ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa geroswen »

Ak byvas daleko od ustredne, tak by som tu rychlost moc nehrotil. Ja som mal napriklad 5Mbit, potom som si to dal zvysit na 10 Mbit, realne to islo 8Mbit a ovela castejsie to padalo...

A co sa tyka odstupenia od zmluvy, tak si to vopred dobre nastuduj. Mne napriklad v BA pripojili vo stvrtok net a v zmluve bolo napisane, ze mozem od nej odstupit do 3 dni. V pondelok rano som im pisal a povedali mi, ze neskoro... pritom aj ich technik potvrdil, ze im to cely vikend kazdych 30 minut padalo. Bolo to nejakych 30 eur a nechcelo sa mi s nimi hadat, tak som to uz dalej neriesil.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa cobr4in »

A ako zistím vzdialenosť od ústredne?

A čo trebárs 4G od Orangu, nebol by lepší ten? Na mobile sa mi rýchlosť pohybuje 14 - 22 Mbit/s na downloade, 0,7 - 9 Mbit/s na uploade. Ale ak by bol ten DSL stabilnejší, tak chcem DSL.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa filipec12 »

vzdialenost vie premerat technik ale aj na technickej podpre by to vedeli povedat ak by si im povedal miesto zriadenia pripojky.. co sa tyka 4G kamarat ma od Orangeu balik 30/2 Mbit a realne dosahuje len 1/3 z rychlosti (10 Mbit) avsak byva na dedine ale vseobecne by si mal vacsie vykyvy rychlosti a aj odozvy ako na DSL
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa filipec12 »

pokial by si chcel DSL tak to ma vyznam, len ak byvas do 1,5 -2 km od ustredne VDSL este menej
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

poraďte mi prosím vás ako dosiahnuť aby mi zrušili ten hlúpy upload okolo 860 a nastavili mi hodnotu 1160... už si s nimi vyvolávam 2 týždne vkuse a stále nič.....
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Ja mam od Orange aj DSL (15/1) aj LTE 30/2. Upload je stabilny celkom na tom LTE, no download dava ledva 18mibt. Ale ked stahujem tak sa mi zda, ze aj napriek vyssej rychlosti downloadu to stahuje dlhsie ako na DSLku. A odozvy maju tiez riadne zmeny (na modeme takmer plny signal 4/5).
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Je to úplne jednoduché.
Máš prioritu stabilitu a odozvy na hranie atď -> DSL
Máš prioritu mať rýchly DOWN/UP ? -> LTE prípadne iné

Nič lepšie čo sa týka stability pingov a celkovo linky ako DSL nie je, samozrejme sa nebavím o možnosti prípojky optiky - v mestách atď.

Matuskorv: najlepšie nerobiť nič ak si chceš ušetriť nervy, oni by ti to aj tak zmenili na 860, áno nemá to tak byť ale neviem prečo, proste to tak majú nastavené v profiloch... Mne tiež dali 860 a potom mi to zase zmenili na 1100 keď som hlásil poruchu, tak mi len zmenili profil, tak tomu sám nerozumiem :).
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa filipec12 »

Matuskorv...ten upload ti uz nezmenia max ti ho nastavia na 1148 kbps ale kedze mas DSL cez Orange a nie priamo cez Telekom po ich kabloch tak Telekom nebude ti to ochotny zdvihnut
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ďakujem vám chlapci za rady.. vykašlal som sa na to... ešte že u nás v dedine upc buduje optiku ( skupujú staré rozhlasy a "rekonštrulujú ich" (natiahnu optiku a položia nové stĺpy...) takže hneď ak to bude toto dslko zruším.. a som im to povedal aj na infolinke.. že už sa teším na ten deň kedy to zruším.. lebo telekom sa vyjadril že to je v poriadku...
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa filipec12 »

mne po poruche linky tiez nastavili mensi profil aj dw aj up (14973/860) po telefonate na tech. podporu Telekomu mi to v priebehu dvoch dni dali na povodny profil 18398/1148 ..ale tiez to boli s nimi natahovacky a to mam net priamo od Telekomu.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

aká ja šanca, že mi upravia linku na plných 15 mbit keď už u nás spustili aj vdsl? Zlepšili sa mi aj parametre linky, že by mi to šlo tých 15 mbit... Koľko chce orange za vdsl 30/3 mbit.. zmestím sa do 15 eur? Viem že cenníková cena je tam vyššia
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

Zdravím. Má tu niekto DSL od Orange? Totiž dneska som prekročil FUP o 11GB a stále fungujem. Menili nejaké pravidlá/podmienky? Je 1.10 tak by som sa necudoval keby je niečo nové.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Neviem o ničom, a kde meriaš svoje prenesené dáta? Aj po prihlásení na ich stránke si nad 300GB?
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

Kaper napísal: Po 02. Okt, 2017, 08:24 Neviem o ničom, a kde meriaš svoje prenesené dáta? Aj po prihlásení na ich stránke si nad 300GB?
Áno, na ich stránke mi ku 3.10 ukazuje že som minul 350 GB a stále fungujem, FUP by sa malo resetovat dnes o polnoci. Všimol som ti to tak že som od nich nedostal žiadnu SMS o prekročení limitu alebo že som minul 80% dát.
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Čaute,onedlho mi končí viazanosť u Orangeu. Aktuálne som na 15Mbps. Písal som e-mail na technické oddelenie Telekomu,aby som zistil,či je na mojej adrese možné zriadiť vdsl,keďže telekom ho má za rovnakú cenu ako orange adsl 15. Teta mi odpísala,že aktuálne neeviduje možnosť pripojenia vdsl na mojej adrese,aj keď pred rokom mi tvrdili,že vdsl možné pripojiť je. Tak som si pozrel mapu pokrytia telekomu a svieti,že vdsl 30 by malo byť na mojej adrese dostupné. Tak som odpísal na mail,teta odpísala,že mapa má len informatívny charakter,a že aktuálne to na mojej adrese nie je možné,ale vraj technické oddelenie jej potvrdilo,že do 3 mesiacov bude dostupné aj na mojej adrese. Otázka teraz znie,či mám čakať a platiť Orangeu bez viazanosti,čo bude samozrejme viac,alebo sa upísať Orangeu na ďalšie 2 roky(čo nechcem). Bojím sa len toho,že v telekome majú zase v tom bordel a sľubujú hory doly,no pri tom to nebude pravda a budem zbytočne čakať.

Ďalej by som sa chcel opýtať,či DSL 20 čo má Orange v ponuke je len ADSL,alebo to je už VDSL. Možno keby pohrozím odchodom ku konkurencii,tak by mi na retenčnom ponúkli DSL 20 za rovnakú cenu,tak by som zostal a stačilo by mi to. Ak by to bolo reálne ADSL 20,tak viem,že by mi to linka utiahla bez problémov.

A posledná vec,je výber routeru. Kedže moj 5-ročný TP-Link pravdepodobne už pomaly dosluhuje a nedokážem sa ani pripojiť do routeru. Myslím,že je zbytočné brať tie routeri,čo ponúkajú Orange alebo Telekom. Keďže viem,že vy máte mnohí skúsenosti s rôznymi routermi,tak by som sa chcel opýtať,ktorý odporúčate. ADSL/VDSL router,ak taký teda existuje. Nemám prehľad. Nie som náročný,čo som pozeral...tak dobre vyzerajú Asus routre okolo 30€. To by malo stačiť. Alebo radšej priplatiť za lepší? Budem vďačný za každý názor
Díky za odpoveď.

Návrat na "Siete"