Bootmgr si missing a nové SSD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Bootmgr si missing a nové SSD

Príspevok od používateľa Xeigen »

Seruste,

Zapojil som nové SSD a nevím sa dostať do windowsu ktorý je na inom disku. Píše chybu bootmgr Is missing. Skúšal som už cez cez bootrec finty s fixboot, fixmbr aj rebuildbcd a všetko možné čo bolo na Google. Všetko skončí úspešne a prd z toho. Repair startup skončí s chybou "bootloader si missing"
Keď dám prikaz /scanos nenájde žiaden OS s inštaláciou.
Pri prikáže /rebuildbcd výpise úspešne dokončené ale nenájde žiadnu inštaláciu.

Čo sa stane keď nainštalujem new Windows na SSD s tým že vymazem ten 100MB Particiu kde je vlastne bootloader ? Dostanem k dátam na tých pôvodných diskoch z windowsu čo bude novo nainštalovaný na SSD ? Neviem čo konkrétne aké info obsahuje tá mala particia....

Taktiež nemám dve aktívne particie čo písali že by mohol byt problém...
Chkdsk prebehol bez problémov na všetkých diskoch

Raz už som mal tento problém po použití spyware sortu a s úspechom som to dal dokopý... Ale ani za boha neviem nájsť ten postup na nete podľa ktorého som to robil...

Najradšej by som ten systémový 100mb Particiu vymazal... Len zas to nestem dodrbat :D
Nemal by som mat nič podstatne na systémovým disku ale rad by som sa k tým sú súborom ešte dostal pre istotu.

Ešte otázka, čo sa mysli inicializaciou disku ? Naformatovanie ?
SSD som sformatoval cez inštaláciu windowsu.... + je v AHCI móde.

Nejaké nápady jak to rozchodiť ? Stále hľadám ten návod... Ale bez úspechu. :furious:

Sorry za gramatiku ale píšem na pridrbanom tablete.

Dik. ;)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Bootmgr si missing a nové SSD

Príspevok od používateľa spencer »

**** ako som to ja len vyriešil neraz sa mi stalo že mi to písalo . do biosu sa dostaneš ? nemáš iné pc kde by si ho mohol odskúšať ? viem že sa mi to stalo keď som vymazal cez linux windows normálne na tvrdo ručne . išiel mi len linux skúsim sa rozpamätať . tuším som ten súbor našiel na nete a niekam ho nakopiroval .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Bootmgr si missing a nové SSD

Príspevok od používateľa Xeigen »

Bios áno bezproblémov. Dal som aj načítať default nastavenia ... To iste.
Teraz pozerám že ten SSD disk mi vypisuje formát RAW...****** čiže sa do Windows musím dostať bezpodmienečne :facepalm:

No v každom prípade k druhému pc sa dostanem až zajtra....

Viem že ten postup bol najprv že vypisoval chybu is missing potom sa tam nasťahovali tie aktívne particie... Voľačo sa ovládne pridalo :D a potom sa dal nakoňiec tuším ten bootfix ale ani Za boha neviem kde som to našiel...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Bootmgr si missing a nové SSD

Príspevok od používateľa Xeigen »

Takze riešenie je debilne prekopirovanie bootmgr z DVD/USB windowsu do 100MB particie cez príkazového riadok v "oprave systému" :

Kód: Vybrať všetko

Copy H:\bootmgr D:\
H v mojom prípade USB kľúč a D je tá 100MB particia.... So simple (2 hodiny hľadania a hrešenia)

Dik spencer za nasmerovanie ;)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Bootmgr si missing a nové SSD

Príspevok od používateľa spencer »

za maličko , moc som tomu nedal ale šikula si :)
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"