Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte, od kedy mam na S4 Lollipop, trham si vlasy kazdy den:

- call log si nepamata moje nastavenie, ze chcem vydiet len HOVORY (nie vsetky logy) - denne to nastavujem tak 10x
- denne tak 2-3x musim restartovat mobil, pretoze v zozname hovorov mi z nicoho nic prestane vyvolavat menu pri podrzani prsta na niektorom zo zaznamov (mam zmeskany hovor, ktory som uz vybavil, podrzim na nom prst - ma sa vyrolovat menu, co chcem spravit s danym zaznamom - toto menu prestane nabehovat tak 2-3x za den, pomoze len restart)
- k nechutnym cukrikovym bielym temam, ktore neviem zmenit, sa nebudem radsej ani vyjadrovat...

Mal som SII, s ktorou som bol nad mieru spokojny, isiel vsak manzelke. Na S4 sa mi paci lepsi fotak, video, rychlost, rozlisenie. OS je vsak po poslednych UPG uplna katastrofa :E

Viem ze niektore veci vyriesi iny launcher, ale ja chcem FUNKCNY zakladny Android, co mam taky pocit ze 4.x. bol, z tejto 5.x som neskutocne sklamany a uz aj vytoceny...

OTAZKA: viem dostat do S4 nejaky Android 4.x, samozrejme idealne oficialny, telefon mam novy v zaruke


Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa isildur »

da sa to, cital som ze je mozny downgrade na 4.4.2 bez toho aby si neprišiel o záruku. Firmware musí mať rovnakú verziu Knox ciže 2.0. Ja som včera kupil S4 i 9506 z obchodu, prišla mi už s Lollipop a všetko šlape na jednotku.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa hulo92 »

hard reset si skusal po nahodeni lolipopu?
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa Kknightley »

Lollipop je značne pomalší na S4. Mal som 4.x.x droida na S4 asi rok, potom vydal telekom update na 5.X a odvtedy je celý systém taký nejaký, nemasný, neslaný, je to proste pomalšie. Ale už som si zvykol...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa Chris »

niekolkokrat som upgradoval a downgradoval na i9505 S4 na 5.0 potom 5.0.1 a 5.0.2, ale nakoniec som sa vratil k 4.4.2 google play edition rom :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chosefina: aj mne slape vsetko na jednotku, okrem uvedenych "detailov"

Mesacne mam prevolanych cca 900 minut a 500 SMS, takze mobil pouzivam non-stop. Mozno sa s tymi haluzami stretnes aj ty, len neskor :-)

Na rychlost sa nestazujem, system je svizny, odozvy su v poriadku.

Hard reset som zatial neskusal, asi to bude pokus c.1, hned ako spravim zalohu dat. Ten ma ale pravdepodobne necha v aktualnom OS, ibaze "nacisto", vsak?

Najradsej by som tam dal 4.x, ale bez straty zaruky samozrejme...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Downgrade Android na Galaxy S4 - da sa a ako?

Príspevok od používateľa isildur »

Na zálohovanie použi Smart Switch. Hard reset sprav čím skôr, bez toho sa nedá.

Návrat na "Android / Wear OS"