, potom sa nad podobnymi tvojimi kravinami nebude nik pozastavovat :D
hmmh napísal:OpenGL je zdarma, nemá dostatočnú podporu a preto zaostáva.
OpenGL ma stejne sance, nikto nikomu nebrani aby sa vyrovnalo DX vo vykone ci featurach, ako som uz pisal. Kedze to robia ludia vo volnom case, je to ta ista praca, akurat si nenarokuju plat - lebo chcu. Rovnako ako vyvoj linuxu. Ze tomu nechapes, alebo sa len robis, je tvoje minus.
hmmh napísal:Staré DirectXy sú iba obmedzené tie nové. Preto gr. karty nemajú problém ich používať. To iba MS ich pužívanie obmedzuje.
lol, dalsia perla. Nejedol si lysohlavky? Ako mozu byt stare DX obmedzene, ked boli vymyslene v dobe, ked neexistovali dnesne technologie? Samozrejme, ze tam nebude podpora dnesnych technologii, ziadne obmedzovanie, to je proste holy fakt.
Aj ludia su podla tejto logiky obmedzeni, tiez nevies hned po porode rozpravat. Je to prirodzeny a nie ziadne obmedzovanie, ako to ty prezentujes. Trepes kraviny.
hmmh napísal:WinXP menej zaťažuje HW oproti Win7, preto Win7 nepovažujem za novú technológiu. Je to iba kópia s určitým obmedzovaním napríklad v DirectX na donucovanie ku kúpe a s obsahom pomalých knižníc, nič viac.
Este viac podobnych zabavnych hlasok prosim :D Windows 7 je z principu nova technologia, kedze podporuje nove veci, ktore winxp nepodporuje. Navyse, odkedy sa vyspelost technologie meria v nejakom zatazi hardwaru? Navyse tvoje chapanie zatazovania hardwaru je uplne hlupe, ako sme sa mohli presvedcit skorej.
hmmh napísal:P4 je oproti napríklad Intel i7 iba slabší, ale pre OS plne kompatibilný. Preto dnešné CPU okrem výkonu nepredstavujú novú technológiu. A nový OS a DirectX sa dá spustiť aj s P4, čiže kompatibilita je zachovávaná.
Aha, a ze ten vykon nove cpu dosahuju kvoli novym tehcnologiam, tak na to pekne serkas a vobec to nespomenies.
Dalsia ukazka ako len kopkas nozickami a dalej sa zamotavas do vlastnych sraciek :D
hmmh napísal:Plne funkčný starý DirectX na novom OS som chcel kvôli vynikajúcim starým hrám, porovnaniu výkonu kariet a poznaniu toho problému, z ktorého sa dá niečo naučiť. To sú tie dôvody a už to nebudem opakovať.
Tiez som ti napisal minule, preco su tvoje dovody sibnute.
hmmh napísal:Problémy stále zotrvávajú aj vo Win7 a Win8, v tom MS nič nevyriešil. Preto mal MS radšej ten WinXP konečne dokončiť.
Dokoncovat 14r staru vec? Opat si raz vypustil peknu perlu.
hmmh napísal:Ďalej táto neprijemná diskusia s tebou, ktorá postrádala kreativitu hneď od začiatku a odoberala mi zbytočne vzácny čas, nemá pre mňa absolutný význam.
A tvoje diskusie o IT by si mal obmedzovať, pretože očividne ti táto stránka nevyhovuje, nemáš na IT intelekt a tak tvoje názory o tom, ale aj pomimo, sú pre spoločnosť škodlivé.
Pan nadradeny nadclovek s nadradenym intelektom prehovoril. Takych uz bolo a vies ako skoncili.
Hodne mi pripominas postavu Khana z filmu Star Trek II (ten stary so Shatnerom)...geneticky vytvoreny nadclovek. Aj on mal presne rovnake kydy. Pozri si to, najdes sa v nom. A aj Khan zle skoncil. A bolo s nim vydrbane hodne jednoducho, pretoze bol zaslepeny svojou nadradenostou. Toto tvoje zmyslanie je navyse liznute Hitlerom. Dufam ze nemas v plane sa rozmnozovat a kazit ludstvu genofond.

btw, v IT sa zivim 20r, nezda sa mi ze by som bol do toho nevzdelany :-)

Takze zabrzdi a prestan zo seba robit hlupaka, kym sa strapnis este viac ;-) A vrat sa do reality, pan dokonaly nadclovek.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa LordKJ »

1. hmmh odporucam pisat bez diakritiky, alebo sa ju aspon naucit pouzivat, ved trieskas dlzne hocikde
2. hadate sa o hovadinach, to ste si vsmili, ze ano?
3. shiro nechaj tak tuto majster sveta z roku 2000 ma rad stary winXP [dobre spomienky], ale zly zly windows ho nuti pouzivat novy, lepsi [!] system
4. osobne mi viac ako nepodpora DX10 u XPcka pride viac 'financne' rozhodnutie o tom, ze DX12 bude W10 only
5. neviem co sa stalo, ale po dlhej dlhej dobe musim uznat, ze suhlasim so shirom viacmenej vo vsetkom [a to sa teda casto nestava :D ]
6. povedal by som, ze na tom nizsom skore ma svoj podiel aj futuremark nie len MS, sami pisu, ze pri pouziti na 7+ bude mat 3dmark01 nepredvidatelne spravanie
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa shiro »

Dobre sa na nom zabavam :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DirectX 9 pod Windows 8.1

Príspevok od používateľa newmi »

OT + flame = LOCK
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Operačné Systémy"