Kompresia systému a pamäte

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

Caute.
Tento neduh ma zacal otravovat a zneprijemnovat mi zivot, kedze nemam SSD a na HDD citim pokles vykonu.
Bezi to pod ntoskrnl.exe, ale neviem aka sluzba to ovlada. Vraj nejaky service SuperFetch, ale ja tento service v pc nemam a nevsimol som si ziaden podobny.
Zacne to byt dost aktivne ak zapnem hru, (lebo klesne RAM, kt. je dostatok), toto zabije HDD a ja som skoncil.
Killnut sa to neda.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som skoncil z teba. Aky operacny system mas, ESX 6.0 alebo ESX 5.5 ? Lebo tie vedia naozaj kompresovat pamat.


http://www.tekrevue.com/tip/disable-sup ... windows-8/

kompresia pamate, zabity HDD
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

Ked mi povies, kde to zistim, tak ti poviem.
Prefetch aj superfetch som zakazal v registroch. Aplikacia sa stale spusta, ale uz to bezi bez lagovania a HDD je bez permanentneho seekovania.


// edit 0:36
Tak nepomohlo.. zacalo to znova. Mam 47% RAM volnej a disk sa ide zblaznit, lebo kompresia mi vytazi disk na 100%.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
kompresia ti disk nevytazuje. Urcite.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

Tak ako mam pomenovat toto?
Ked mi zacne vsetko sekat a prekliknem sa na task managera, tak pri tejto aplikacii mi svieti povedzme 60MB/s a 99%.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa Snake »

To je kernel, a po EN je to System AND Compressed Memory, cize nahovno preklad. Zainvestuj do hardveru.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hentie veci swapuju na disk. Aj ked sme nevideli sumarnu zalozku Performance (dufam ze je to prelozene ako vykon), standartnym vinnikom tohoto spravania byva nedostatok pamate a celkove swapovanie systemu cize Snejki ma pravdu, doplnit RAM. To este nikdy nikomu nezaskodilo.

Avsak, dovolim si kacirsky vypalit od stola : kedze neviem ako si na tom a kedze pises ze 40%+ fyzickej RAM sa ksichti ako volnej, skusim ti navrhnut myslienku VYPNUT UPLNE swap. Viem ze je to na prvy pohlad blby napad, jedine ze by si desat rokov bezal uplne bez swapu tak ako ja. Nutnou podmienkou samozrejme je ze sa ti vsetky aplikacie zmestia do pamate, teda Tanky, Outlook aj ine drobnosti. Doporucenie je vypinat outlook a vsetky nepotrebne aplikacie ked ides hrat Tanky. Pokial mozes, zavri aj Chrome ako internetovy prehliadac (teraz neviem ci sa nahodou tanky nehraju v Chróme, prepac moju ignoranciu a neznalost hier).

Co stoji za napadom vypnut swap ? AK BY BOLI tvoje aplikacie schopne bezat na 8GB RAM, teda ak sa zmestia, nebudes mat vobec ziadne swapovanie. Cele to sposobuje prehnane inteligentny memory management s ktorym som ja nikdy nebol vobec spokojny ale to je iny pribeh.

Vypni swap, reboot. Pouzivaj pocitac. Najhorsie co sa moze stat je ze ti nieco padne na papulu. Ak ti padne, zapni swap a nastav si MANUALNE velkost. Neviem kolko mas teraz ale pri automatickom nastaveni mozes mat veselo 20GB+ a potom si memory management safari ako politici so statnymi zakazkami.

Daj report ci pomohlo. S napadom nabombovat tam 16GB RAM sa samozrejme da jednoznacne suhlasit, avsak vyskusat to bez swapu dokazes dnes vecer, co uz RAMku kupit nedokazes. Takze skusaj. Je to zadarmo. Nova RAM nie je zadarmo.

PS: poznam vela ludi ktori maju 16GB RAM a stale im system NEZMYSELNE swapuje cim sialene dochadzaju o vykon.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa lacika »

ano, to aj mna napadlo..
ja som skusil este jednu kravinku.. Swap som dal na RAMdisk a uz to bezi normalne.
Ram dolozim a este aj nejaky disk by sa mi mal uvolnit.
Zaujimave, ze tento problem vybehol po minulom update, kt. bol este pred sviatkami. (A cez sviatky som bol na firemnom nb)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

swap na ramdisk je druha najvacsia pitomina na svete. Prva najvacsia je neosvetlene auto v zakrute medzi dedinami na vychode.

swap na ramdisk nerob, nemozes z toho dostat lepsi vysledok ako ked budes mat jednoduchu priamo adresovatelnu RAM.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa shiro »

mp3turbo napísal:PS: poznam vela ludi ktori maju 16GB RAM a stale im system NEZMYSELNE swapuje cim sialene dochadzaju o vykon.[/b]
Mam sice swap na SSD, no aj tak...co urobis ked je aplikacia samotna tak debilne spravena, lebo programatori su blbci?
Vypnes swap a appka zacne robit problemy, padat a co ja viem co. Zazil som to mnohokrat, od hier az po obycajne appky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas - hovorim, treba to spravit, vyskusat, je to zadarmo a bez namahy. Ked budu problemy, jednoducho swap naspat nahodis.

Na 16GB RAM neverim tomu ze ti pada nejaka aplikacia, pokial teda zrovna nerobis Oracle, Dynamics, SAP a podobne zhovadilosti. Poslednych asi sest rokov mam 8 az 16GB RAM v notebookoch a nikdy mi nic nepadlo - bezne mam otvorenych 1.600 zaloziek vo firefoxe (dobre vidis, ten samotny zabera 3GB RAM, ked ho spustim tak 1.8GB a start na i7/Samsung 850Pro trva okolo dvoch minut)...

Inak co som ale VZDY, vzdy uplne vzdy videl je ze aplikacie zeru menej RAM ked mas vypnuty swap. Proste nemozu tolko safarit. Zaujimave.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa Leon »

mp3turbo napísal:bezne mam otvorenych 1.600 zaloziek vo firefoxe
wtf ?
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ach pravdu mas, len 1500 aj drobne. http://www.imageshost.eu/image/o4i

akonahle vidim nieco zaujimave a to teda strasne vela studujem IT, otvaram v dalsich zalozkach. Toto sa mi pozbieralo asi za posledny rok a pol.

By ma zaujimal vysledok s tym vypnutym swapom ked mozem...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa Leon »

šak v tom už absolútne nemôžeš mať prehľad :) čo je kde atď :)
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompresia systému a pamäte

Príspevok od používateľa LordKJ »

a ja som asi viac jak 20 este nemal otvorenych :D

Návrat na "Operačné Systémy"