Pomoc s výberom kúpy internetu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Yurij
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 20. Feb, 2012, 19:13

Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa Yurij »

Caute ,
potreboval by som poradit ohladom kúpy nového internetu.Žijem v Žiari nad Hronom , ulici Tajovskeho , vchod 20. ( Tajovskeho 20 ).Momentalne sme pripojeny na jedneho , ktory ma optiku , a rozvádza ten internet aj ostatnym , sme pripojeny cca.10.Momentalne chytám pri downloade cca.50KB/S , a pri uploade neviem.Este som zachytil jednu čudnú vec : vždy ked začnem sťahovat , tak rychlosť je cca.2.0-2.5MB/S , no po 1 minute to klesne na 50KB/S , ale nacitanie stranok je stredne az velmi rychle , a napr.na YouTube mi vzdy na 360 alebo 240p kvalite video nacita do tretiny , a potom to nacitava otrasne pomaly.Chcel by som optiku , ale to zas nedovolil prenajimatel bytu (zijeme v prenajatom byte ) , a tak by som potreboval poradit medzi dvoma variatami.
1)Pripojit sa na majitela netu pomocou WIFI ( kupit k PC nejake WIFI , a pripojit sa pomocou WIFI ,mozno je to wifi rychlejsie - ked sa tie kable netahaju cez cele poschodia)
2)Kupit mobilny internet ( Tuto variantu by som urobil najradsej , len neviem , ci by to nevipadavalo.Este davno sme mali internet s pevnou linkou , a to bola hrôza.Ak to denne nevypadlo 5 krat , tak to bol môj stastny den - a toho sa bojim aj pri mobilnom nete.)
Alebo navrhnite.Predtým som bol na optike zvyknuty na rychlosti pri downloade 2,5-3,5 MB/S , a ocakavam ze pri mobilnom by bola ta rychlost 500KB - 1,5MB/S pri downloade , len sa bojim vypadavania.naväcsia cena musi byt do 20€.A prave som pozeral na nete : poskytovatel netu DIGI , ma aj kablovy net , len majitel bytu je proti tomu , aby sa tu vrtalo a natahovala masa kablov.Nebol by podla vas aj ten kablovy net dobry ? Bohuzial som ho nikdy nemal - neviem posudit.Na internete robim nasledovne cinnosti : YouTube , online hry , multiplayerove hry ( napr.CoD,...) , fora , e-maily , socialne siete , stahovanie , masivne skype a masivne prehliadanie stranok.
P.S.:Jednotky rychlosti som merial v jednotkach , ktore sa udavaju pri stahovani v uTorrente , a v Steame , MB/S a KB/S.
PC:AMD Phenom X4 955 BE 3.20GHZ | 8Gb RAM 1333MHZ CL9| Gigabyte GTX560 Ti 1Gb Over Clock | MSI 770-C45 |Corsair CX600W V2| 750Gb HDD | 32Gb SSD | Windows 7 : Ultimate 64Bit <
Display: Samsung SyncMaster 2333HD
Keyboard:Logiech Media Keyboard 600
Mouse:Speed-Link Styx Gaming Mouse
Mobile:Apple Iphone 4 16Gb Black
Vždy čin dobro.Niektorých ludí to poteší , a druhých ohromí.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa stefan222 »

bol si v orange/tcome?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Yurij
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 20. Feb, 2012, 19:13

Re: Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa Yurij »

Optika aj net s pevnou linkou bol doteraz T---Com.
PC:AMD Phenom X4 955 BE 3.20GHZ | 8Gb RAM 1333MHZ CL9| Gigabyte GTX560 Ti 1Gb Over Clock | MSI 770-C45 |Corsair CX600W V2| 750Gb HDD | 32Gb SSD | Windows 7 : Ultimate 64Bit <
Display: Samsung SyncMaster 2333HD
Keyboard:Logiech Media Keyboard 600
Mouse:Speed-Link Styx Gaming Mouse
Mobile:Apple Iphone 4 16Gb Black
Vždy čin dobro.Niektorých ludí to poteší , a druhých ohromí.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa stefan222 »

hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa newmi »

citaj co pise. Optiku mu nedovoli majitel bytu.

Zabudni na mobilny net pri tvojich narokoch, precerpas 5 alebo 10giga a si v haji, pojde ti to velmi pomaly. Vsetky mobilne nety maju FUP. A wifi nebude rychlejsie a hlavne nie stabilnejsie ako kabel. Co sa tyka tej rychlosti a toho nacitavania, tak to sa spytaj toho na koho ste napojeny, mozno nejak nastavil obmedzenia.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pomoc s výberom kúpy internetu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som len mimo kedze pise ze doteraz mal optiku tcom potom inu optiku spomina v prvom poste a zrazu mu majitel nechce inu optiku povolit? mne prevadzkovatel na dedine po 1GB stihne rychlost na 64KB/s a tvrdi ze to je kkvoli vela ludom v dedine,aby kazdy mal rovnaku rychlost. ale dohodol som sa s nim ze vecer mi pusta viac, kazdopadne treba kontaktovat prevadzkovatela toho co mas teraz.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Siete"