Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa zoom »

Dzień dobry, hoci teraz setrim korunky a nechcem minat, jednym okom rozmyslam nad upgradom mojho audia pri PC.

Terajsi stav
• Aktivne monitory Yamaha HS80M [link]
• Zvukova karta Asus Xonar Essence ST [link], ktoru som vytunil vymenou op-ampov (povodne LM4562NA a 2× JRC 2114D vymenene za 3× LME49720NA)
• Interconnect kabliky su AudioQuest G-Snake [link]

Co mi vadi
• Hlasite sumenie v reprakoch! Toto je bod cislo jedna a najdolezitejsi. Ked sa nic nerobi, je tam jemny ale pocutelny sum. Dalej sa sumenie a sycanie meni podla obsahu obrazu na PC (video, flash, hry). Znacne (ale nie uplne) pomohlo, ked som repraky galvanicky oddelil od siete. Uz len kvoli tomuto stoji za to vymenit audio aparaturu. Ked som skusal pripojit na rovnaku zastrcku nejake lacne polo-cinske Behringery, tie boli ticho. Meranim na osciloskope sa zistilo, ze vo vykonova cast tych Yamah kmita na 600 kHz, co vytvara to sumenie.
• Vypinanie reprakov vzadu. Som clovek, co elektroniku vypina, takze by som chcel pohodlne vypinanie vpredu.
• Inak je to pomerne OK a mam len nutkanie vymenit komponenty, ktore uz mam dlho.

Co pozadujem
• Aktivne monitory so zapinanim vpredu; v krajom pripade by som sa spokojil s nejaky auto-off systemom (reprak sa da do stand-by, ked nema signal na vstupe).
• Aspon podobne basy ako maju tieto Yamahy (maju 8" basaky)
• Monitory musia mat rovnu hornu plochu, nie nejake zaoblene kraviny (Genelec a spol). Mam na nich polozene anime barbiny :-)
• Aspon nejaky sluchatkovy zosilnovac v aparature. Sluchadla nemam rad, ale obcas ich pouzivam, tak nech to uz volako funguje.

Co som zatial vypatral
Zatial sa mi z reprakov pozdavaju Adam A7X [link], pretoze maju zapinanie vpredu, dobre vyzeraju a Deutschland über alles. V priebehu par dni budem mat moznost vyskusat A5X u mna doma, tak potom napisem, ci sumia alebo nie.
Ako zvukovku som rozmyslal externy DAC s asynchronnym USB. Velmi dobre hodnoteny je Audiolab M-DAC [link], avsak stoji asi 760,- €, co je naozaj vela. Rozmyslal som nad podobne vybavenym a dobre hodnotenym Emotiva Stealth DC-1 [link]. Ten by sa mohol dat doniest za 500,- € a Emotiva je taka sympaticka firmicka. Ma klasicke cinch aj balanced vystupy, obsahuje sluchatkovy zosik a navyse ma prima OLED displej vpredu (OLED ja rad).


Okrem nejakych komentarov na tuto zostavicku by ma zaujimali skusenosti s USB DACmi. Ja som dost velky odporca USB, ked sa ma pouzit na zvuk a sietovy prenos. Kedysi to stalo za hovno (vypadky pri zatazi, atd). Je to teraz uz OK? Ziadne problemy s hrami a hudbou?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Andre »

Nazdar
a5x, no menit zvukovku koli nim nema vobec zmysel, to by si musel zobrat aspon s1x aby tam bol daky rozdiel
a7x su drahe, na to aky zvuk ponukaju

alternativa je http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=22681&lang=sk
maju prevodnik, dialkove a korekciu akustiky

urcite ale neber 8", ci uz adam alebo jbl, ten nikdy nezahra tak dobre stredy ako 5-6"

ak by si sa hecol, a zobral s1x tak budes zvukovo ale uplne inde, a to uplne vpohode aj so xonarom
vypinal by som napr nohou na predlzovacke

a ak chces minut co najviac penazi, tak s1x + http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam ... 2014EN.htm
lepsi zvuk z toho dostanes cez usb nez cez xonar>dig.koax>prevodnik, lebo mensi jitter
audio-gd je o triedu vyssie nez emotiva
audiolab m-dac je o cosi lepsi, no neviem ci to bude vyrazny rozdiel na s1x. Kazdopadne zan max 500e, bo za 700e uz kupis zas lepsie stroje.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa zoom »

