T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa stiv »

Mne to tiez ide 13/1 a nie 15/1.
a neviem kde chce bežný user používať viac ako 10-15Mbit. Youtube? 7Mbit na FullHD, čo viac treba? Keď chcem niečo stiahnuť? Ok stiahnem to nie za 5 minút ale za 20...a? Výsledok je stále ten istý.

Na yt sa da nastavit aj vyssie rozlisenie ako FHD a uz to nejde. Tak co viac treba?

No hej a teraz si predstav ze nieco stahujes 2 dni, tak budes stahovat kolko? Jaj vlastne to je nic lebo kazdy tu je bezny user co zapina pocitac ked ide pozriet mail.

Ja uz preistotu ked chcem nieco velke rychlo stiahnut tak stahujem inde ako doma. :-D

Aspon ze neni fup.
.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa tron44 »

Kaper napísal: neviem kde chce bežný user používať viac ako 10-15Mbit. Youtube? 7Mbit na FullHD, čo viac treba?
možno tomu neuveríš ale existujú ľudia, ktorí využívajú PC aj na iné ako na facebook... s tým 12/0,75 máš problém uploadnut par fotiek, čo ak potrebuješ hodinové video zavesiť na web? Každá nová hra ma cez 30-50 gb, blueray filmy rovnako, neži v stredoveku
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

Stiv: O tom by sme mohli diskutovať. Samozrejme že sa dá nastaviť aj vyššie rozlíšenie ako 1080p, tým som len chcel povedať, že nie každý potrebuje pozerať video v 4K. By si sa možno čudoval, koľko % ľudí používa aké rozlíšenie, a ver mi že štandard full hd ešte nie je tak bežný, ako by sa mohlo zdať.

Sťahovať 2 dni? Ak by som mal niečo tahať 2 dni tak to musí mať 140GB pri 7Mbit rýchlosti, nedokážem si predstaviť čo by to tak mohlo byť ale ok.
Dnešné hry 30-50 a viac GB pri 7 Mbitoch stiahneš za 10-17h.

Aby si si nemyslel, pojmom bežný užívateľ som určite nemyslel takého čo zapne PC a ide si pozrieť mail. (Ak si tým narážal na mňa)
Mám doma 2xNB + 1xPC + 1x TV Box a dokážem to "nakrmiť" so 7Mbit tak aby to aj išlo + Online hry.

Ak niekto nepotrebuje Cloud-ovať veci, nie je potrebná nejaká mega rýchlosť a pri technológii DSL je používanie Cloudu aj tak nereálne, kvôli uploadu :X.

Nakoľko pri DSL sa uplatňuje FUP 300GB je všetko nad 20Mbit už zbytočný luxus. Je to môj názor.
(300GB pretočíš s 20Mbit linkou za 36h - teoreticky)
milijan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 03. Jan, 2017, 11:38

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa milijan »

No mne ide v prvom rade aby som platil skutočne za to, čo mám a využívam, nie za nejaké marketingové heslo. Nie je predsa možné za tie isté peniaze mať 7, 12 alebo 15 Mbit. Ja som ešte "stará škola", čierne je čierne a biele je biele a tak ako pristupujem ku svojej robote tak ju vyžadujem od druhých. No ale späť k veci. Teraz mi práve sused poslal svoje parametre, má providera Telekom a ten istý profil 15/1. Je o 20 m ďalej od uličného rozvádzača (tj. cca 40 m, ja mám do rozvádzača cca 20 m podľa projektu), kde sa naše káble stretávajú. A má: Upstream / Downstream: Current Rate (Kbps) 1147 / 18400, SNR Margin (dB) 14.5 / 11.8, Line Attenuation (dB) 13.4 / 20.0
Je vidno, že jemu ide linka tak ako má. Idem to poslať do Telekomu a uvidím,čo povedia.
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

