ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Manazer dopravy -> monitor provozu -> denne
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

predvčerom som hlásil môj občasný problém, že mi spadíva linka keď prší alebo fúka vietor a dnes tu bol technik, ktorý mi volal a sme sa dohodli o výmene kábla medzi domom a stĺpom ktorý ide spopod zeme.. uvidím čo to spraví a dám vám vedieť. . chcel prísť aj ku mne odmerať linku ale sme neboli doma... povedal že na stĺpe sú veľmi dobré parametre a musí to ísť v pohode.. ešte rozmýšľam o výmene aj vnútorného kábla čo mi ide od krabičky vonku k prípojke a keď aj tak bude padať ten net tak už neviem...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

http://dsl.sk/article.php?article=19684 ... discussion

Niekto nas obehol, nas clanok je tiez kazopadne ready :).. je to tak ako som si myslel..
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Chcem sa poradiť. Viete mi povedať či je možné mať 2 DSL prípojky na jedno meno, resp. na jednej adrese?(alebo na jednu s.r.o.-čku?) Prípadne ako to obísť? Premýšľam nad 2mi prípojkami ale neviem kde, som čítal že s tym je problem.
Dík
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

je s tym problem... jedine jednu od Telekomu a jednu od Orange
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

A ak by to bolo napr na 2 rôzne osoby? (Pri jednom poskytovatelovi, povedzme orange)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

najlepsie im zavolat, pochybujem, ze ti niekto poradi
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa filipec12 »

v Telekome sa to tak neda, pytal som sa na to ..
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

podľa mňa to neprejde ale treba uhrať fintu že buď že dom má 2 bytové jednotky alebo sídli tam firma a chceš zvlášť firemný internet.... ale tam ti musí sedieť sídlo firmy alebo nejaká prevádzka...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Mno jedná sa o to, že 1x prípojku mám - tá je na firmu, a buď spraviť ešte 1x na firmu, ak to pôjde a ak nie, tak to spraviť tak, že dať druhú linku napr. na súkr. osobu, im to môže byť jedno, fyzicky sem maximálne príde technik, resp. SupTel-áci, ktorí natiahnú nový kábel, pretože terajší je len 2 párový. Takže budem potrebovať minimálne vymeniť kábel... (áno, na tom druhom páre mám tiež linku, fyzicky ukončenú mňa, ktorú má u mňa sused :)...)

Ale zatiaľ to nejak neriešim, len si zisťujem info, keby som také niečo chcel, že s čím mám počítať. Chcem to hlavne z hladiska FUP + potreby druhej linky.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Objednal som si ten 4g domaci internet. Dnes mi to doniesol kurier, ale vyzera to tak, ze karta este nie je aktivna. Treba cakat, pokym kurier odovzda zmluvy, alebo by to malo byt hned funkcne?
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

WoW tak to čumím, to odkedy majú takýto produkt? Ja som toto hľadal už dlho, už dokonca aj O2 dáva "Pevný LTE" resp LTE na Doma, 4ka má "Pevný LTE To.Doma" a ak to je naozaj tak ako to je, síce je to 20€ (300GB) tak by som mal byť v pokrytí, a minimálne by som to využil ako záložný net, prípadne plnohodnotný... To je super, dajte vedieť ak to niekto máte ako Vám to behá, pingy, atď.

Akurát si nedovolím odpustiť, sú to retardi :D prečo to nazývajú 4G Internet :/ ach... To je LTE, 4Gen. tu ešte ani nie je...

Ale na toto som presne čakal kým sa zobudia Orange a ešte TELEKOM. Zrejme to bude reakcia na LTEčka od konkurencie - KONEČNE!!! :good: :good:

Skús zavolať na infolinku, myslím že to bude aktívne až neskôr, resp. po spracovaní v Orangutane
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Vyzera to tak, ze najskor musia mat zmluvy, ale podla mna ked to je dorucene tak by to mali brat ze je to ok, lebo kurier by mi to bez podpisu nedal, kazdopadne ani ten kurier nevedel co mi ma dat vsetko popodpisovat, tak mozno aj nieco zabudol.
Zajtra tam zavolam a hned dam aj testy.
Inac bral som to neviazane bez modemu a mesacne to je 23eur (premium ma jediny 2mbit upload). Dufam, ze tie 2mbit to bude davat.
Mam este od 4ky ten 360gb balik, ale nie som v pokryti, no islo mi to paradne.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Swan má LTE super, to viem, len netuším ako natom je Orange, ja som v pokrytí "len do 73Mbit" a aj to len vonku, takže neviem či by mi to ten router chytal za stenou - veľmi pochybujem. Ale ak by sa to dalo spraviť cez nejakú externú anténu, to by bolo najlepšie, budem musieť zistiť.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Ked som to objednaval tak mi vravel, ze musi skontrolovat u mna dostupnost v budovach.

Návrat na "Siete"