No mam tu doma jeden kusok A5X a skusam a musim povedat nasledovne:
- Zda sa, ze nesumia u mna, co je super. Trosku tazsie sa to skuma, lebo som zistil, ze aj sum v Yamahach sa meni podla toho, ci su zapojene obidva repraky alebo len jeden. Dufam, ze take nieco nehrozi pri A5X, ale este to potestujem niekedy s dvoma. Kazdopadne sa zda, ze tento problem je vyrieseny.
- Mozno stredy a hlavne vysky su oproti HS80M lepsie. Proste Yamahy su oproti Adamom zahuhnane, pocuvam cez deku.
- Basy su uplne nedostacujuce. Tie Yamahy maju pocutelne viac basov a jednoducho mi to pri A5X vadi. Urcite viac, nez nepresne stredy pri A7X alebo A8X (si myslim).

Kebyze idem do Adamov, tak celkom urcite A7X (na A8X nechcem priplacat) a budem dufat, ze ten 7" woofer bude aspon podobny mojim Yamaham. Adam S1X je uz uplne mimo cenou. Chcel by som sa drzat okolo tych A7X.

Co sa tyka tych JBL, tak vyzeraju naozaj dobre. Korekcia miestnosti (co ja rad), kopec nastaveni... len su drahe. A neviem, ci sa da vypnut ten bargraf LEDkovy s vykonom signalu. Cital som manual, videl som, ze sa da stmavit, ale neviem, ci uplne vypnut a ak ano, ci si to bude pamatat po vypnuti).

Nasiel som este taketo porovnanie a proste tie Adamy a JBL vyzeraju byt dost OK. Sam neviem, co vybrat na zaklade tych slovnych zvratov. Idealne by bolo mat JBL LSR4328P (8" woofer), ale su prilis drahe (~1450,- €). Kebyze si mam zobrat JBL LSR4326P s 6,25" wooferom za ~1100,- €, tak to uz rovno mozem kupit tie A7X (7" woofer a cena ~860,- €). Mne tych par basov navyse stoji za tie mozno zbytocne peniaze navyse. Este mi mozno stalo za zmienku kupit A5X (alebo A7X) a neskor v buducnosti basy dohnat hyperwoofer, napriklad Adam Sub 8. Ale to skor nie ako ano (nechcem dalsie krabice pod stolom a splietanie kabelaze.

Ohladom DACu, tak Audio-gd moze byt dobre, ale je mi strasne nesympaticke. Proste totalna Cina. Ten strieborny volume knob na ciernom tele a k tomu tie uplne najdefaultnejsie prepinace... neviem, nemam to rad. Sam neviem.

Este otazka: Nedojde pripojenim externeho DACu cez USB k nejakemu mensiemu ruseniu (sumeniu?) v reprakoch? Tj. ten noise floor bude nizsie, tichsi. Alebo uz Xonar v PC je daleko pod urovnou a to sumenie v repro (aj to tiche v Adamoch) je uz necista siet u mna?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Andre »

niekde bude zrada, bo a5x maju +- tolko basov ako hs80m
hs80m maju strasne malo hlbokych basov, na to ze su to 8"
porovnavas lavy alebo pravy kanal zapojeny do a5x vs rovnaky kanal zapojeny do hs80m? ziadny downmix to mono
maju tie a5x nabehanych aspon 70h?
skusal si vzadu na repro pridat basy?