Milijan: ja Ta plne chapem, ale ver mi ze aj ked im to tam 20x posles, nic s tym neurobíš. Ak ich nasrdíš tak ti povedia bud ti dame este nizsi profil a plat menej (alebo rovnako) alebo ti zrusime linku. Ja som 1 cely rok riesil toto iste. Sused ma 8/1 a a ja mam nastaveny tiez 8/1 ale musim mat nastaveny snr margin offset na - 4dB aby som mal stabilnú linku a tym padom mam rychlost 7/0.7 v realite. Pretoze ako tu bolo x krat napisane, nastavuju upload profil nie na 1150kbs ale na 860kbps.ja uz som komunikoval priamo z technikom a nebola to prijemna skusenost ak sa nad tebou niekto povysenecky sprava a rozprava sa ako s malym deckom ale uz som neriesil, zakomplexovanych ludi neriesim len mi je ich ľúto. Btw ten sused, resp tie linky mam u seba doma - mam tu 2x prípojky. Nejake metre atd su nepodstatne. Každý jeden pár metaliky bude mat iné hodnoty. +- samozrejme. Kazdopadne napis co Ti povedali :). Vo vysledku to funguje tak, ze musis mat ako sa povie ze stastie nato, na akej metalike budes zapojeny + rolu hra aj karta v dslame, rozne chipsety atd atd...
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa DioN »

milijan napísal:Dobrý deň, ako mnohí na tomto fóre sa snažím reklamovať rýchlosť DSL ("nastavený profil" 15/1, skutočnosť 12/0,75). Cez providera (V-Net) som neuspel, tak som sa obrátil na technikov v Telekome. Tu je odpoveď: "Rychlost 15/1 je rychlost produktu. Jedna sa o hodnotu, ktora je maximalne dosianutelna na vedeni za optimalnych podmienok. Nejedna sa o garantovanu rychlost. Podla merania daneho koncoveho bodu, ak by sa nastavil vyssi profil, pripojenie by zacalo padat. Linka nema dostatocne vhodne parametre na vyssi profil. Aktualne nastavene hodnoty na linke su v akceptovatelnom poklese pre dany produkt. Tieto hodnoty zarucuju stabilnu funkcnost bez castych vypadkov."
Aktuálne mám na routeru tieto hodnoty:
Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 860 14973
Max Rate (Kbps) 1600 23944
SNR Margin (dB) 14.2 9.4
Line Attenuation (dB) 9.2 25.5
Errors (Pkts) 0 0

Nevie mi prosím niekto poradiť, či sa technicky nedá rýchlosť nastaviť na vyššiu hodnotu? Skutočne by to bolo tak, že linka by sa stala nestabilnou ako tvrdia v Telekome? Ďakujem.
Ahoj,riešil som ten istý problém,taktiež mám 15/1 a profil nastavený presne na hodnoty,ako máš ty,čiže realne 12,5/0,75 mbps.. Ako už písal Kaper,neoplatí sa to riešiť.Ja som tam volal viac krát a jedine čo ti povedia je,že nemáš na to linku,alebo je to uplne normalne,ze dosahujes taku rychlost.v najlepsom pripade ta ujo zruší.Takže som si povedal,že to nemá cenu tých idiotov riešiť. Som rád,že mám stabilné pripojenie a tak je. A tých 12.5mbps je solídnych..Stiahneš pomaly všetko v podstate rýchlo. Áno,ked som mal ešte 5mbps,tak bolo utrpenie sťahovať napr.60gb..kedže to išlo aj 20hodin...Ale ako vravím,pokiaľ nepoznás osobne technika,tak neriešiť. Jediné,čo by som ti poradil,ak ti vazne ta rychlosť nevyhovuje,prejdi na vdsl,pokiaľ to je na tvojej adrese možné.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

U mna to zvysili asi po 3-4 mesiacoch, asi len cakat..
milijan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 03. Jan, 2017, 11:38

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa milijan »

