pokazené disky

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
wan3_1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Ut 03. Mar, 2009, 10:36

pokazené disky

Príspevok od používateľa wan3_1 »

Ahojte.
Mám problém a dosť veľký. Asi dva týždne dozadu mi odišiel prvý disk. jednoducho pri bootovaní robilo problém keď načítavalo disky.
Po štarte windowsu ho ani nenašlo a v správe diskov áno a keď som chcel inicializovať napísalo "the system cannot find the file specified"
Na disku som mal len aplikácie tak som ich len nainštaloval na disk čo som používal ako úložný pre dáta.
A dnes mi urobilo to isté aj s tým druhým diskom.
prvý bol Seagate a druhý WD
keď som na ne kukal oba majú rok výroby 2013.
nevie niekto poradiť či je chyba v pc ale proste len odišli. teraz som kukal event viewer a už nejakú dobu mi tam ukazovalo nejaké chyby storahci 129 a disk 51
že som prišiel o všetky dáta už viem. len by som chcel vedieť v čom môže byť chyba.
Spoiler: ukázať
|CPU| IntelR Core i5-7600k + Noctua NH-D14
|MB| GIGABYTE Z270 - gaming K3
|RAM| Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16
|GPU| ASUS GTX 1060 6GB
|OS| Windows 10 64bit
|LCD| 24 "Samsung S24B350H čierny
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: pokazené disky

Príspevok od používateľa mp3turbo »

od stolika na dialku tazko :( moze to byt nahoda, uplne kludne... ale aj nemusi. Nemame k dispozicii ziadne udaje o ktore by sa dalo co i len stochasticky opriet, aspon nejake vypisy zo SMARTu a podobne (nemusia byt vobec k dispozicii ale aj mozu byt).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"