WD 500 GB nesiel - riesenie tu

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

WD 500 GB nesiel - riesenie tu

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Minuly rok som po velkej noci po prichode do prace pocul v PC iba akesi bzucanie. Kedze som nespanikaril, a PC hned nevypol /mohlo bzucat 4dni dozadu/, postupne som zistil, ze bzuci HDD (divnym sposobom). Samozrejme, PC malo ciernu obrazovku.

Tak som PC vypol, a skusil na inom PC aspon zalohovat data. Neuspesne, disk iba "cvakal", bios sa ani nepohol na bootovanie windowsu z ineho disku ak bol tento "odideny" disk zapojeny.

Tak som disk odlozil, a az dnes, uplne nahodou, ked som sa uz chystal vyskusat aspon prehodit elektroniku z uplne rovnakeho HDD /boli kupene viac ks naraz/, som dal HDD do externeho boxu Intenso, ktory bol kupeny s 4TB diskom...

Disk sa v nom rozbehol, nebol problem zalohovat vsetky data! Dcko slo bez problemov, Ccko chcelo scandisk, a aj tak sa nerozbehlo, ale cez GetDataBack som zalohoval cely obsah aj disku C. Takze, cely disk zalohovany.

Cim to mohlo byt? Zeby napajanie? To intenso ma predsa len vlastny adapter.

Toto je samozzrejme navod aj pre inych. Aj ked, ak tam ma clovek dolezite data a chysta sa zaplatit za obnovu, tak by som to neskusal. Mne o tie data uz ani neslo /rok som k nim nemal pristup/, ale zidu sa.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"