Výmena DVD za SSD na Notebooku

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Výmena DVD za SSD na Notebooku

Príspevok od používateľa janik »

Ahojte,
Mám notebook Lenovo IdeaPad Z51-70 s nainštalovaným Win 10 x64 PRO. Rozhodol som sa vymeniť DVD mechaniku za SSD. SSD som namontoval do redukcie EVOLVEO DF095. Po zapnutí notebooku SSDčko nie je detekované v BIOSe a ani vo Windowse ho nevidím. Niekedy po reštarte ho BIOS aj Windows detekuje. Podobne sa správa aj klasický HDD osadený v tejto redukcii. V BIOSe nie je možné nič nastaviť, i keď raz sa mi podarilo vstúpiť do BIOSu, kde bolo možné hocičo nastaviť, ale neviem akým spôsobom a za akých okolností sa mi podarilo sa dostať do takéhoto "servisného - rozšíreného" BIOSu dostať.
Neviete mi niekto poradiť, v čom môže byť problém, resp. ako sa dostať do toho "servisného - rozšíreného" BIOSu?
AMD Phenom II X4 960BE + Noctua NH-U12P; GIGABYTE FXA990-UD3; 2x4GB A-DATA 1600; 1x WD 250GB, 2xWD 320GB; ASUS HD 6670; Fractal Design Define R3; Seasonic S12II-500HT
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výmena DVD za SSD na Notebooku

Príspevok od používateľa mp3turbo »

typicky byva problem v kontakte. Ono sa to nezda ale milimeter spravi obrovsky rozdiel. Je naozaj pravda ze v tych BIOSoch sa nic nenastavuje, tam je automatika.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Výmena DVD za SSD na Notebooku

Príspevok od používateľa Snake »

Nie, problem je ze to je debilne Lenovo, a toto debilne Lenovo okrem iných zvrhlosti ma nastavené napájanie DVD trayu tak, ze doska nepúšťa napätie do kontaktov pre mechaniku kym sa nestlaci gombík na jej vysunutie.





.
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Výmena DVD za SSD na Notebooku

Príspevok od používateľa janik »

Trochu som sa s tým ešte pohral. Jedine čo v redukcii fungovalo bol starý 5400 otáčkový 120GB HDD WD. Skúšal som aj 250GB Black WD, ten sa snažil rozbehnúť ale nemal dostatok šťavy na rozbeh. SSD BIOS nedetekoval, aj keď som skúšal rôzne SSDčka. Dakujem za odpovede.
AMD Phenom II X4 960BE + Noctua NH-U12P; GIGABYTE FXA990-UD3; 2x4GB A-DATA 1600; 1x WD 250GB, 2xWD 320GB; ASUS HD 6670; Fractal Design Define R3; Seasonic S12II-500HT

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"