Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Dnes som práve nainštaloval tento router..zatial nepoužívam WLan takže nemám problém s pripojením suseda na moj pc...Ale chcel som dodaťk tomu sledovanie pripojených zariadení na tvoj router...myslím že jakmile sa niekto pripojí k routeru je na rovnakej sieti ako ty takže ho vidí aj tvoj pc..a sledovanie pripojených zariadení k pc sa dá napr cez antivirusový program..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
3biq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:23

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa 3biq »

Treba si nainstalovat ofiko firmware, ten T-COM je neskutocne osekany, uz len to je prvy dovod preco ho flesnut niecim normalnym.
V prvom rade, tie nastavenia cez telnet su sice fajn, do admina sa tak da dostat aj pri T-COM firmware, ale naco - pri adminovi pribudne naozaj ZOPAR novych nastaveni a nemaju pre funkcnost, okrem zablokovania vzdialenej spravy, velky prinos.
Ofiko firmware najnovsi aky som nasiel je 1.09, velka vdaka clanku http://www.abclinuxu.cz/blog/minimal/20 ... -dsl-2641r, v tomto clanku je na konci diskusie rozobraty postup odkial ziskat a ako flesnut iny firmware ako T-COM.
Pretoze to nie je az take lahke. T-COM tam nechce nic NE-T-COM
V prvom rade (po stiahnuti firmware a ulozeni tejto stranky kvoli instrukciam na disk, pretoze na chvilu budete bez netu a ked sa nieco pos...e, budete sa potit tak ako ja :DDD), treba mat pocitac priamo pripojeny k routru. Odpojeny od telefonneho kabla. Cize len router pod stavou, ethernet kabel do pocitaca a thats it.
Resetovat router, kratkym pichnutim do resetdiery. Pripojit sa na 192.168.1.1, Udrzba-Aktualizacia FW, nahrat subor. Subor EU_1-09.RAS! Dufam ze nikoho nenapadne uploadovat cele zipko :/ Mozno nepojde hned, obcas tam kydne hlasku file system error a pod, proste sa mu to musi zalubit, pretoze ten FW sa mi zda vacsi ako T-COM, u mna to pri pripojeni napriamo do routra zozral na 2. krat.
Potom zacala sranda.
Firmware bol novy nahraty, resetol som router. A nedalo sa prihlasit, ani Putty/Telnet, ani web! Default meno a heslo je admin/admin, avsak nefungovalo, rovnako ako ani user/user ani stara kombinacia aku som tam mal predtym. Polhodinu bez internetu som spekuloval co a ako, nakoniec sa to vyriesilo trivialne - po cvicnom zapojeni telefonneho kabla som totiz zistil ze router sa pripojil na internet - tzn aj napriek flesnutiu noveho firmware si zapamatal stare prihlasovacie udaje na net, akurat ze prihlasovacie udaje do routra musel niekde skomolit (funny router-pri dlhsom vypadku stavy zabudne aj ako sa vola, ale flesnutie mu nevadi). Takze bolo treba podrzat resetdieru zamacknutu na 10 sekund aby routru doslo ze sa ma spamatat (reset do factory defaults).
Potom voila! FW 1.09, anglicke menu a mrte nastaveni. Este to len prechadzam, ale uz teraz sa mi to paci ovela viac ako T-COM fw
DlhyKabel

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa DlhyKabel »

3biq: ked preflashujes firmware s tym z abclinuxu je mozne potom zmenit MAC adresu samotneho routra? Mame na private internet od chella a oni robia kontrolu pripojenia cez mac adresy. Mozeme tam zadat 3 rozne MAC adresy ale uz su pouzite vsetky a nechcem menit mac adresu na svojom notebooku. Nechcem zbytocne preflashovat ten router ak to nie je mozne

Pripadne da sa zmenit mac adresa cez telnet?
3biq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:23

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa 3biq »

Sam by som rad vedel :) Nikdy nie je zle cas od casu si zmenit MAC a porobit chaos v logoch providera :D
Dalej, niektore skryte polozky v 1.09 menu:
time.html - nastavenie casu routera
qos.html - nastavenie QOS (teda tej polofunkcnej barlicky, ktora sa v DSL-2641R nachadza :)))
Access Control, tj vzdialenu spravu som zatial nenasiel
na support.dlink.com v casti emulators sa da hrabat v jednotlivych fw a pozerat si nazvy stranok
3biq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:23

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa 3biq »

Dalej by som chcel este dodat:
cez FTP sa do routera dostanete, avsak je tam len fw, ktory je necitatelny a rom0 subor, kde su FACTORY DEFAULTS (nie!! nie su tam aktualne nastavenia!!)
takze ked chcete menit nieco v autoexec.net napr. ktory je sucastou nastaveni, stiahnite si nastavenia normalne cez maintenance, save/restore, potom si zmente co treba a uploadnite naspat. pokial nieco pokaslete, urobite velky reset (drzite mu resetdieru stlacenu pokym cely nezmodrie :D ) a factory defaults nastavenia sa nahraju naspat, takze by to malo byt relativne bezpecne
hodnoty 1/0 idu menit, zmeny hodnoty enable/disable menia velkost suboru takze treba ubrat asi z konca potom aby velkost sedela a router nevyhadzoval filesystem error
3biq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2011, 01:23

