Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Špeciálna sekcia "Rozhovory : Spýtaj sa čo chceš" je sekcia rozhovorov so zaujímavými ľuďmi.

Najlepšiu otázku v diskusii Tesle položil ?

CageJ
1
13%
felipe25
0
Žiadne hlasovania
hawkeye
0
Žiadne hlasovania
molnart
5
63%
RP
0
Žiadne hlasovania
Sky
1
13%
stiv
1
13%
 
Celkom hlasov: 8

Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

Sky napísal:20. Odvazil sa niekto provokativne turovat auto (na drag race) na krizovatke/semaforoch? :D (rev battle ako zvykne byvat v zavodnych filmoch)
- Az tak ako vo filmoch nie ;-)
Sky napísal:21. Planujete zakupenie/Mate predobjednany Model 3 alebo jedna Tesla v rodine "staci"?
- Tak tak, jedna staci, clovek co ma Audi A8 nepotrebuje mat aj A7, A6, A5... etc
Sky napísal:22. ako je to s internetom v aute? Chyta ho vsade alebo len v mestach/primestkych oblastiach?
Internet je klasicky mobilny ale funguje super takmer vsade. Dokonca aj streamovanie radia stiha takmer vsade (asi ma auto vyrazne vacsiu antenu ako mobil)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa RP »

26. Ma Vasa Tesla autopilota? Ak ano, zverili by ste jej soferovanie v niektorom vacsom slovenskom meste?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Sky »

27. Ako funguje akcelerator? (plynovy pedal by asi nebolo vhodne oznacenie) Myslim tym rozbeh a drzanie rychlosti XYkm/h kedze je tam len jeden prevod. Ide to sumerne, 100% stlaceny 100% vykon (rozumej rychlost ktora je softwareovo obmedzena na 250km/h) a teda pri 50% stlacenom bude 125km/h, pri 10% 25km/h atd.? Snad sa chape co tym myslim, blbo sa to opisuje.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

CageJ napísal:23. Aka je ocakavana navratnost startup v rokoch?
Snad som sa nespytal hlupost :D :P
- keby som nemenil auto tak navratnost investicie som ratal cca 4 roky
CageJ napísal:24. Auto vies doviest kdekolvek na SK?
- doviest ano, jazdy sa konaju len vo vybranych lokalitach: https://natesle.sk/lokalita
CageJ napísal:25. Odporucas tu jazdu na Tesle? Sam o tom uz par mesiacov pokukujem :D.
- samozrejme ano, ved to predavam ;-) V kazdom pripade si myslim, ze slovami sa to opisat neda. To treba zazit na vlastnej kozi. Vid recenzie: https://natesle.sk/recenzie
Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

RP napísal:26. Ma Vasa Tesla autopilota? Ak ano, zverili by ste jej soferovanie v niektorom vacsom slovenskom meste?
- Áno má. Nie nezveril. Autopilot je v súčasnosti len honosný názov (a trošku prehnaný) pre lane-keeping (udržanie jazdného pruhu, ak sú čiary na ceste). To do mesta zďaleka nestačí. Ale na dlhé nudné cesty na dialnici je to ideálny pomocník.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa CageJ »

27. Je cesta limitovana? Alebo vieme ist aj na dialnicu ? :D Predsa len ked clovek sedi v takom supersporte asi chce aj tie 3 sekundy z 0 na 100 otestovat :hysterical:
Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

Sky napísal:27. Ako funguje akcelerator? (plynovy pedal by asi nebolo vhodne oznacenie) Myslim tym rozbeh a drzanie rychlosti XYkm/h kedze je tam len jeden prevod. Ide to sumerne, 100% stlaceny 100% vykon (rozumej rychlost ktora je softwareovo obmedzena na 250km/h) a teda pri 50% stlacenom bude 125km/h, pri 10% 25km/h atd.? Snad sa chape co tym myslim, blbo sa to opisuje.
- takto to naozaj neviem vyjadriť. Na ovládanie je to veľmi prirodzené ;-)
Skôr by som to povedal, že plyn v akomkoľvek aute nie je o tom, že % = rýchlosť. 100% výkon sa dá využiť aj v meste, napr. rozbeh 0-50kmh ak som prvý na červenej ;-) A keď idem napr. dole kopcom pri Hronskom Beňadiku, tak aj 0% výkon = konštantná 130kmh
Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

