Opozdenie zvuku s pc-domace kino (optika)

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Opozdenie zvuku s pc-domace kino (optika)

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Zdravím, mám pc prepojený s domácim kinom cez opticky kábel a keď pustím audio tak začne hrať oneskorene asi o sekundu dve. Robi to vždy po nečinnosti cca minútu, ak prehrávam vkuse tak to nerobi (napriklad pri prepnúty z pesničky pesničku). Cez jack mi to nerobilo, existuje nejaká odozva pri optickom kábli?

Za odpovede vopred ďakuejm.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Opozdenie zvuku s pc-domace kino (optika)

Príspevok od používateľa zoom »

Na strane pocitaca by nemalo byt nic, co by sposobilo take oneskorenie. Aj keby si pouzival napr. Dolby Digital Live (real-time enkodovanie multikanalu do DD), tak to vykuzli nejake oneskorenie v desiatkach milisekund. Akykolvek processing by sa mal pohybovat v takychto hodnotach (co je sice tiez pocutelne/viditelne, ale nie su to 2 sekundy).

Tipujem to na pochybnu implementaciu SPDIF/bufferovania/sleepu v tom "domacom kine". Predpokladam nejaku all-in-one krabicku za par eur. Trollska odpoved na tvoju otazku: samozrejme pri optickom kabli existuje nejake oneskorenie. Pri rychlosti svetla vo vlakne (200 000 km/s) a dlzke kabla 10 metrov to dava asi 0,00005 ms.
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Opozdenie zvuku s pc-domace kino (optika)

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Aj som si myslel že to bude chyba v tom top domácom kine čo brat ubalil za stovku ani neviem skade :rofl: . Odozvu som skusil, hneď ma napadlo že to 2 sekundy nebude :D.

Návrat na "Zvuk a PC"