Kompresia systému a pamäte

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasneze nemam :) to je taky zivy bookmark list. Ked dam nieco otvorit, vyskoci na mna ine okienko.

Uz sa to snazim zredukovat a vcelku sa mi dari. Ani nevadi ze sme lahko oftopik ked sa autor otazky nema snahu ozvat co spravilo vypnutie swapu :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa shiro »

mp3turbo napísal: Na 16GB RAM neverim tomu ze ti pada nejaka aplikacia, pokial teda zrovna nerobis Oracle, Dynamics, SAP a podobne zhovadilosti. Poslednych asi sest rokov mam 8 az 16GB RAM v notebookoch a nikdy mi nic nepadlo
neriskujem, mam rad spolahlivost :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja pardon, pan asi riadi atomovu elektraren zo svojho desktopu.

Toto nie je ze neriskujes, toto je ze nepoznas a nemas skusenosti. Ti hovorim ze na BUSINESS veciach ficim dekadu bez swapu. A este pridam ze neexistuje jedna jedina Oracle databaza a SAP ktory by som zakaznikom optimalizoval ZMENSENIM swapu, ktory by nemal vacsi vykon (ano, vacsi vykon po ZMENSENI swapu). Ked niekde dojdem a zbadam ze maju 256GB RAM a 400GB swap (lebo vsak Microsoft hovori ze 1.5x ze ? a ze to pochadza z doby kedy bolo 4GB RAM luxus nevadi) tak okamzite cervene pred ocami a idem jak byk.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa shiro »

podla mna riskujes, robit take veci v business sfere. ale ked ti to ide a mas to testnute pri svojich appkach, tak budiz. ked budu problemy, aspon vies preco :-)
chcel som povedat ze nemam naladu riesit nejake problemy a nervovat sa, ked mi napr. hra ci 3dsmax po dvoch hodinach spadne s nejakou blbostou kvoli swapaku a nahodou som nesejvol.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

taky postreh.. ak teraz nema swap tento nestastnik, tak ci tak chce silou mocou komprimovat a CPU vytazi lepsie ako nejaky stress test! :D
Neostava nic ine, ako upgradeovat PC. :bye:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ktory nestastnik ? ten bez swapu co sa na plnu hubu rehoce tym stastnikom so swapom a pokazenym vykonom co zakladaju temy a ajtak nevedia svoje starosti vyriesit ?

cpu nevytazis.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

nestastnikom chapaj proces "kompresia systemu a pamata"

Chladic na CPU mi zacal pripominut turbinu a po dlhsej dobe som pozrel na procesy.
a hla.. CPU samozrejme kleslo, kym som urobil screen.
Najhorsie je, ze to robi sporadicky. Teraz som mu vytazil RAM na 70% (5.6GB zo 7.9GB) (neprepocitavat a nerypat)
a tento proces to mal v ()(), ze uz mu dochadza RAM :rolleyes: ale ked ma 5GB volne, tak dobre, ze sa nejde skomprimovat na byte.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa LeaR »

sorry že zasahujem to tejto témy ale mám otázku. mám SSD disk crucial 250gb a doteraz všetko fungovalo ako malo - programy sa otvárali okamžite. následne asi cca dva týždne dozadu som vypol swap na SSD vo windowse a odvtedy (niesom si istý) mám problém s programom, konkrétne so steamom, ktorý po kliknutí na ikonu sa zapína neuveriteľne dlho niekedy cca aj minútu.

zatiaľ som swap na C: (SSD) znovu nenastavoval nakoľko som nemal čas sa stým hrať. myslíte že to môže mať súvislosť alebo je to spôsobené nejakou aktualizáciu steam klienta? Ďakujem
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa 4040 »

Nastav to na nejakú hodnotu min. aj max. rovnako napr.500.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je to vypnutim swapu. Ale ved vyskusas to za DVE MINUTY - nastav swap (25 sekund), reboot (15), start posranej hry. Na toto si nemal cas CELY TYZDEN ? Uf, tvoj natresk by som nechcel mat, to musi byt fakt hrozne - ale zase na druhu stranu asi uzasne zarabas, takze tvoje surove vytazenie je urcite vyvazene zlatom.


Co system robi si mozes pozriet cez Task Manager pripadne externe utility a'la Process Explorer z Microsoftu/SysInternals.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa LeaR »

mp3turbo napísal:nie je to vypnutim swapu. Ale ved vyskusas to za DVE MINUTY - nastav swap (25 sekund), reboot (15), start posranej hry. Na toto si nemal cas CELY TYZDEN ? Uf, tvoj natresk by som nechcel mat, to musi byt fakt hrozne - ale zase na druhu stranu asi uzasne zarabas, takze tvoje surove vytazenie je urcite vyvazene zlatom.
nič iné ako toto som ani nečakal že napíšeš :laugh: každopádne ďakuejm za rady pôjdem to vyskúšať

/okej, po nastavení swapu 800mb a následnom reštarte to ide ok. skúsim ešte vypnúť swap a preinštalovať steam klienta.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

ja som si do PC napojil dalsi fyzicky disk a nan som mu dal swap.
Ak tak velmi chce swapovat, nech si swapuje svoje kravinky, ale nech nespomaluje systemovy disk :bye:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa CageJ »

tu kompresiu pamate a systemu zacalo robit aj mne :D zerie to asi 700MB pamate :D ...

EDIT: riesenie udajne:

vypnut v services: SuperFetch ala Rýchle načítanie
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

mne to nepomohlo.. uz setrim na SSD.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa Snake »

mate nejaky problem s ovladacmi, nie so systemom, nieco ma ocividne memory leak.





.

Návrat na "Operačné Systémy"