ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

už mi to prehodili dnes na 10 mbitový profil, ale ešte mi neprišla potvrdzujúca SMS... Chcem sa opýtať, ešte či mi nevieš povedať aká je hodnota na 1 mbit upload, lebo číslo 1046 sa mi zdá byť málo. ďakujem.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

neviem co robili, ja mam uz len 863.... WTF (x-rokov som mal 959)..

Myslim, ze je to okolo 1150kbps.. pocitat sa mi to nechce :) ... Kolko mas profil na downloade - 11520kbps?
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

CageJ napísal:neviem co robili, ja mam uz len 863.... WTF (x-rokov som mal 959)..

Myslim, ze je to okolo 1150kbps.. pocitat sa mi to nechce :) ... Kolko mas profil na downloade - 11520kbps?

Download mám 11520 kbps :-)
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Na prepočte nie je nič zložité. 1 Mbps = 1024 kbps. 10x1024 = 10 240 kbps. Ale zdá sa mi, že nastavújú profil na viac. Ja mám nastavený profil 7.5/0.5 a mám to 8640 kpbs / 573 kbps.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Nakoľko nemôžem editovať ani príspevok, tak trochu offtopic, ale aby som odpísal niekom una odpoveď a ten dotyčný čakal celý deň len nato, aby admin schválil príspevok je trošku na hlavu slušne povedané. Ahojte.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Kaper napísal:Na prepočte nie je nič zložité. 1 Mbps = 1024 kbps. 10x1024 = 10 240 kbps. Ale zdá sa mi, že nastavújú profil na viac. Ja mám nastavený profil 7.5/0.5 a mám to 8640 kpbs / 573 kbps.
no omyl :D
IP profil je nizsi, pretoze existuje overhead.. myslim, ze sync speed sa dava o 10% viac...

http://www.kitz.co.uk/adsl/IPprofile.htm

tu je tabulka a vysvetlenie

P.S. Kasper, to je len pre novych uzivatelov.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ešte mi poraďte nejaký fajn router na tento internet (môj 4 ročný tp link od orangu dosluhuje ... nefunguje mi dobre na ňom dhcp - hlavne ak mám na ňom druhý router lan káblom prepojený na druhej strane domu..). Nepomohol mi ani nový fimware
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

nejaky ASUS
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Dobrý deň,mám ADSL internet od orangeu 5MBPS už približne 3 roky...No chcem sa opýtať ako to naozaj je s dostupnosťou vyššej rýchlosti... Keď mi končila viazanosť,bol som v orangei požiadať o zvýšenie rýchlosti na 10MBPS,lenže pán mi odpovedal,že to nie je na mojej adrese možné...No keď sa pozerám do nastavení routera,tak píše,že maximálna priepustnosť linky je cca 10/1Mbps(prikladám screen). Takže sa vás viac skúsenych chcem opýtať ako to je,a od čoho záleží možnosť zvýšenia rýchlosti..Tak isto mi príde čudné,že baráky okolo majú dostupnú 10MBPS..no tu vraj nie(bývam v bytovke ak by na tom zaležalo-baraky su vzdialene 10m).Takže chcem vedieť,či je to reálne,že to dostupné nie je,alebo je to nejaký podvrh zo strany Orangeu. Čo sa týka internetu,tak žiadny problém nebol..za 3 roky vypadol 2x aj to na pár minút... Taktiež by ma zaujímalo ako to zvládate s FUP a či to je možné zrušiť.




Vopreď ďakujem za odpoveď
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

chyba obrazok :)
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »


Máš dlhé vedenie linky, ja som mal 28 hodnotu na downloade a max rate som mal na 5 mb profile 13 xxx (tiež som sa bál, že mi nepustia).. Preto ti neschválili 10, lebo by ti to padalo.. maximálne 8, 5 mbit by ti tam podľa mňa pustili...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

10Mbps by šlo ale otázna je stabilita... je linka a linka... niekde by to šlo a niekde ne...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

DioN napísal:Dobrý deň,mám ADSL internet od orangeu 5MBPS už približne 3 roky...No chcem sa opýtať ako to naozaj je s dostupnosťou vyššej rýchlosti... Keď mi končila viazanosť,bol som v orangei požiadať o zvýšenie rýchlosti na 10MBPS,lenže pán mi odpovedal,že to nie je na mojej adrese možné...No keď sa pozerám do nastavení routera,tak píše,že maximálna priepustnosť linky je cca 10/1Mbps(prikladám screen). Takže sa vás viac skúsenych chcem opýtať ako to je,a od čoho záleží možnosť zvýšenia rýchlosti..Tak isto mi príde čudné,že baráky okolo majú dostupnú 10MBPS..no tu vraj nie(bývam v bytovke ak by na tom zaležalo-baraky su vzdialene 10m).Takže chcem vedieť,či je to reálne,že to dostupné nie je,alebo je to nejaký podvrh zo strany Orangeu. Čo sa týka internetu,tak žiadny problém nebol..za 3 roky vypadol 2x aj to na pár minút... Taktiež by ma zaujímalo ako to zvládate s FUP a či to je možné zrušiť.

Vopreď ďakujem za odpoveď
Ahoj, hodnoty linky máš veľmi podobné ako ja. Kde bývaš, koľko km cca od ústredne? Typujem do 5km.
Podľa mna ti maximálne pustia download na 6-7Mbit, viac určite nie, máš 46dB útlm, čo je veľa. SNR 10dB už je teraz na hrane fakt stabilnej linky. Upload si myslím, ak nepotrebuješ, tak nechaj na 0,5Mbit, na 1Mbit by to imho padalo.. teraz som požiadal o 1Mbit upload, ale mam male SNRko a chybuje mi linka a padá mi. Nato, čo ti ukazujú teoretické rýchlosti na adrese cez internet na orange stránke sa nespoliehaj, nikdy to nesedí. Trvaj nato, aby prišiel technik a premeral na stĺpe max up/down.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ahojte, všimli ste si, že orange už v zákazníckej zóne ukazuje aj spotrebu dát + spotreba bola už aj na faktúre napísaná?

Návrat na "Siete"