Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od používateľa xvydra »

Zdravím. Kamarátka chcela preinstalovat Windows. Ale chcela zálohovať 20gb dat. Tak som to presunul na disk D. Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať. Kým neodstranim aj daný disk D. Keďže systém tam už nieje, potrebujem poradiť ako tento disk spojazdniť aby som z neho tie dáta vedel skopírovať. Ale bez toho aby som musel disk vymontovat z notebooku.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od používateľa 4040 »

Vytvor si novú partíciu a nainštaluj OS.Môžeš si cez nejaké Live CD skopírovať tie dáta z D , ak chceš odstrániť aj ten oddiel.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od používateľa xvydra »

Nejde vytvoriť nič. Vyhadzuje to nejaký chybovy kod
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od používateľa xvydra »

Dá sa z instalacky vytvoriť live cd? Cez aký program? Cez rufus mi to vždy po 2 hodinách vyhodí chybu.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Gpt oddiel ako pripojiť disk k inému pc

Príspevok od používateľa shiro »

nejaky chybovy kod si nejak oprav a pojde to.
co pri takomto popise probemov ocakavas za pomoc? rozmyslaj.
Následne som cez inštalátor všetky oddiely odstránil okrem spomínaného disku D. A kvôli tomu sa to teraz nedá nainštalovať.
co sa stalo? pretoze normalne to takto funguje vsade. bezne pri reinstalle rusim Cckovu particiu v instalatore a robim ju nanovo...gpt ci mbr, je to fuk.

z instalacky ziadne livecd nevytvoris, z principu. ked potrebujes livecd, stiahni si nejake linuxove a pracuj s tym. nemusis nic vytvarat.
vybrat disk z ntb neni problem, zbytocne laborujes nad hlupostami a komplikujes si zivot. Namiesto 10min prace s vybratim+pripojenim hdd inde a dalsich 10min kopirovania radsej hladas kadejake neoverene experimentalne klucky ze ako vybabrat s filesystemom. zbytocne. uz si tych 20GB mohol mat davno prekopirovanych, cele sformatovane a preinstalovane.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"