Tak "dobojované". Mám požadovanú rýchlosť, skutočných 15/1 (DSL profil), parametrovo to vyzerá nasledovne : Upload 1148 Kbit; Max. 1620 Kbit; SNR Margin 16,8; Line Attenuation 9,2 - Download 18 395 Kbit; Max. 23170 Kbit; SNR Margin 6,3; Line Attenuation 25,5. Nakoniec technik z "terénu" potvrdil, že rýchlosť linky je možné zvýšiť na požadovanú a zaklincoval to, že môj provider (VNET) nepožiadal o zvýšenie. Od providera mám ale z minulosti preposlané vyjadrenie z ST: na prístupe 0017351849 evidujeme rýchlosť: 15/1 Mbit/s (reálne bola 12/0,75), S pozdravom Slovak Telekom, a.s., Jozef Čanecký, Sr.Key Account manažér veľkoobchodu / Wholesale Sr. Key Account Manager Pracovisko: Bajkalská 28, 817 62 Bratislava. Nejdem už komentovať celú kauzu, ktorá trvala viac než mesiac a stála ma cca 7 mailov s providerom a 5 mailov s technickou podporou Slovak Telekom. Pokúsim sa shrnúť návod pre ostatných, ako na to. Uvádzané rýchlosti DSL 15/1, 8/1 atd. sú len obchodné názvy, skutočná rýchlosť linky podľa podmienok ST môže byť 60-100% tejto hodnoty, tj. pri sťažnosti je potrebné technicky argumentovať. 1. Treba zistiť z DSL routeru parametre linky, tj. aktuálny profil a maximálny možný (viď. údaje na začiatku mailu, žiadne info zo speedtest.net a pod.). Pokiaľ max. rýchlosti pre upload a download sú vyššie ako aktuálne a SNR Margin pre download je vyšší než cca 7-8 (on poklesne pri zvýšení rýchlosti linky a nesmie byť nižší než cca 6), je možné zvýšiť rýchlosť linky. Ešte lepšie je, pokiaľ je po ruke sused (ako bol môj prípad), ktorý má DSL s vyššou rýchlosťou = ďalší a ťažko "priestrelný" argument na sťažovanie. 2. Poslať infomácie z bodu 1 na techgroup@telekom.sk s žiadosťou o vyjadrenie ku zvýšeniu rýchlosti - v mojom prípade veľká spokojnosť s odozvami (max. ďalší pracovný deň) a s úrovňou komunikácie (žiadny manažéri, normálny ľudia). 3. S výsledkami z bodov 1 a 2 kontakovať svôjho providera - požiadavka bude individuálna, podľa výsledkov - zvýšenie rýchlosti, premeranie linky, prepojenie na iný pár vodičov (podľa mietsnej situácie a okolností - napr. sused má vyššiu rýchlosť = moja linka má pravdepodobne poruchu atď.). 4. Nevzdať sa, pokiaľ dostanete infomáciu typu - "na Vašej linke je nastavený profil 15/1" bez technickej argumentácie. Milan
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

To je fajn ze si takto dopadol, mozea ai gratulovat, ze si jeden z tych stastlivejsich, pretoze vela ludi je od ustredne daleko a tam ti nepomoze nik.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa tyler91 »

Poziadal som o prechod (VDSL net+Magio TV) z XL na L a nastavili mi takito profil: https://postimg.org/image/kd87cdikz/
Nemalo by to byt nieco cez 30 000 ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Malo ale najprv sa testuje linka asi 14 dni +
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa tyler91 »

Hej viem,ze najprv sa to testuje,ale nechapem zmysel testovania,ved prechadzam z vyssieho (vsetko bolo okey) programu na nizsi
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa shajek »

je to tak automaticky v systeme, ja som sa tiez rozhorcoval .. ignoruj, a uzivaj si psychicke zdravie :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa tyler91 »

Tak profil linky mi doteraz nezvysili,ako docielit aby to nastavili cez 30 000 ? linka to evidentne dovoluje
Na jeden email mi uz odpovedali,ze rychlost 22mbit kablom je v poriadku.

Dobry den,

na tejto linke nejde o trvaly stav.

Rychlost sa moze menit v zavislosti od penetracie siete a vlasnosti okolitych vodicov.

Vysledok skresluje aj rychlost PC, zapis na disk, merac, Wifi, router atd...

Ak nebude dochadzat k poklesu utlmu, rozpadom spojenia atd... system bude profil automaticky priebezne navysovat.

30Mb/s je maximalny profil na linke. Bezne budete dosahovat hodnoty od 20 - 30Mb/s.
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

Co si myslite ako to vyriesi Telekom v odlahejsich dedniach s max do 600 obyvatelov, kde je dostupne len ADSL 10 Mbit a dedina nema vlastnu ustrednu?
http://dsl.sk/article.php?article=19472

Návrat na "Siete"