Kúpiť Windows key z ebayu?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa matúš »

Vyzerá to tak že windows 10 nebude zadarmo. Pozerám však že na Ebayi dostať klúče pre Win 7 za 12 Eur. Predpokladám že to sú kľúče z mŕtvych počítačov s predinštalovaným windowsom. Sú s kúpou týchto kľúčov spojené nejaké riziká?

Tých 12 Eur by som možno ako linuxák bol aj ochotný zaplatiť za takýto nafúkaný hnusný softvér :D
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa shiro »

Naco to kupujes ked si linuxak a je to pre teba hnusny soft? Najprv vyrieste v linuxe zakladne veci ako je normalna instalacia ovladacov a ine problemy a potom pindaj na windows, mudrak ;-)
Mozem ti sem postnut cely krasny pribeh z instalacie obyc. nvidia ovladaca na debiane ci kubuntu, uz neviem kde to bolo. na windowse praca na 5min, na linuxe nemozne spravit. A to niesom BFU + som hladal tutorialy.

A ked uz chces kupovat, uver si rovno u predavajuceho skade to je, nieze ta potom pri aktivacii MS posle do prdele.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa matúš »

Haha flame, no windows 10 si chcem pozriet co je nove aby som potom mohol nariekat aky podradny OS to je ;)

V linuxe ziadne ovladace instalovat netreba, tie su (na rozdiel od windowsu) sucastou kernelu. Samozrejme s vynimkou tych proprietarnych. Ak nejde nainstalovat proprietarny closed-source ovladac nvidie, tak je to problem nvidie nie linuxu.

Pri windows 7 by ma ešte zaujímalo či sú licencie naviazané na hardware pri prvej inštalácii (mainboard, cpu). Ak hej tak si radsej kupim OEM key.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4061
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa pepkopav »

Ten win key je z multilicencie,ty linuxák :D nevieš,čo to znamená? S funkčnosťou key by nemal byť problém.Len pri inštalácii musíš mať aj správny win aby ti to šlo.
Haha flame, no windows 10 si chcem pozriet co je nove aby som potom mohol nariekat aky podradny OS to je
To vieš aj teraz a zadarmo: http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/preview-iso

Mal som ho v nb na skúšku a div sa svete :D ten nepodarený os :D šiel celkom fajn.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa matúš »

Priznávam že tie licencie ma pletú a čím viac o tom čítam tým viac som dopletený. Hádam mi to vie niekto vysvetliť ako tento licenčný svet microsoftu funguje. Niektorí tvrdia, že licencie sú naviazané na hardware a nie je možné druhykrát inštalovať windows na iný systém. Potom čítam, že v EU je takéto viazanie na hardware zakázané. A ako fungujú OEM licencie? Sú tieto naviazané na hardware?
Len pri inštalácii musíš mať aj správny win aby ti to šlo.
Čo myslíš tým správny win? To sú tie suffixy Home Premium 64-bit SP6? Alebo musí aj jazyk tej verzie zodpovedať? Teda anglická verzia musí mať anglický licenčný kľúč :?

Potom ešte niektorí týpci na ebayi predávajú licenciu aj s COA nálepkou (ale bez cd). Tá nálepka mi je načo?
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa shiro »

matúš napísal: V linuxe ziadne ovladace instalovat netreba, tie su (na rozdiel od windowsu) sucastou kernelu. Samozrejme s vynimkou tych proprietarnych. Ak nejde nainstalovat proprietarny closed-source ovladac nvidie, tak je to problem nvidie nie linuxu.
Ano, problem nvidie je ten ze ovladac musim kompilovat a co ja viem co, ze system si nevie automaticky pocas instalacie vypnut a zapnut x server, treba pisat kraviny do konzole v textovom mode tym padom a vsetko musim v 21. storoci robit rucne? Zabavne. Za XY rokov co tvoj super-duper system existuje ma byt toto uz daaavno vychytane a automaticke. Chcel som vtedy prejst na linux, resp. ho dlhodobo skusat, no toto ma dostatocne odradilo na dalsich par rokov, az ten paskvil dozrie do pouzitelneho stavu....snad dozrie. Pretoze instalovat cokolvek mimo synapticu ci ineho spravcu balickov (podla distra) je stale rovnaka hroza ako pred 5 rokmi. O hrach a ich vykone pod wine, ci podobnych problemoch ani nehovorim, stale sa to nepohlo z miesta. Dam ti sem cely pribeh ked dojdem domov, uvidis aka je sranda instalacia jedneho ovladaca, ktory pod windowsom slape za 5 minut.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa mosqa »