hs80m http://www.ixbt.com/proaudio/yamaha/80m/fr-yamaha.png
lsr4326p https://www.jblpro.com/ProductAttachmen ... .v4[1].pdf
a ta horekcia akustiku za doplatok 200e oproti a7x urcite stoji :-)
otazku ohladom lediek adresuj Heatmanovi http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 5#p1163859
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Heatman »

Pozram ze si mu nahodil ten isty setup ako mne. :laugh:

Ledky na tych JBL lsr4326p sa daju vypnut ak to das na minimalnu urvoven, tymto vypnes ekvalizer.
Ledky sa potom rozsvietia iba k robis nejake nastavnie alebo pridavas hlasitost, potom zase zhasnu.
Permanentne svieti iba jedna to je vpodstate indikacia power ON.

Este jedna vec co by ti mohla velmi vadit je permanentne svietiace logo JBL, to v lavom dolnom dolnom rohu, svieti stale, dokoca aj ked su repro vypnute.
Svieti na oranzovo a intenzita je podla mna akceptabilna a neprodukuje neprijemne osvetlenie miestnosti v noci.

NFB-11 nemusis hned odsudzovat, viem ze tebe cina nesmakuje ale spracovanie je na velmi dobrej urovni i napriek tomu ze sa ti nepaci ten knoflik a zakladne tlacitka.
Popripade ak by si im napisal ze chces iny knoflik a tlacitka tak by to spravili, urcite za nejaky poplatok, ale myslim ze by to bolo mozne.

Mam ho prepojeny cez USB a zatial som problemy so signalom nemal.
Dodavany kabel sice nema pozlatene konektory ale je hruby z coho usudzujem ze by mal mat dobre tienenie a ma aj feritove jadro pri B konektore t.j. na vstupe do DACu.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa zoom »

andrejsvk: Pozeral som vsetky tie frekvencne odozvy a vidim, ze je to plus minus podobne, ale u mna to naozaj znelo podstatne horsie (horsie = pocutelne menej basov). Niektore pesnicky, ktore sa spoliehaju na mohutny zvuk (chorus, napr. hoci aj Dragonborn zo Skyrimu), zneli uplne zle. Porovnaval som tak, ze som mal Yamahu zapojenu do Xonara Essence ST ako R a Adam bol v L. Vo Foobare som nastavil downmix na mono a prepinal lavy, pravy kanal. Pred tym som este pomocou SPL metra a pink noise nastavil oba repraky na rovnaku hlasitost. Vidim, ze toto je zapojenie, ktore sa ti presne nepaci. Taktiez som vzadu nemanipuloval s tymi potenciometrami (vsetky boli nastavene na defaultnu hodnotu). A ano, Adamy maju uz podstatne viac nez 70 hodin - clovek ich ma snad uz aj 1 rok.

Stale sa neviem rozhodnut. Akoze asi by som skusil tie JBL, ale ta cena ma odradza.

Heatman: To je pekne, ze sa bargraf da vypnut. Predpokladam, ze to nastavenie je zachovane aj po vypnuti a zapnuti repraku. Svietiace logo mi nevadi, teraz mi na Yamahach svieti biele logo. Oranzove logo je v mojom pripade plus, kedze mam oranzove podsvietenie klavesnice. Bude to pekne pasovat dokopy.

Pouzil si uz ten Room Correction? Prinieslo to nejake vysledky, ktore povazujes za dobre? Ak je k tomu dodavany nejaky soft, su tam vysledky merania odozvy miestnosti pred a po?

K tym DACom: Dnes som si o tom zopar hodin cital. Pokial sa pohybujeme v audio sfere, mozno pozname cloveka NwAvGuy [jeho blog]. Tento typek je elektrikar, meria (meral) rozne audio produkty a potom pinda do vyrobcu na forach, takze ho vselikde zabanovali. Problem je, ze on je taky ja. Mne sa jeho pristup paci, v jeho clankoch ma odkazy na rozne studie a celkovo sa stotoznujem s jeho nazorom (a taktiez s nazormi inych zdravo uvazujucich HiFistov, ako napr. Matrix HiFi). Kazdopadne NwAvGuy niekde pisal, ze Audio-gd je celkom mimo po elektrickej stranke (zle navrhy, design by the ear) a celkovo je to taky snake oil, napriklad: "Products from Aune, iBasso, Audinst, Matrix, HA-Info, Yulong, Audio-GD, etc. are consistently more about slapping trendy parts on a board than solid engineering." Pripadne tento jeho koment.

