nechce mi načítať môj externý hardisk

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
vladik8800
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 09. Mar, 2017, 12:28

nechce mi načítať môj externý hardisk

Príspevok od používateľa vladik8800 »

Dobrý deň , stala sa mi jedná vec pokazil sa mi môj pevný HDD tak mi kamarát požičal jeho externý hardisk nainštaloval som naň linux mint všetko bolo v pohode bežalo ako malo ale keď som si už zakúpil nový pevný HDD dal som ho kamarátovi no ale na windowse ho nechcelo načítať ani ani ho nezobrazilo ako ho mám teraz dať dokopy aby fungoval ? :-) alebo ho mám rovno vyhodiť ? Fakt neviem :/ Ďakujem predom za odpoveď :) :help:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nechce mi načítať môj externý hardisk

Príspevok od používateľa shiro »

je vtipne ze veselo instalujes linuxy, ci iny OS, ale take zaklady ako sformatovat disk na NTFS nevies....
jasne ze ho win nevidi kedze nepodporuje filesystemy pouzivane linuxom.
cez spravu diskov vo windows zrusit particie, nanovo vytvorit podla potreby a naformatovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
vladik8800
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 09. Mar, 2017, 12:28

Re: nechce mi načítať môj externý hardisk

Príspevok od používateľa vladik8800 »

ja som tam mal najprv windows ale po inštalácii mi nešiel zapnúť hodilo mi to vždy do recovery a už nešiel a dik že si mi pomohol

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"