ja neviem, ale vzdy ked som instaloval ovladace nvidia tak mi stacilo nainstalovat balik nvidia-xconfig [v debiane], ktory si uz ostatne baliky dotiahol automaticky na zaklade zavislosti, nic v terminali, ziadna kompilacia a neviem este co..potom este ked sa vsetko nainstaluje tak treba tento balik rucne spustit, katastrofa.. mam rad ked lamy pisu o niecom o com ani netusia, len si raz vygooglil blby navod a uz je vsetko zle :rofl:

a o steamboxe/steamos si uz pocul nieco? nieze by to bolo uz dake dokonale, ale ze by sa nic nehybalo sa tiez neda povedat..

uz sa tesim na ten tvoj pribeh :good:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa shiro »

Ano a ked ich tam mas niekolko, skade vies ktory riesit? Kde je to napisane? Pri ziadnom ziadne poriadne info pre ktore grafiky vlastne je. Nebavim sa o nejakej novote, kde nemusi byt este podpora, ale o niekolko rokov starej GTX660Ti.
Omg, to uz robehanie akceleracie grafiky v hackintosh mavericks bolo riesene 100x lepsie, a to je OS od apple.
SteamOS je rovnako linux, takze na tom bude rovnako s hrami ktore pre linux nemaju nativnu podporu a o tych sa hlavne bavim.

A k navodom - ako moze existovat blby navod? Sak ked to nefunguje, tak ako moze spravit niekto navod, ktoreho vysledkom je, ze to nejde? Aku to ma pointu? A obzvlast pri instalacii ovladaca, kde nieje moc veci co sa da pokazit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4061
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa pepkopav »

Čo myslíš tým správny win? To sú tie suffixy Home Premium 64-bit SP6? Alebo musí aj jazyk tej verzie zodpovedať? Teda anglická verzia musí mať anglický licenčný kľúč :?

Potom ešte niektorí týpci na ebayi predávajú licenciu aj s COA nálepkou (ale bez cd). Tá nálepka mi je načo?
na prvu otazku je odpoved - ANO
na druhu - na tej nalepke je licencny kluc,ktory ti je na 2 veci,lebo COA nalepka a takisto OEM kluc su viazane na zakladnu dosku pc,nb v ktorom boli prvykrat instalovane...takze ti pani podvadzaju,lebo predavaju nefunkcnu vec....a ti dvaja sa ti tu co odbavuju??? :D

ty chces win key a oni o ovladacoch :D :D :D chlapci sup na pokec tam sa mozete vypisat do vypisania ste trochu dost OT :D
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1966
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa Gumkac »

aj aktivovany win vies znovu aktivovat telefonicky napriklad. ale mne sa zda, akoby po 3-4 rokoch mazali info o registraciach. uz par takychto starych klucov slo aktivovat na novych doskach. a ak nie, stacilo zavolat na microsoft, a povedat ze si menil dosku v zaruke, a ze to chces aktivovat. a slo to.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Hexaris

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja kupujem z ebayu oem win 8 v cene od 15 do 30 ojro. Kupil som ich kopec, az na jednu retail verziu bolo vsetko v poriadku, Respektive uz s tym nie je vobec problem, po tom co EU sud umoznil druhotny predaj licencii.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa shiro »

mosqa napísal: uz sa tesim na ten tvoj pribeh :good:
Tak citaj a cuduj sa:

Debian 7.7.0
=============
zbehnuta klasicka zakladna instalacia OS, bez akehokolvek special zamerania (fileserver, mailserver, atd), len zakladne veci a programy.

out of box nepozna geforce 660ti,
ofiko ovladac nvidia z webu nvidie pri spusteni najprv pisal ze treba ukoncit X server
- 10 minut googlenia ako to vlastne spravit, kedze to neni nieco co by clovek robil kazdy den

dalsie spustenie, instalator ovladaca hlasi ze v systeme nieje gcc - ako je toto vobec mozne, ze to tam nieje v zaklade?
- nahodene gcc z repozit.

dalsie spustenie, instalator hlasi ze chyba make - pricom v systeme je. podivne.

