Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
kikus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Apr, 2015, 17:11

Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa kikus »

Ahoj, strestli ste sa s klonovanim HDD pomocou USB kluca sposobom ze dane HDD s win 7 kde nemate pristup ako admin. a istalacie su zakazane + subory su chranene proti kopirovaniu sa takyto disk dal naklonovat pomocou vlozeneho USB kluca ... dolsova ako vo filmoch. Ako sa proti takemu klonovaniu chraneneho obsahu da branit. Pretoze som sa so ziadnym takym programom nestretol co by to dokazal. Je to vobec mozne ? Dakujem
Naposledy upravil/-a kikus v Št 16. Apr, 2015, 19:34, upravené celkom 1 krát.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa CageJ »

takymto SW disponuju tak tajne sluzby :) a spionaz (aj priemyselna)

ako sa chranit? emhmm
kikus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Apr, 2015, 17:11

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa kikus »

CageJ napísal:takymto SW disponuju tak tajne sluzby :) a spionaz (aj priemyselna)

ako sa chranit? emhmm
no jedina ochrana je si zamestnat lojalneho zamestnanca ale ... kolko stoji ta lojalita ? :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa shiro »

Co sa da precitat da sa skopirovat. Takze aka ochrana?
A ten napad ohladom super duper special kluca....no, dobre si pobavil nepozeraj tolko Mission impossible a CSI :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa CageJ »

asi tak :D

ako samozrejme je to mozne, ale no..
kikus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Apr, 2015, 17:11

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa kikus »

shiro napísal:Co sa da precitat da sa skopirovat. Takze aka ochrana?
A ten napad ohladom super duper special kluca....no, dobre si pobavil nepozeraj tolko Mission impossible a CSI :D
si uplne mimo ale nevadi. nejedna sa tu o textove subory jedna sa tu o niekolko tisicove programi a obsah ktory spada pod ochranu osob. udajov. Myslim si ze som nepolozil az tak hlupu otazku tj necakam hlupe odpovede ako v tvojom pripade. Priemyselna spionaz ti asi nic nehovori mozno o par rokov ano. UZ ked sme pritom klonovanie HDD na USB nie ze ziadny problem ak je obsah nechraneny.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa mirjak »

chranit sa da jednoducho... ziadne usb porty na tom systeme nebudu tym padom si "utocnik" strci ten usb disk akurat tak do ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa shiro »

kikus napísal:
shiro napísal:Co sa da precitat da sa skopirovat. Takze aka ochrana?
A ten napad ohladom super duper special kluca....no, dobre si pobavil nepozeraj tolko Mission impossible a CSI :D
si uplne mimo ale nevadi. nejedna sa tu o textove subory jedna sa tu o niekolko tisicove programi a obsah ktory spada pod ochranu osob. udajov. Myslim si ze som nepolozil az tak hlupu otazku tj necakam hlupe odpovede ako v tvojom pripade. Priemyselna spionaz ti asi nic nehovori mozno o par rokov ano. UZ ked sme pritom klonovanie HDD na USB nie ze ziadny problem ak je obsah nechraneny.
Ked si tak mudry, tak preco sa tu vobec na daco pytas? :D
Ake su tam programy je uplne jedno, opakujem, co sa da precitat, da sa skopirovat. Keby si vobec vedel o com je rec, tak prides na to, ze o tomto tvrdeni sa XY krat presvedcili nahravacie spolocnosti v pripade audioCD a vydavatelia hier na cd/dvd uz minimalne 15r dozadu. Co myslis ako sa piratia hry a hudba? Nerozmyslas, sak naco...

Je tiez uplne fuk ake su to subory, ked poznas ich strukturu a vies co obsahuju, Ked sa dakto do nich chce dostat, tak sa tam dostane, akurat to dlhsie potrva. Nic nieje 100%, ziadna ochrana. Kto chce, informacie o danych suboroch/programoch si zozenie a je fuk ci od ruskej mafie alebo durka ferka z vedlajsej ulice. Nic s tym nespravis.

Nakoniec, nemusi nik k danemu PC ani fyzicky prist a strkat tam nejake usb, pokial je pc pripojene k netu...postaci dobry malware ci rootkit a ides. V dnesnej dobe je najlepsie chranane pc take, ktore je odpojene od akejkolvek siete, je zamknute v samostatnej miestnosti a pristup k nemu je sledovany a ma ho len par vyvolenych. Samozrejme, blokovane su vsetky porty (usb, com, lpt, atd.) a skrina samotna je pod zamkom tiez.

Hlupe odpovede cakat v tomto pripade musis, lebo si sa proste opytal hlupost, ako keby si poslednbych 15r zil v jaskyni a nesledoval vobec vyvoj v tejto oblasti. Navyse nerozmyslas, mas vobec to pc nejak chranene proti kradezi alebo otvoreniu? Pretoze ho staci ukradnut, ci vybrat z neho disk a si v prdeli, aj ked je disk sifrovany. Pretoze kto chce, dostane sa tam, len mu to potrva. Ale hlavne, ze potrebujes chranit citlive data :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
kikus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Apr, 2015, 17:11

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa kikus »

shiro napísal:
kikus napísal:
shiro napísal:Co sa da precitat da sa skopirovat. Takze aka ochrana?
A ten napad ohladom super duper special kluca....no, dobre si pobavil nepozeraj tolko Mission impossible a CSI :D
si uplne mimo ale nevadi. nejedna sa tu o textove subory jedna sa tu o niekolko tisicove programi a obsah ktory spada pod ochranu osob. udajov. Myslim si ze som nepolozil az tak hlupu otazku tj necakam hlupe odpovede ako v tvojom pripade. Priemyselna spionaz ti asi nic nehovori mozno o par rokov ano. UZ ked sme pritom klonovanie HDD na USB nie ze ziadny problem ak je obsah nechraneny.
Ked si tak mudry, tak preco sa tu vobec na daco pytas? :D
Ake su tam programy je uplne jedno, opakujem, co sa da precitat, da sa skopirovat. Keby si vobec vedel o com je rec, tak prides na to, ze o tomto tvrdeni sa XY krat presvedcili nahravacie spolocnosti v pripade audioCD a vydavatelia hier na cd/dvd uz minimalne 15r dozadu. Co myslis ako sa piratia hry a hudba? Nerozmyslas, sak naco...

