RAID 10 fail :/

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
JurajSlovakID
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 787
Dátum registrácie: Po 13. Apr, 2015, 09:35
Bydlisko: Spišská Nová Ves

RAID 10 fail :/

Príspevok od používateľa JurajSlovakID »

Dobry, mam 4 disky WD RED 2TB a asi pred 2 mesiacmi som z nich spravil RAID 10 pole, teraz som updatol BIOS na ASUS MAXIMUS VIII Extreme a 2disky mi uzna ze su member disk a 2 disky su non-raid disk. skusal som to aj na druhom pocitaci je to rovnako 2 disky usli z raid. Vratil som staru verziu bios ale nic nove. Akurat som si vsimol ze pri Storage v biose mam RST Raid Premium co sa mi nezda zeby som mal predtym taky nazov. Intel RST ma 2 disky vo svojom poli (graficky znazornene) a 2 disky separovane, keby som ich tak mohol pretiahnut do raid pola.
Pomoze mi niekto? Stratil som dolezite dokumenty. A to som ten disk pomenoval ako safe disk :facepalm:
Zrejme by bolo dobre napisat asusu vsak toto nieje sranda a je to riadny bug ze mi vyhodi disky z pola a napise raid failed.
Dakujem za akukolvek pomoc.

Uz som sa docital od teepka z Intelu co radil chlapovi s rovnakym problemom a ze to po flashnuti biosu sa nacita defaultne IDE co po iniciacii pokazi pole. Nepomoze nic len nanovo. Takze super to maju ti informatici vymyslene ohladom RAIDu na bezpecne data.
PC: CPU: RYZEN 5950X VMR-B2@ 4725MHz 1.35V , Chladic Arctic Liquid Freezer II RAM: GSKILL NEO 2x16KIT(32GB) 14-15-15-12-26-38 CR2 - upravene tercialne casovania, GFX: AMD Vega64, MB: Asus Dark Hero VIII X570, M.2 SSD Samsung 990 PRO 2TB, 2xRAID1 WDGOLD 8TB
tomaash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: So 26. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: RAID 10 fail :/

Príspevok od používateľa tomaash »

Tak to je nemile, zial len potvrdenie toho, ze ziadny RAID > 0 nie je backup.
Skus tie disky pripojit do inej dosky, ktora podporuje RST Raid. Ak je na diskoch vsetko v poriadku, pole by sa malo samo rozoznat.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: RAID 10 fail :/

Príspevok od používateľa mp3turbo »

netreba ziadne potvrdenie - Raid nikdy nebol backup a samozrejme ani nemoze byt. Preto sa jedna vec vola Raid a druha sa vola backup.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: RAID 10 fail :/

Príspevok od používateľa lepermessiah »

RAID bol vzdy len ako poistka ked ti odide disk alebo ked si chcel vyssi vykon diskov. Je pekne mat Raid 10, ale to uz asi viac uzitku by spravil Raid 5 + jeden disk na zalohu dolezitych veci. Ja mam tiez WD Red, jeden mi odisiel 2 tyzdne predtym ako som daval PC na rocny odpocinok odomna, ked som sa vratil, len som kupil druhy disk a pustil rebuild. Ak by som ten Raid 1 nemal, tak mam sice system na SSD, ale vsetky veci cca 3 tyzdne stare by boli fuc, kedze som 3 tyzdne nezalohoval ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"