ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

aj ja som mal problém.. rýchlosť max 2 mbit.. po reštarte routra mi to šlapalo...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

To bola možno len náhoda, o cca 19:00 bol problém odstránený. Mne dokonca zase zmenili profil linky, nechápem načo,prečo... neriešim
andoajs
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 16. Máj, 2017, 16:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa andoajs »

Viete mi niekto poradiť ako nastaviť Router ZYXEL VMG1312-B30B na ORANGE internet - neviem ho rozchodiť! Nie je to router od Orange, ale kúpený v obchode. Od Orange sa nastavení neviem dožiadať, iba mi ponúkajú prenajať si router od nich.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Nedali ti náhodou IPv6 ?
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

skús dakde v nastaveniach v routri povoliť ipv6 na konektivitu internetu.. podľa mňa defaultne to tam nebude tak nastavené...
andoajs
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 16. Máj, 2017, 16:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa andoajs »

CageJ napísal:Nedali ti náhodou IPv6 ?
Nie, mám net ORANGE na pevnej ADSL linke od 11/2015 a odišiel mi starý ZYXEL 660, tak som kúpil tento a žiaľ špinavý ORANGE nemá návod na jeho nastavenie, hoci oni tento modem ponúkajú do prenájmu so svojim firmwérom, ktorý sa ale nedá nahrať do routra kúpeného v obchode!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

urob screenshot nastavenia
VPI / VCI inak 1/32
a MTU tusim 1480
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

nemali ste dnes náhodou teraz pred hodinou výpadok internetu?
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť ohľadne internetu na Slovensku bez FUP? Momentálne mam DSL od Orange ale 300GB FUP je neskutočne málo na moju spotrebu. Bývam v rodinnom dome takže tu optika nefunguje. Na jeseň keď mi v Orange skončila platnosť tak som skúšal LTE internet od Slovanetu, lenže ani oni ma nedokázali pripojiť (že bývam pod kopcom a nemám tu žiadny signál), takže som sa do orangeu zase vrátil (pretože inú možnosť som nenašiel) Toto je v podstate moje posledné ťaženie že som sa rozhodol tu, vás, požiadať o radu/pomoc. Bývam v Nitre, časť Zobor (ak je tu niekto z okolia, a má neobmedzený internet s dobrým pingom, prosím napíšte viac info). Hľadal som veľa rôznych ponúk ale obávam sa že kôli tomu kde bývam, inú možnosť nemám... Len dodám že internet som pôvodne mal od roku 2014 (vtedy bol neodmedzený)
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Mno asi Ti konkrétne neporadím, ale tu si musíš vybrať medzi kvalitou a kvantitou, resp. nestabilitou. DSL je čo sa pingov a stability týka naj, je to predsa len kábel.

Ak hľadáš neobmedzený net, myslím že jediná možnosť je lokálny ISP, napr. cez Wi-Fi ? A aj to pochybujem, pretože neriešiť FUP cez rádio, kde je XY klientov, a naozaj veľmi málo providerov ma vybudované rádio kvalitne, by bola tiež zo strany poskytovateľa minimálne hovadina.

Prípadne ešte skúsiť prejsť do Telekomu, kde FUP podľa dostupných informácií neriešia. I keď si myslím, keď budeš tahat Terabajty mesačne, tak by to asi riešili, ale skúsiť to môžeš. Orange striktne dodržiava 300GB FUP bodka.

Google -> Nitra zobor internet -> a oslovil by som providerov, a už len vyberieš čo ti vyhovuje.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tou wifi mam jeden uzasne divny napad ktory ti tutok tazko niekto poradi lebo ludia nie su zvyknuti tak rozmyslat a nepoznaju moznosti.

Kontrolne otazky by boli :

- ako daleko vzduchom [!] si od wifinkarov alebo nejakeho realneho pripojneho bodu s kvalitnou linkou/optikou, ca... (3km, 5km, 10km)
- ako namakany si v sietach, ci si vies sam spravit linuxovy box ktory bude robit routing na dve rozlicne siete podla ich dostupnosti
- ci si ochotny zaplatit za kvalitne spojenie (datovy tok mas: mozno stahujes filmy, mozno si produktivny ITckar co potrebuje nabuchanu linku)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Slovanet DSL ma oproti konkurencii vyhodu aspon v tom ze ponukaju reset FUP za par €, kde u orange ti ho neresetnu ani ak by si im zaplatil 2x mesacnu splatku.
DSL bez FUP ma papierovo aj SWAN, alebo firemny dsl internet od Telekomu (ak najdes niekoho kto ti to zoberie na zivnost alebo sro)
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

Ďakujem za odpovede chalani, volal som do SWANu a povedali mi že DSL na mojej adrese FUP nemá. Som trochu skeptický a neviem či je to úplná pravda (aj v telekome mi takto hovorili že na DSL FUP neni, aj keď tam bola, proste klamstvo). biglord čo si myslel tým "papierovo" ?

Pokiaľ ten internet je fakt bez FUP, tak ruším zmluvu v Orange a prestupujem okamžite do SWANu. K dnešnému dňu som minul 296 GB (za 15 dní). Čiže ma zajtra zase Orange vypne... :)
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Papierov = v zmluvnych podmienkach neuvadaju ziadny FUP, + ked zaviedol orange FUP tak som komunikoval so SWANom a tu mam od nich oficialnu odpoved:
Dobry den,
na zaklade prezistenej informacie od nasho produktového manazmentu, Vam tymto zasielam presnu odpoved k Vasej otazke: SWAN svojim DSL zakaznikom poskytuje aktualne sluzby bez uplatnovania FUP. Analyzujeme prevadzku zakaznikov DSL a uplatnovanie FUP k nasim sluzbam zatial neplanujeme.
Dakujem za Vase porozumenie.

S pozdravom a prianim pekneho dna
Katarína Košíková
obchodník
SWAN plus, a.s.
https://www.swan.sk/media/content/SWAN_ ... 2.2016.pdf
je mozne ze sa casom nieco zmenilo ale je to nepravdepodobne, telekom zamestnanci bohuzial casto tvrdia ze nemaju FUP no v podmienkach to maju jasne uvedene ze ano. Jedina nevyhoda SWAN je asi ze maju mierne horsie ceny ako konkurencia
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

bacha na ten swan... namiesto fup majú agregáciu čo je ešte väčšie zlo....

Návrat na "Siete"