ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
durkeeez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 16. Jún, 2017, 13:52

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa durkeeez »

a je možné mať LTE cez anténu a zároveň DSL na 1 adrese? Ak by som mal dobrý LTE signál od swanu, a kupil by som si najlacnejsi balik (12/1mbps) Tak by som mal v podstate 600GB na mesiac (Výhoda by bola že by som si nemusel rušit zmluvu v Orange, LTE by ma stál 11 euro mesačne)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

je. cez nejaky mikrotik router alebo lepsi asus si vies spravit load balancing, urcite to vsak prinasa aj nejake obmedzenia, osobne som tom neskusal
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

load balancing a specialne s linkami s rozlicnou charakteristikou co sa tyka priepustnosti a latencii [!!!] je totalna kravina a nebude fungovat. Ked uz chces nechat obidve pripojenia, tak na DSL si zaves nejake hovadiny ktore ti mozu po preteceni 300GB skapat a hotovo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ahojte, nevie mi niekto povedať koľko sa platí zmluvná pokuta za predčasné ukončenie zmluvy. Už ma pekne serú v Orange-i. Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem opýtať tých čo máte nastavený 8 mbitový profil aký máte nastavený v routri - downstream a upstream. Ďakujem.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Myslím, že k profilom je toho popísane viac než dosť a zmluvná pokuta by mala byť uvedená v zmluve. 8Mbit je tuším 9200kbps na DSLAME
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

dík... našiel som v zmluve že 70 eur... prešiel som na 8 nakoľko ma už naštvali (zase mi znížili upload na 860), pritom som mal znížený aj downstream na 13700 a len čo dokončia u nás v obci upc ťahanie optiky tak od nich odídem... do koľko dní zvyknú zmeniť službu na nižšiu??? budem počítať s profilom 9200/1160...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

U mna to bývalo aj do dňa, menil to PC ...
To ich FUP je blbosť
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

po koľko hodín sa môže žiadať kompenzácia? Som bez orange internetu 29 hodín... ževraj odišlo niečo v ústredni (včera volal sused do telekomu s telekom internetom) ja som volal do orange-u tak mi nedali ani vedieť že čo sa deje zatiaľ...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Otázka je či sa ti to vôbec vyplatí to riešiť, susedovi nešla linka 3-4 dni, od nahlásenia poruchy. Na takéto spoločnosti sme malí páni aby sme tu mohli niečo riešiť, maximálne ti ponížia FA o adekvátnu čiastku, kedy si bol bez služby, a zase sa pýtam, má zmysel to riešiť povedzme kvôli 1€...2€? V každom prípade je to nepríjemné byť dnes bez netu, hlavne keď ho človek naozaj potrebuje. Ale ak to je nejaký masívnejší problém tak 29h je celkom dosť ... daj vedieť ako si dopadol :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

ja som to pred casom pozeral u UPC, tam na kompenzaciu by bol narok po dvoch tyznoch az
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

veď to že pre 2 éčka sa naťahovať... len to človeka naštve.. že príde domov a internet nejde... 3g signál chytám len na poschodí domu takže to tiež nie je výhra.. lte len vonku.. napíšem vám ak mi dajú vyjadrenie čo s tým bolo.. ale nejde to žiadnemu susedovi z toho stĺpu čo my prímame...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

internet ide od druhej poobede a večer od suseda čo má telekom som sa dozvedel čo robili.. že menili nás z centrálnej ústredne na mini ústredne čo vybudovali v obci... orange mi ešte stále nevolal.. kus sa mi zlepšili parametre linky a už mám načítaný profil prvého zrýchlovania... akože nechápem telekom, že to nedal vedieť ani obecnému úradu ani nijakému zákazníkovi..

Downstream Upstream
SNR Margin:
6.6 12.5 db
Line Attenuation:
9.5 9.0 db
Data Rate:
14975 860 kbps
Max Rate:
16056 1627 kbps
POWER:
18.8 -4.8 dbm
CRC:
0 0
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa cobr4in »

Čau,

chcem sa spýtať na toto pripojenie https://www.orange.sk/prevas/internet/p ... sl/dsl-20/
Uvedené rýchlosti 20/1 sú ale teoretické, čiže v praxi budem mať asi menej. Znamená to ale, že rýchlosť, ktorú budem mať, bude aspoň stabilná a nebude sa meniť? Lebo v súčasnosti mám Wi-Fi od Obecných sietí, rýchlosť do 100 Mbit/s, ale v reále mám zvyčajne 15 - 20, ale často len okolo 5 či dokonca menej, no a táto nestabilita rýchlosti mi strašne prekáža, tak či prechod na DSL od Orange môj problém vyrieši.

Prípadne, či by nebol lepší než ten Orange internet od Telekomu:
Magio Internet XL – DSL sieť
Rýchlosť sťahovania dát: 15 Mb/s
Rýchlosť odosielania dát: 1 Mb/s
Objem dát v mesačnom poplatku: Neobmedzený
Wifi router v cene ak si zoberiete k internet aj Magio Televíziu
Web zľava 10€ - Platí len pri objednaní cez web

Díky moc.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa geroswen »

Tak v prvom rade si over, ci ti k tebe domov vobec pustia 20 Mbit DSL. Taketo rychlosti davaju na SVK len ludom, co byvaju kusok od ustredne (resp. DSLAM-u). Ked ti to pustia, tak by s rychlostou nemal byt problem. Urcitu agregaciu tam maju ale urcite nie taku brutalnu ako ten Ferko, od ktoreho mas Wi-Fi.

Telekom vs Orange je v podstate jedno, lebo to aj tak pojde cez 100 rocne kable, ktore patria Telekomu. Ak je cena rovnaka a nezalezi ti na tych 5 Mbit, tak zober Telekom. Ked uz nic ine, tak sa ti budu lepsie riesit reklamacie...

U nas sused nedavno kopal zaklady a podarilo sa mu zrusit aj kabel. Mame DSL od pomarancu, tak sme logicky volali k nim, nech si to dojdu zlepit. Povedali, ze mame volat do Telekomu, lebo to neni ich kabel. V Telekome nam povedali, ze fuck off. Na druhy pokus to v pomaranci zdvihol nejaky iny operator a ten sa potom ospravedlnoval, ze kolegyna je <>... on potom vybavil, aby to prisiel opravit technik z Telekomu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa cobr4in »

No to mi práve nevedeli povedať, že najskôr treba uzatvoriť zmluvu, a až potom sa dozviem, ako mi to pofrčí. :facepalm: Ale že menej než 16 Mbit/s by to určite nemalo byť, a že od zmluvy sa dá ešte odstúpiť bez udania dôvodu. Sú to síce také trochu podozrivé reči, ale tak snáď nebude taká spoločnosť ako Orange alebo Telekom odžubávať. Dúfam... :laugh:
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5

Návrat na "Siete"