Kaslem na to a googlim, vraj by ovladace mali byt v repozit. Nasiel som nejake, no je tam viacero moznosti. Instalujem tie, kde je pisana podpora od geforce 6xxx vyssie. Nikde tam nieje vypisane pre ake modely je ktory ovladac.

Po reboote nabehla len konzola, Xko neslo, pisalo to no screens found a neviem ako dalej. Format disku a koncim. Tragedia.

Na windowse zmaknute za 5 minut vratane stiahnutia ovladaca od nvidie. Tuna po polhodine snazenia sa = polozeny OS na lopatky.

Kubuntu 14.04
=============
OS pekny, GUI je jedno z najkrajsich.
nefunguje kopirovanie fotiek z iphone 5. pri zapojeni ho chce OS preskumavat, ok.

Prehliadac Gwenview nedokaze importnut foto a video. zastavi sa na nejakych percentach a nehybe sa. ziadny error, nic. Cez Dolphin sa na fon dostanem, ale pri pokuse stade skopirovat fotky to napise ze dany adresar v telefone neexistuje. Cisty fail.

Navyse mi vo vypise zariadeni (dole pri hodinach, ikona usb) zobrazuje fotoaparat snad 5x...naco?
Opat sa opakuje klsicka debilina s kompilaciou programu co nieje v repozitaroch -samy problem.

Nasiel som kniznicu/program, ktory vie pripojit iphone ako dalsi disk - libimobiledevice-1.0.7.
stiahol som zdrojaky.
./configure nezbehlo:
configure: error: Package requirements (libusbmuxd >= 0.1.4) were not met:
No package 'libusbmuxd' found

Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.

Alternatively, you may set the environment variables libusbmuxd_CFLAGS
and libusbmuxd_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.

Tudiz to nespravilo make subor. Tak som zacal riesit zavislosti. Po polhodine nemam na to nervy, kazda dalsia vec co nahodim potrebuje nieco dalsie na com zavisi, takze sa do toho norim hlbsie a hlbsie a nic som nevyriesil....cisty fail.

Na rozbehanie posratej moznosti stiahnutia fotiek z iphonu treba kniznicu libimobiledevice, ta potrebuje libusbmuxd, na ktorej je zavisla, ta je zavisla na usbmuxd, ta zase na dacom dalsom a to daco dalsie zase na niecom inom...

...Este raz nech mi niekto povie ze linux nema ziaden problem a je blbuvzdorny, tak mu sprelamem ruky a naseriem do ksichtu.... :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa matúš »

Spiro si ty pripad :D
Debian 7 používa kernel 3.2 ktorý vyšiel v januáry 2012. Gtx 660ti sa vyšla v auguste 2012. Ak vývojári linuxu niečo nezvládajú tak to je cestovanie v čase. :D Riešenie by bolo v tvojom prípade jednoduché a síce použiť distribúciu s aktuálnejším jadrom - tj v podstate každé linux distro okrem debianu.

S ajfonom ti neviem pomoct. Vsetky telefony, citacky a tablety co som kedy na linux napojil fungovali sposobom plug and play. Predpokladam ze problem je na strane applu. ak ucelovo pouzivaju nestandardne ezotericke (nebodaj proprietarne) protokoly a rozhrania tak vývojári s tým moc nenarobia.

@gumkac, pepkopav: dik za rady. nasiel som ponuku kde predavaju kluce pricom poskytnu aj download a nasledne treba zavolat MS support aby odobrili novy hardware - to mi dava zmysel a maju aj dobre recenzie. Asi to vezmem.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa Bird »

