Oprava HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

Zdravim, nepozna niekto niekoho alebo nejaku firmu ktora by opravila externy hdd za solidn ucenu alebo aspon zachranila z neho data?
mam Western Digital My Book, a stala s am is nim ich typicka chyba Mybookova z 2011 rocnikovej edicie, kde mi po stvrroku pouzivania prestal fungovat. tzn notebook reagoval ze je nejaky western digital pripojeny ale nevedel s nim nic spravit an iinicializovat ani vytvorit logicku jednotku absolutne nic, susal som http://www.zachrana-dat.sk/sk/zachrana- ... trana.html po telefone mi povedali ze maximalne to u nich moze stat 500€ no nakoniec mi dali sumu medzi 1200-1600€
toto je zas nejaky fake:http://www.datarec.sk/ poraidne ma iba oklamali pisu ze bezplatna analyza, tak som im ho poslal, a posali spet ze nevedia spravit a 16 eur si zauctovali za analyzu...

Mam tam vsekty moje doterajsie subory, bol by som rad keby niekto vedel nejakym tipom pomoct, reklamovat sa uz neda lebo je rozobraty s originalnej krabice, cize sa s nim moze aj experimentovat :-) niet co riskovat kebyho niekt oaj pokazil tak sa nenahnevam lebo tak ci tak nefunguje a sam si s nim uz neviem rady

Diky

PS
keby sa mi na to niekto podujal, tak by sme sa pripadne aj na cene vedeli dohodnut dufam, som ochotny aj zaplatil, aj zaplatit za postovne, inac v Blave a Nitre to viem aj osobne dorucit. alebo mi napiste ci niekoho nepoznate, nemate nejakeho znameho co sa v takychto veciach vyzna
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Nevädzova v BA, firma Macrofer.





.
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

Nevies ako to tam je z cenami? zhruba kolko to tam vecsinou stoji?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Keďže sa toho už niekto chytal, tak 500 a vyššie.





.
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

Mas s nimi nejaku skusenost? Som pozeral na ich stranke cennik ale nic som nenasiel, v com je rozdiel ked sa toh oniekt ochytal a ked nie?
som nasiel firmu diskart.sk oni maju fixnu sumu 200 eur na vsetky opravy, len maju tam aj take ze ked sa to nepodari a kvoli tom uze to niekto myselne pokazil tak sa plati penale 66 eur, no neviem co este spravim, 500€ je pre mna privela, tolko si nemozem dovolit
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa shiro »

Do macroferu sme z firmy uz neraz davali obnovovat data, su spolahlivi a vyznaju sa.
Co sa penazi tyka, platis tu za vlastnu blbost, ked si nezalohoval. Bud data chces alebo nie, pri vaznejsich poruchach disku je to drahe vsade. A necuduj sa ked si nauctuju navyse, ked sa v tom uz akto hrabal. Vidno ze si nikdy nerobil servis nejakych zariadeni, lebo zistovat co tam kto pred tebou robil je dost velka zabava...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Ricsie napísal:Mas s nimi nejaku skusenost? Som pozeral na ich stranke cennik ale nic som nenasiel, v com je rozdiel ked sa toh oniekt ochytal a ked nie?
som nasiel firmu diskart.sk oni maju fixnu sumu 200 eur na vsetky opravy, len maju tam aj take ze ked sa to nepodari a kvoli tom uze to niekto myselne pokazil tak sa plati penale 66 eur, no neviem co este spravim, 500€ je pre mna privela, tolko si nemozem dovolit
Mam s nimi velmi dobru skusenost. A rozdiel je v tom, ze Janko nikdy nebude začínať na nule jak keby si mu to odniesol priamo.

Ale kľudne pokračuj v hladaní firiem, ktoré ti napíšu 30€, a potom ti vyúčtujú 1600€, a prípadne HDD zničia aby oni mali jediní dáta.

A keď si to nemôžeš dovoliť, holt, tvoj problém, mal si to tam dať priamo, cvakal by si do 300€.





.
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

Snake napísal:
Ricsie napísal:Mas s nimi nejaku skusenost? Som pozeral na ich stranke cennik ale nic som nenasiel, v com je rozdiel ked sa toh oniekt ochytal a ked nie?
som nasiel firmu diskart.sk oni maju fixnu sumu 200 eur na vsetky opravy, len maju tam aj take ze ked sa to nepodari a kvoli tom uze to niekto myselne pokazil tak sa plati penale 66 eur, no neviem co este spravim, 500€ je pre mna privela, tolko si nemozem dovolit
Mam s nimi velmi dobru skusenost. A rozdiel je v tom, ze Janko nikdy nebude začínať na nule jak keby si mu to odniesol priamo.

Ale kľudne pokračuj v hladaní firiem, ktoré ti napíšu 30€, a potom ti vyúčtujú 1600€, a prípadne HDD zničia aby oni mali jediní dáta.

A keď si to nemôžeš dovoliť, holt, tvoj problém, mal si to tam dať priamo, cvakal by si do 300€.
Opravila mi to firma

Kód: Vybrať všetko

http://www.diskart.sk/
za 190€ behom mesiaca, maximálna spokojnosť. Odporucam ich, su to seriozna, jasna rychla a cenovo vyhodna firma.
Jedina ktora m iho dokazala opravit
peterf28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2017, 14:50

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa peterf28 »

asi tie data neboli az take cenne ked si ich nemal zalohovane :)
zalohovat zalohovat a este raz zalohovat
peterf28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2017, 14:50

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa peterf28 »

Za 250 sa pokusia to pripojit k pocitacu a pustit na to nejaky low level komercny softver ktory sa pokusi nieco zachranit . Mozno maju aj nejaky datarecovery docking station ktory pracuje na trochu nizsiej urovni, ale stale cez SATA port . To je tak vsetko co mozu urobit do 250Eur . To je viac menej automatizovane a nemaju s tym skoro ziadnu pracu .

Potom za vyssie prachy by bolo podla typu poruchy : bud nahradenie PCB dosky za inu rovnaku, alebo otvorenie v bezprasnom prostredi a tam neviem co s tym vsetko robia .

Tiez som takto prisiel o disk, a tiez som obchadzal tieto firmy co pises, v Ruzinove na tej hlavnej ulici kde je konecna elektriciek, a na Nevadzovej . Vzdal som to ked mi povedali ceny a ze je tam velka moznost aj tak nic nezachrania . Prisiel som o vela vela fotiek, a odvtedy aspon raz za cas zalohujem .

Ked si zoberies kolko stoji obnovenie dat z pokazeneho harddisku, tak to sa radsej oplati nesetrit na zalohovani, ale asi sa kazdy musi popalit na vlastnej kozi aby zalohovanie bral vazne , plati aj pre mna :)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"