CageJ napísal:27.A Je cesta limitovana? Alebo vieme ist aj na dialnicu ? :D Predsa len ked clovek sedi v takom supersporte asi chce aj tie 3 sekundy z 0 na 100 otestovat :hysterical:
- Na jazde je limitovaný dojazd. Konkrétne pre 1 hodinu je to 60km. Diaľnica je však o rýchlom presune na dlhé trasy, nie o zrýchlení. Diaľnica je pomerne nuda. Rýchlosti nad 130kmh su zakázane a ísť plynulou 130kou dokáže akekoľvek auto. Zrýchlenie sa najlepšie skúša na málo frekventovanej kvalitnej ceste, kde môzeme zastať a stlačiť to až na podlahu. Viac info: https://natesle.sk/blog/kam-ist-jazdit
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Sky »

Skor som myslel po ustaleni rychlosti na rovinke v jednej polohe pedalu, cize v 50% polohe by drzala rychlost tych 125km/h.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa stiv »

28. Ak si kupim jazdu musim jazdit predpisovo?
.
Mato_Urbasik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 08:12

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Mato_Urbasik »

stiv napísal:28. Ak si kupim jazdu musim jazdit predpisovo?
- Oficiálne áno. Drobné prehrešky sú však tolerované. Ide mi hlavne o bezpečnosť a aby sa nič nestalo. Keď sa porušujú predpisy, väčšinou to znižuje aj bezpečnosť. Najpôsobivejšie na aute aj tak nie je 70kmh cez obec alebo nezastaviť na stopke, ale zrýchlenie, napr. z nuly na sto. To sa na peknej rovnej voľnej ceste dá vyskúšať aj bezpečne a takmer zákonne ;-)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa RP »

Dakujeme za rozhovor :)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa RP »

Otvorili sme hlasovanie o najlepsiu otazku v tomto rozhovore :)

Hlasovanie bude otvorené do konca mesiaca.

Vitaz dostane reklamné predmety darované sponzorom rozhovorov spoločnosťou Gigabyte. A ak bude chcieť aj knihu Sci-fi zbierka 2010 :)
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa Broolly »

Mato_Urbasik napísal:
CageJ napísal:27.A Je cesta limitovana? Alebo vieme ist aj na dialnicu ? :D Predsa len ked clovek sedi v takom supersporte asi chce aj tie 3 sekundy z 0 na 100 otestovat :hysterical:
- Na jazde je limitovaný dojazd. Konkrétne pre 1 hodinu je to 60km. Diaľnica je však o rýchlom presune na dlhé trasy, nie o zrýchlení. Diaľnica je pomerne nuda. Rýchlosti nad 130kmh su zakázane a ísť plynulou 130kou dokáže akekoľvek auto. Zrýchlenie sa najlepšie skúša na málo frekventovanej kvalitnej ceste, kde môzeme zastať a stlačiť to až na podlahu. Viac info: https://natesle.sk/blog/kam-ist-jazdit
Mozem sa spitat vas si kupil pan paypal
Otazka preco nie dialnica alebo a preco nie 130 bateria zacne pindat ze jej je teplo a pojdes cc na 90km/h ma pravdu kua nuda ked ta spravi skodovka 120. Premna toto neni auto ale studia ako by to mohlo vyzerat ak by to fungovalo ;) co jej chyba? Finalny produkt ako aj jej autopilot ;)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Maťo Urbašík z NaTesle.sk: Pýtajte sa ma (o Tesle, aute o ktorom sa najviac hovorí a píše)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jeden z najhorsich nazorov ktore som pocul tento rok.

Som zvedavy kedy bude Autopilot [alebo akykolvek ekvivalent] REALNE pouzitelny v meste pri argesivite a'la Bratislava co teda vobec nie je ziadny extrem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Rozhovory : Spýtaj sa čo chceš"