Je tiez uplne fuk ake su to subory, ked poznas ich strukturu a vies co obsahuju, Ked sa dakto do nich chce dostat, tak sa tam dostane, akurat to dlhsie potrva. Nic nieje 100%, ziadna ochrana. Kto chce, informacie o danych suboroch/programoch si zozenie a je fuk ci od ruskej mafie alebo durka ferka z vedlajsej ulice. Nic s tym nespravis.

Nakoniec, nemusi nik k danemu PC ani fyzicky prist a strkat tam nejake usb, pokial je pc pripojene k netu...postaci dobry malware ci rootkit a ides. V dnesnej dobe je najlepsie chranane pc take, ktore je odpojene od akejkolvek siete, je zamknute v samostatnej miestnosti a pristup k nemu je sledovany a ma ho len par vyvolenych. Samozrejme, blokovane su vsetky porty (usb, com, lpt, atd.) a skrina samotna je pod zamkom tiez.

Hlupe odpovede cakat v tomto pripade musis, lebo si sa proste opytal hlupost, ako keby si poslednbych 15r zil v jaskyni a nesledoval vobec vyvoj v tejto oblasti. Navyse nerozmyslas, mas vobec to pc nejak chranene proti kradezi alebo otvoreniu? Pretoze ho staci ukradnut, ci vybrat z neho disk a si v prdeli, aj ked je disk sifrovany. Pretoze kto chce, dostane sa tam, len mu to potrva. Ale hlavne, ze potrebujes chranit citlive data :-)
Vykecal si sa pekne .. ani som to nedocital. Tvoj charakter mi nie je cudzi viem ze sa ti neoplati oponovat. Hlavne ze si si ulahodil egu. Teraz k veci ja nie som ziadny IT expert. Mame vo firme podozrenie na vynasanie informacii a softweru aj napriek ochrane obsahu. Otazka bola jasna nepochopi ju len ... daval som tomu nadej, kedze je to verejne forum ze mi tu niekto poradi a mozno na nieco prideme aby sme sa vedeli aspon o nieco viac branit ale namiesto toho som tu narazil na uz asi priliz dlho sediaceho cloveka pred monitorom a citam len offtopic a urazky. Ospravedlnujem sa ti shiro si lepsi clovek ako ja vsak mas 4433 prispevkov to bude asi tvoj meter a najvacsi uspech. Poprosim zmazat vlakno. dakujem
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa CageJ »

vlakna sa nemazu

ak mas podozrenie, ze sa nieco vynasa.. v prvom rade by nebolo zle zavies prehliadku pri vchode + sluzobne USB kluce ak ich potrebujete..
ak USB netreba, tak ich vsetky odpojte
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Klonovanie HDD pomocou USB kluca

Príspevok od používateľa shiro »

kikus napísal: Vykecal si sa pekne .. ani som to nedocital. Tvoj charakter mi nie je cudzi viem ze sa ti neoplati oponovat. Hlavne ze si si ulahodil egu.
Nemusim si nicomu lahodit, ty mas problem, nie ja.
kikus napísal:Teraz k veci ja nie som ziadny IT expert. Mame vo firme podozrenie na vynasanie informacii a softweru aj napriek ochrane obsahu.
Preco sem nepise vas firemny admin alebo clovek starajuci sa o firmenu bezpecnost, ktory toto ma mat na starosti? Preco tym poverili niekoho kto nevie nic o ochranach, hardwari a moznostiach ich obidenia? Ked mate vo firme bordel a hocikto si moze len tak vyniest HDD domov, pc nemate nijak zabezpecene proti instalaciam ci veciam z internetu, tak comu sa cudujes?

Skade my mame vediet co, kde a ako mate vo firme spravene?
kikus napísal:Otazka bola jasna nepochopi ju len ... daval som tomu nadej, kedze je to verejne forum ze mi tu niekto poradi a mozno na nieco prideme aby sme sa vedeli aspon o nieco viac branit ale namiesto toho som tu narazil na uz asi priliz dlho sediaceho cloveka pred monitorom a citam len offtopic a urazky.
Tak co sa do toho ondis, ked nic o tom nevies? Hlavne ze si mudry jak radio. Napises sem nezmysly, nevyznas sa do problematiky a cakas ze aka debata tu bude? A este papulujes ked ti clovek povie pravdu. Iba co sa strapnujes.
kikus napísal:Ospravedlnujem sa ti shiro si lepsi clovek ako ja vsak mas 4433 prispevkov to bude asi tvoj meter a najvacsi uspech. Poprosim zmazat vlakno. dakujem
hehe trapko, pocet prispevkov je to posledne co ma zaujima. Sorry ze som urazil tvoje namyslene ego :-)

Az zistis co a ako, vrat sa sem a mozeme diskutovat na urovni. Ked uz budes hadam daco o problematike aj vediet.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"