Problém s WD My Book 2TB

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Alien2008

Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Ahojte,

už dlhšiu dobu mám problém s ext. HDD WD My Book 2TB (vo vnútri disk WD Green WD20EARX), kúpené v 10/2013, slúžil ako záloha dát, disk je takmer plny, ale mám kópiu.

Disk som používal málo, sem-tam na zálohu, takže dodnes má nabehaných len okolo 101hodín, 186 štartov, ale od 2/2016 som zbadal s programom HD Sentinel (kondícia klesla na 77%) a HD Tune Pro 18 vadnych sektorov 6 slabých a 5 dalších, ktoré boli premiestnené, od tej doby sa počet chybných sektorov nezvyšoval.

V posl. dňoch po pripojení HDD cez usb k PC sa neviem dostať k obsahu disku, buď mi PC rozpozná ako "My Book" vtedy vidím priečinky ale otvoriť obsah už neviem, vvypisuje chybu - data error cyclic redundancy check , alebo druhá možnosť, že PC rozpozná HDD len ako "local disk F", v tomto príde neviem ani otvoriť disk - vypisuje chybu the request failed due to fatal device hardware error

Skúšal som preskenovať disk s WD lifeguard diagnostics, ale testy nevie ani dokončiť. Asi pred týždňom som mal tiež takyto problém, ale napokon z ničoho nič sa disk rozbehol a vedel som obsah prekopírovať na iný disk, potom pár dní fungoval v pohode ale teraz zase štrajkuje...

Dá sa s tým ešte niečo spraviť alebo nejaké rady? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozes skusit naformatovat, nie rychle naformatovanie. Ak to nepomoze, skus pozriet warranty u WD:
https://support.wdc.com/Warranty/warrantyStatus.aspx
ak tam mas 3 rocny zaruku u WD, tak mas moznost poslat ku nim na reklamaciu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Alien2008

Re: Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Diky, ale Windows nevie s HDD nič spraviť, ani opraviť, stále vypisuje chybu, že sa nepodarilo. Disk je už po záruke.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa HellAngel »

aj priamo u WD? neviem aku zaruku ma My book, ale na hdd davaju 3 roky. No ak je mimo, tak skoda no

este otazka, nevidis ho ani v spravcovi diskov? da sa este preskusat, ci je vadny skutocne disk, alebo ta skatula. Vytiahnes z neho disk a ten pripojis k PC alebo notebooku
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Alien2008

Re: Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Aj u WD. Podľa programov HD Sentinel a HD Tune PRO sú vadné a slabé sektory, zrejme tie spôsobujú chybu.
peterf28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2017, 14:50

Re: Problém s WD My Book 2TB

Príspevok od používateľa peterf28 »

Takto to nacinalo aj s mojin WD Bookom . Prisel som nenahraditelne o vsetko co na nom bolo .

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"