Moze mat pravdu, nemusi, ja to neviem objektivne posudit. Viem vsak, ze radsej si kupim mozno zvukovo trosku horsi vyrobok, ktory sa mi aj paci, nez skaredy a mozno teoreticky lepsi. Som ochotny urobit ten trade-in kvality. Takze momentalne sa rozhodujem medzi Emotiva Stealth DC-1 a Cambridge Audio DacMagic Plus. Cirou nahodou NwAvGuy si mysli: "If you buy from a major reputable audio manufacture with a focus on solid engineering, like say Emotiva, Cambridge Audio, Centrance, Benchmark Media, or Grace Designs, the odds are good you'll get a well engineered product. If you buy from a company that caters to audiophile myths, like say NuForce, Schiit Audio, or even Musical Fidelity, the odds of getting a solid product are more risky."

Pokial vsak pojdem do tych JBL, tak asi nebudem strkat dalsie peniaze do DACu a ostanem na Essence ST, aspon nejaky cas. Rad by som vsak pocul nejaky nazor na DacMagic Plus. Ked sme raz mali posluchovu session, kde bol aj Cambridge Azur, tak sa nam zdalo, ze je dost jasny, akoby zatazeny na vysky.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Andre »

jezis ani ho nespominaj, cele zle, zmazat :)

vobec sa ti neoplati vrazat peniaze do dacmagicu

hrozne s tebou, jak keby si siel lcd tv kupit
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Heatman »

Veskere nastavenia sa ukladaju aj v reprakoch takze staci ich raz nastavit a aj po odpojeni zo zasuvky mas svoje nastavenia ulozene.
Pametaju si aj hodnoty pre korekciu zvuku.
Dokonca existuju aj firmware updaty pre reproduktory.

Na korekciu sa pytal uz aj Andrej tak napisem to co som napisal aj jemu.
Pri zapnutej korekcii je pocut rozdiel, niesom az taky audiofil tak to neviem presne definovat.
Ja pocujem rozdiel hlavne v stredoch, nieje to take presytene a basy niesu take dunive (neprijemne dunive).
Andrej na to odpisal ze spravna definicia je presytenost.
Este by som mozno dodal ze to nieje take zahuhnane??

Takto vyzera ta JBL utilitka s mojimi korekcnymi hodnotami.
klik
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pokial to ten chlapik odmeral, asi na tom nieco bude. Co je doveryhodnejsie, meranie alebo to, co niekto pocul? Ludske zmysly su slabe a clovek rad pocuje to, co pocut chce... No na druhej strane aj meranie sa da zmanipulovat.

Kazdopadne k teme: vybrat si DAC je obrovsky problem. Recenzii je malo a poriadnych este menej. Na forach ma kazdy nejake svoje oblubene produkty, ktore tam potom vo velkom ospevuje. Takze vacsinou si proste musis vybrat niekoho, komu budes verit. Alebo proste spravit "leap of faith".

Ja osobne z Audio-gd nemam vobec dobry pocit. Ale nemam ani skusenost, takze nejdem zbytocne placat do vetra, je to len pocit.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa zoom »

Jezis, co mi povie. Ze LCD TV kupit... a ja. To mi dal.

Tak aby som nevymyslal a ked mi teda zatial staci Essence ST, tak by som siel asi do tych JBL. Ta kalibracia sa mi predsa len paci. Su drahe, ale ked nebudem brat DAC, tak dajme tomu. Stale by sa mi vsak pacil nejaky hardwarovy volume knob a moznost galvanicky oddelit USB namiesto signalovych kablov. Mozno niekedy prikupim nejaky lacnejsi DAC a bude pokoj.

