Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Pein »

po update robila HR ? to je totiz dost podstatna vec...
nikdy som sa ale so ziadnou chybou nestretol. Ide to pomalsie ako 8.1, edge je natom horsie ale inac ok.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Detto. Robil som update na 640 a 930 a žiadna chyba.Dokonca om nerobil ani Hard Reset.. Jedine ti môže blbnut obchod. Najprv treba aktualizov ten a potom ďalšie appky
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

zena na L535 ma zaujimavy problem. Na akejkolvek nabijacke jej to vypisuje, ze zariadenie sa pomaly nabija. A skutocne sa aj pomaly nabija, resp. stagnuje.
Cudne je, ze ked je cez usb v pc, tak to nenapise, a nabija sa pocitovo rychlejsie.
Novy OS W10 nepomohol.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

Maju nabijacky prud aspon 1A?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

ta z tabletu ma 1.35A. Ta prva je original od L535.
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Joey35 »

mne to inak robilo tiez na poslednej insider zostave, tak som pekne cez windows utilitu pre WP urobil backroll na wp8.1 a potom cez ten upgrade advisor siel na w10m a uz nabija opat normalne
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Gainward Geforce GTX 1660 Super Ghost SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Spacepen »

Per napísal:Myslim,ze po oficialnom update na 10 sa appky vschopia.Ja cakam na novy messenger ako na zazrak uz
Tak to je veľmi naivný pohľad.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tak sa pozriu ako vypadaju UWP a ake to ma vyhody oproti inym platformam
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

hej? ake? Ked posraty facebook je uz dva roky za verziou androidu/ios, instagram ani neni, whatsapp? ale kdeze, viber ako UWP ani neni ohlaseny, spotify konci pomaly, messenger a jeho nove funkcie, odkedy su? od septembra? oktobra? co je teraz?

To su tie vyhody?

Ale to vsetko ti je aj tak naprd, ked nova lumia odmietne rozsvietit display (novy objav).





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ved len pred tyzdnom ci kedy spustili w10m oficialne..aj to nie cez OTA

casom sa to rozbehne..mozno som naivny, ale ms si toto(one API set, one app package, one store) nepusti..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Snake »

pred tyzdnom? prosim?!

Platforma funguje cca od septembra, spolu s API a podobne, zrataj si kolko to je mesiacov...





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Per napísal:ved len pred tyzdnom ci kedy spustili w10m oficialne..aj to nie cez OTA

casom sa to rozbehne..mozno som naivny, ale ms si toto(one API set, one app package, one store) nepusti..
obdivujem tvoje nadsenie. Ja mam WP od Lumie 800, co je pomaly 5 rokov dozadu. V prvom rade, MS je neskutocne pomaly. Chyby o ktorych sa vie sa fixuju hadam aj rok. Ved len WP7.8 update sa lepil strasne dlho a nedopadol zrovna najlepsie. Kopa slubovanych funkcii prisla az s WP8, ktory na WP7.x telefony ani len nedostali.
WP8/8.1, tiez to v kuse ladili a odkladali updaty. A ked nebodaj prisli, tak uplne nekonzistentne, a niektore distribucie updaty nedostali vobec. Naprikald Verizon niektore verzie uplne preskocil, myslim ze Cyan vobec nemal a prisiel az Denim. Niektory si na Cyan pockali az ked uz ostatni dostavali Denim... a Denim nemaju vobec.
Poondiaty Store nefunguje poriadne doteraz, vsetko treba Googlit, lebo ani ked zadam presny nazov aplikacie, tak niektore proste nenajde. Outlook? Hladam v starsich mailoch ... nenajde. Este mi ten falus ponukne ze hladat online ... a vies co naslo? NIC! Otvorim webmail cez Edge a bum... komplet komunikacia z pred troch rokov. Oficialny WM10 je tu minimalne od Lumie 950/XL. Edge pomalicky fixuju, ale davkuju to fakt opatrne, aby som sa mohol tesit kazdy mesiac najblizsie dva roky. Chyby v zobrazeni su stale rovnake, zamrzanie pri zobrazovani urcitych formularoch tiez. Bodka zadana do vyhladavnia je uplne top. Prehliadac fotiek hadam netreba komentovat.

Toto One store, One app je pekna myslienka, ale iba pre MS. Staci a pozriet ako dopadol Apple s tym ich Mac App store a to maju podstate vacsiu zakladnu fanatikov ako MS. Oni chcu len sprosto uzavriet instalovanie aplikacii podobne ako na iOS, lebo tadial tecu prachy. Uvidime, casom sa im to mozno rozbehne ... kolko im dame? rok, dva, tri?

Ked tak pozeram na ten novy iPhone SE, tak nad nim silno uvazujem. Je to sikovne kompatkne, foti to celkom dobre, prehliadac fajn, aplikacie na tom tiez frcia, mailovych klientov je tam tiez pozehnane. A este si aj zahram hru bez toho, aby som musel rozmyslat preco mi na Lumii 920 isla a na novej 950 nie ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

Upozornim, ze mam iPhone a od iOS 9.x, je to podobny paskavil ako WM10.. akurat sice funguje ale je tam plna rit bug.. po novom napr. nejde ekvalizer, od iOS 9.1 poriadne nefunguje TouchID a mohol by som pokracovat...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez sa mi zda, ze iOS 9 nepriniesol dokopy nic nove a celkovo sa vsetko spusta ovela dlshie. Stranky sa v Safari vykresluju pomalsie, emaily su tiez niekedy iba jedna velka biela plocha... Vsetko sa to komplikuje. A to si pamatam, aky bol iPad mini rychly, tusim vtedy este s iOS 7.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Papek napísal:
Per napísal:Toto One store, One app je pekna myslienka, ale iba pre MS. Staci a pozriet ako dopadol Apple s tym ich Mac App store a to maju podstate vacsiu zakladnu fanatikov ako MS.
Pozor,treba to brat aj z uhlu uzivatelov stolneho w10..tych je ako maku.
Toto je jedina sanca pre ms ako pretlacit mobilny os..Keby nemali stolen desiny,tak sa mozu zahrabat,toto viem uznat :)
Mne sa ten system aj tak velmi paci.640 mi frci na poslednom thresholde fajn..

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"