v tomto súhlasím so Shirom, matúš vysmial prvú vec, a na 10 nasledujúcich nereagoval lebo vie že shiro má pravdu.
Ovládače vždy boli a dlhú dobu aj budú najväčším mínusom linuxu. Toto píšem ako dlhoročný linuxový používateľ. Momentálne Arch Linux, ale používal som všetky veľké distrá.
V prípade notebookov je to úplná hrôza. Nenormálny čas strávi človek googlením. Z problémov na ktoré si spomínam tak napr. drivre touchpadu ani po päty nesiahajú tým windowsovým. Človek musí hladať takú vec ako natural scrolling (ako na phonoch/tabletoch) niekde v prdeli v gconf editore zahrabané. Vo wine som v synapticu odškrtol Reverse Scrolling a hotovo.
Na strašom notebooku HP, bol v každej distribúcii problém s Ralink WiFi driverom.
Terajšie Lenovo má problém s prepadmi signálu na Intel WiFi.
Pripojiť Microsoft bluetooth myšku bol des, pýtalo to nejaký PIN kód :facepalm:
Nastaviť prihlasovanie odtlačkom prstom som vzdal.
Grafické drivre verne opísal Shiro, takisto iPhone.
A na kopec iných vecí si už ani nepamätám. No ja osobne aj tak rád linux používam :) no drivre sú podľa mňa dôvody prečo ho nikto nepoužíva okrem pár IT nadšencov. Áno, všetky tieto problémy sa určite dajú vyriešiť, no väčšina ľudí na to proste nemá čas, chuť ani skúsenosti,
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kúpiť Windows key z ebayu?

Príspevok od používateľa shiro »

matúš napísal:Spiro si ty pripad :D
Debian 7 používa kernel 3.2 ktorý vyšiel v januáry 2012. Gtx 660ti sa vyšla v auguste 2012. Ak vývojári linuxu niečo nezvládajú tak to je cestovanie v čase. :D Riešenie by bolo v tvojom prípade jednoduché a síce použiť distribúciu s aktuálnejším jadrom - tj v podstate každé linux distro okrem debianu.
Az na to, ze mnou vtedy pouzity debian 7.7.0 vysiel 18.10.2014:
https://www.debian.org/News/2014/20141018
...takze ake neaktualne jadro? To nebol ziadny tebou popisovany debian 7.0, ktory mohol byt tak stary. Ked OS z roku 2014 nepodporuje nativne, out of box, grafiku z roku 2012, tak to je teda dobry fail.
matúš napísal:S ajfonom ti neviem pomoct. Vsetky telefony, citacky a tablety co som kedy na linux napojil fungovali sposobom plug and play. Predpokladam ze problem je na strane applu. ak ucelovo pouzivaju nestandardne ezotericke (nebodaj proprietarne) protokoly a rozhrania tak vývojári s tým moc nenarobia.
Na windowse je to poriesene cez itunes, ten do systemu dohodi aj ovladace. Aky problem s tym ma linux v 21. storoci? Taketo kiksy by som cakal v roku 2005, nie v 2014-tom - vtedy som pisal ten pribeh. Ked nieje problem vyvojarom z nicoho napisat ovladac na wifi, tak ako to, ze XY rokov nevedia spatne dissassemblovat applacke protokoly, ak je to teda zavisle na nich?
Ved iphone pouziva pomaly kazdy bezdomovec v usa, tak sa mi jednoducho nechce verit, ze linuxaci kaslu na jeho podporu, ved kolko je linuxakov v amerike?

A ostatne veci co? Co instalacia nvidia ovladaca? K tomu si nic nenapisal. Pochybujem ze je problem nvidie to, ze system musi restartnur X server a je treba to robit rucne. A nie chciet po userovi aby vypinal X server a podobne super-pokrocile systemove haluze.

...a potom ze preco linux nieje rozsireny :rolleyes:

Znova pisem ze niesom nejaka BFU lama, servis IT robim pomaly 20r a stretol som sa s kadecim. A ked uz pre mna niesu normalne riesitelne banalne veci, ake som popisal, tak co cakas od obycajneho usera? Niesom no-lifer, ktory ked pride vecer domov, tak riesi konfigy, formatuje zdrojaky a honi si cicinu pri kompilacii jadra ci programov - mam frajerku, kamosov, zaujmy a na taketo veci nemam cas, a ani vedomosti. Ten system proste uz davno nema co mat taketo zakladne problemy s rozbehavanim veci.

Linux ako taky nieje zly, ale potrebuje este stale kopu veci dotiahnut, a navzdory tisicom ludi, co na nom robia, je hodne podivne, ze este dotiahnute niesu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Operačné Systémy"