Rusenie v reproduktoroch

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Puk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 21. Mar, 2009, 08:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Rusenie v reproduktoroch

Príspevok od používateľa Puk1 »

Zdravim, uz som z toho zufaly. Pri akejkolvek praci na PC (pohyb mysou, pozeranie videa, pisanie, hranie, atd...) sa mi do reproduktorov dostava neznesitelne rusenie v podobe piskania /chrcania. Skusal som odpojit, grafiku, disky, front panel, periferie no nic nepomaha. Je divne, ze pred tym mi to robilo v sluchatkach, teraz je situacia opacna a v sluchatkach je uplne ticho. Presne rovnaky problem som mal aj na starom PC z ktoreho mi zostalo len SSD a HDD. Piskanie sa prenasa aj cez integrac aj cez usb dac, jedine co pomohlo bolo ked som si od kolegu pozical Sound BlasterX G5, napajanie som zapojil do externeho zdroja (USB nabijacka z telefonu) a zvuk som zapojil cez optiku na doske, pokial som ako zdroj pouzil USB v PC pristanie sa znovu vratilo...

Ukazka https://youtu.be/A9cNdPfMQ6w (nefunguje youtube tag)

Pripadne viete poradit nejaky lacnejsi DAC s optickym vstupom ? Zvuk toho sound blastru mi pride dost prebasovany.
Hexaris

Re: Rusenie v reproduktoroch

Príspevok od používateľa Hexaris »

Moze to by zla zem, nieco sa niekde indukuje, zle navrhnute pcb, mozno keby si mohol skusit http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky ... -isolator/ mne toto robi aktualna doska, ale tak potichu, ze to pocujem len na max hlasitosti a nic nesmie hrat. Nemas dac nejak kovovo prepojeny s niecim este inym ? Repraky mas s tej zasuvky ako PC ? (faza ?)
Používateľov profilový obrázok
Puk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 21. Mar, 2009, 08:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rusenie v reproduktoroch

Príspevok od používateľa Puk1 »

DAC je hifime takze nie je nijak kovovo prepojeny. PC a repro mam zapojene v jednej zastrcke cize rovnaka faza. Skusal som aj repro/pc v inej zastrcke lenze vtedy mi zase vznika uzemnovacia slucka a huci to 50x hlasnejsie ako samotne pistanie... :facepalm:

Ten izolator vyzera zaujimavo, ale nechcem minut 60€ za nieco co mozno nepomoze :D

Návrat na "Zvuk a PC"