Este jedna vec sa mi nepaci: Ked si precitame hodnotenia ludi na Thomannovi [link], tak "farrell" tam pise "Die Lautsprecher erzeugen ein hörbares Grundrauschen." A presne s tymto mam aj problem pri Yamahach. Moze to byt zla stara elektroinstalacia, ale to ja nezmenim. Dolezite je, ze Adama som mal doma a bol ticho. Bojim sa, aby tie JBL nesumeli predsa len u mna.
Viem, ze sa to da vratit do e-shopu, ale posielat kurierom do Pepikova nazad 26 kg ci kolko bude presdsa len trochu nakladny sport.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Andre »

zozen si jeho odac za 70e pouzivany a ja ti poslem na skusku moje nfb :D
to jak keby si sa ohanal meraniami pri integrovanej zvukovke :D
nehovorim ze odac je zly, do 100e je to fajn dac
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Heatman »

To sumenie mam bohuzial aj ja.


Zo zaujimavosti som teraz spravil maly testik.

- Pokial su vsetky signalove kable odpojene a prepinam vstupy tak digitalne su tichsie ako analogovy.
Povedal by som ze takmer nepocutelne, z jedneho metra je tam pocut fakt iba slabucky brum.
Pri analogovom vstupe je sum pocut uz zretelnejsie ale stale to povazujem v akceptabilnej norme.

- Pokial su vstupy zapojene tak intenzita sumu na analogovm vstupe je rovnaka ako pri odpojenom kabli.
Pri digitalnych vstupoch je ta intenzita pri zapojenom kabli silnejsia ako pri analogovom.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

andrejsvk napísal:zozen si jeho odac za 70e pouzivany a ja ti poslem na skusku moje nfb :D
to jak keby si sa ohanal meraniami pri integrovanej zvukovke :D
nehovorim ze odac je zly, do 100e je to fajn dac
odac? myslis uDAC z podpisu? Ano, to je o nicom. Neviem konkretne posudit prevodnik, no ako sluchadlovy zosik to nie je moc dobre. Zial v tej cene tazko nieco lepsie. Momentalne nemam dost prachov na upgrade audiotechniky (a ani to nie je priorita). Moja audiotechnika uz 4 roky stagnuje. Pravda je, ze uDAC by som rad hodil von oknom a vymenil za nieco lepsie, ale ako vravim, prachy musia najskor ist inde.

zoom: Veru mozno to bude najlepsie, kupit repro a zvukovku nechat. Pripadne vyriesit neskor.

A na sum by nepomohol power filter? Na to je to predsa vymyslene, nie?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa Andre »

myslel som NwAvGuyouv odac :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Upgrade zvuku k PC (nove monitory + DAC?)

Príspevok od používateľa zoom »

Heatman: Mozes nejako upresnit to sumenie? Velmi by ma to zaujimalo. Teraz som urobil ticho v byte a ked som v mojej normalne polohe, tak mam ucho od repraku asi 80 cm. Celkom jasne pocujem sumenie. Nie je to samozrejme hlasite, ale uplne dobre to pocut. Problem je v tom, ze ani jeden z nas nebude presne vediet, ako to ten druhy pocuje.

Ten sum/brum sa aj nejako meni podla toho, co robis? Napriklad presuvat okno vo Windowse, spustanie flashu, 3D obsahu na grafike, atd?

Napriklad ked spustim FurMark, tak sa mi ten sum zmeni na celkom hlasne bzucanie. Asi ako keby po izbe lietala mucha. Mozes to vyskusat? Dolezite je pre mna zistit, ci je to konstantne, alebo sa to nejako meni s contentom. FurMark portable som nahral sem. Celkom sa toho bojim po mojich skusenostiach s Yamahou. Chcem mat doma ticho.

Návrat na "Zvuk a PC"