Nenabehol Windows

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa cobr4in »

Čau,

pred troma týždňami som vo Windows 10 štandardne vypínal PC a keď som klikol na Štart/Napájanie/Vypnúť, obrazovka sa zmenila na čiernu (neviem povedať, či po modrej "vypínacej" obrazovke, alebo ešte pred ňou) a PC sa nevypol. Asi po minúte som skúsil ťuknúť do klávesnice, na čo sa PC vypol. Môže byť, že to bola len náhoda. Hneď na to som PC znova zapol, následne začalo bootovať Windows, avšak tam, kde mala nabehnúť modrá "uvítacia" obrazovka, nabehla taká istá čierna, ako pri vypínaní. Bolo na nej vidieť iba biely kurzor myši. Dal sa i úplne normálne ovládať, avšak všetko ostatné bolo čierne - žiadna plocha, lišta, proste nič. Skúsil som teda natvrdo reštartovať PC a po reštarte už Windows nabehol normálne.
Dnes sa problém opakoval. Priebeh bol úplne identický.
Kontroloval som históriu aktualizácií, a to pri prvom aj druhom raze, ale ani v jednom prípade žiadna nová aktualizácia nepribudla.
Čím to môže byť? Môže sa jednať aj HW problém?

Dík.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

mne sa parkrat stalo,ze som vypol pocitac,vypol sa monitor ale pocitac isiel dalej,no signal do monitora ako keby uz nesiel,zostal som len pozerat,schvalne som to nechal bezat,raz sa to vyplo po minute raz ani po pol hodine,po restarte pocitac isiel normalne,neprisiel som na to co to robi
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

updatni si bios
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Už som chcel napísať či nemáš problém s grafikou, ale potom som pozrel spojler. Skús dať v biose load fail-safe defaults alebo na 30 sekúnd vyber baterku.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa cobr4in »

Ďakujem za rady, tak som skúsil hodiť default a následne flashnúť BIOS, tak snáď to pomôže.
Inak mám ešte problém s dlhým štartom PC, ale to už od kúpy. Po zapnutí trvá asi 15 sekúnd, kým sa na monitore objaví nejaká aktivita (PC sa rozhučí hneď). Prikladám video, začína sa v momente, kedy som stlačil tlačilo pre štart PC:
https://youtu.be/NHJVX-Z0vIM
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa jackhammer »

Som retard,to ako prva vec tohto topicu..
Pokusim sa vysvetlit co som doebal..
Zostava v podpise,dvd mechaniku nepouzivam,zdalo sa mi ze mam s nou dlhsi boot systemu takze je odpojena,
ale par dni dozadu som potreboval pozriet stare cd s fotkami,bol tam troska problem s kablami tak som odpojil samsung HDD a pripojil mechaniku (win je samozrejme nainstalovany na SSD) a po zapnuti PC som dostal hlasku "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"
Tak som pozrel BIOS tam ako jedine bootovacie zariadenie je SSD,po restarte znovu hlaska..
Pripojil som samsung HDD,system nabehol ako hodinky.
Toto bol moj povodny problem,tak som sa niekde docital ze sa to deje ak je v PC viac HDD pri instalacii windowsu,docital som sa taktiez ze staci particiu 100MB ktora je na inom HDD ako na systemovom oznacit ako aktivnu..
Tak som to urobil a pos*al vsetko,po restarte hlaska "bootmgr is missing" po chvili googlenia som dospel k nazoru ze ine ako opravca winu mi nezostava,tak som urobil bootovacie USB(stastie ze teraz sa pocitace valaju po dome ako zemiaky) ,ktore mi nepomohlo opravit win kedze aj pri pokuse opravit ci resetovat windows stale hadze nejaku chybnu hlasku ze to nemoze urobit

Nastastie sa to stastie unavilo a na chvilu si prislo sadnut na mna,pokial mam to bootovacie USB v PC tak system nabehne ako predtym a vsetko slape ako hodinky,akonahle vytiahnem USB tak nenabootuje
Tak prosim vas je najaka sanca to opravit ci len nanovo preinstalovat cely system?

prikladam screen z disk manazmentu ak by to nejak mohlo pomoct (disk 1 je tam pridany len nedavno povodne tam bol disk 0 a disk 2)
http://imgur.com/ZqmKrS7

//
Ja sa ospravdelnujem autorovi temy ze som sa tu vopchal ale zistil som to az teraz,bol som v tom ze zakladam novu temu.. to je kua tak ak date sedliakovi pocitac do ruk namiesto vidiel..
Naposledy upravil/-a jackhammer v So 25. Jún, 2016, 18:44, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa 4040 »

100MB partícia, nemá čo robiť na druhom disku.Zrejme to zblblo pri inštalácií.Skús , odpoj ten disk, vlož inštalačné DVD, zvoľ si Oprava PC a tam Startup Repair.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa jackhammer »

to som uz skusal,napise ze pc nemoze byt opravene a konec
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa 4040 »

Aký máš win , nech si to skúsim.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Nenabehol Windows

Príspevok od používateľa jackhammer »

win 10
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I

Návrat na "Operačné Systémy"