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa 3biq »

Dnes som robil downgrade na t-com fw. 1.05 kvoli tomu, ze 1.09 sa podla mna nenahrava kompletny. Chyba viacero veci, ktore by tam mali byt, medzi inym vzdialena sprava. Ta je pri fw. 1.05 scsrvcntr.html. Tato stranka funguje aj pri fw 1.09, da sa cez nu zapnut telnet pristup napriklad.

dalsie stranky z fw. 1.05 nepristupne v menu pri 1.09:
time.html - cas a datum
qos.html - nastavenie QoS
scoutflt.html - vystupny filter
scinflt.html - vstupny filter
vlan.html - VLAN nastavenie (nie som si isty ci bolo v 1.09)
WlanMacFilter.html - filter bezdrotovych MAC
cwmp.html - sietove nastroje

vo fw. 1.05 by ma zaujimala jedna vec: sys multiuser - je to to co si myslim - a sice povolovanie/blokovanie dalsich uzivatelov? ide mi o to, ze user by som najradsej zlikvidoval (aj ked ma nastavenu ip range ktora je uplne mimo a vlastne sa cez neho prihlasit neda) ale ide mi len o to, ci sa to da. rovnako, ci sa da odniekial odstranit alebo zmeniut rozsah dalsich ip adries, vratane tej zvlastnej admin adresy a ponechat tam jeden lokalny admin rozsah?

vo fw. 1.09 zostava pre mna obrovskou zahadou, preco sa nezobrazuju vsetky polozky, aj ked jednotlive stranky v routeri su. je zapnuty standardne nejaky okliesteny mod zobrazenia? alebo je to proste cele zosekane (poznamka v release notes ze boli urobene upravy do web rozhrania)? kazdopadne, ja sa vraciam k 1.05 s upravenym autoexec.net, admin rozhranim a uplne prekopanymi nastaveniami zabezpecenia do doby, kym nahodou niekto neobjavi preco nie je web administracia v 1.09 kompletna, pripadne dobre by bolo vediet ako vyzera web administracia 1.09 pri beznych, obchodnych verziach 2641R.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa CageJ »

Zdravim,
otvaram trosku neskor tuto temu, len chcem dodat, ze admin mode mozes vyuzit aj po restarte routra. Staci si vytvorit autobat. Je to myslim uvedene aj na ABC fore, ak nie tak vygoogli. Ten ti nasledne vzdy zmeni rozsah IP, teda mozes takto nastavit ''pernamentne'' vsetko. Router by mal byt tvoj, pravdepodobne si za neho zaplatil 30€ co je jeho bezna maloobchodna cena.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa shajek »

ja som to riesil konkretne vcera... Naco sem prosim Ta pises bez toho aby si si aspon precital cely thread ? jedna strana dozadu :
galen napísal: taaakze znovu, predpokladam, ze si tam chcel natlacit poslednu verziu FW, ku ktorej sa tkomunisti priznali, tzn: http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_ ... SKV105.ras
a u ktorej mas ako-tak-garantovane, ze sa to pripoji
...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
karamel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa karamel »

Aj ja som dnes nahral firmware 1.09 pre dsl-2641r, bohužial som už také štastie nemal ako vy, že po jeho úspešnom nahratí sa vám podarilo aj do neho prihlásit, nefunguju ani heslá ako USER, ADMIN, UCITEL, PROFESOR. Po prečítaní príspevku som si všimol, že DSL kábel treba mať odpojený, ja som ho mal zapojený. Prosím poradte ako sa tam uspesne prihlásit :cool:
Misiak77

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa Misiak77 »

Zdravim prislo mi mailom upgradnut novy firemwire v pohode som naistaloval,len mam problem s wifi. nejde mi pripojit sa na wifi,ked sa chcem musim ist do nastavenia wlan a tam dat potvrdit potom sa pripojim,ale ako nahle na noc router vypnem tak už rano sa zase neda pripojit na wifi,az potom ked am zase púotvrdit v nastaveniach,kto vie poradit? vdaka
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa valistar »

nevypinaj router alebo nahod starsi firmware (link v tomto threade)

- mne v tom novom tiez par veci blblo..
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tiez som nahadzoval novy FW od telekomu. Predchadzal tomu dlhy telefonat s hotline a vysledok 0 bodov - nie je to povinne nahodit, ale treba to... a bla bla bla...

Nahodil som teda novy FW a nastavil vsetko odznova. Samozrejme wifi robila problemy - notebook nenasiel siet, ked ju nasiel, neslo prihlasit a pod. Potom som importoval nastavenia zo stareho FW - vsetko ide. Az na to, ze admin konto nie je pristupne :( V starom FW admin bol zamknuty a teda neviem ako prenieslo heslo, ak nejake bolo....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa CageJ »

Vyhody, resp. rozdiely?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa MaxMan »

Su tam pridane detailnejsie nastavenia a pod. Vyhody .... tazko povedat.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zadné vrátka do routera?! (D-Link DSL-2641R)

Príspevok od používateľa CageJ »

Zvazujem ci dat alebo nie.. T-com poslal mail, ze hej :)...Ale tym ich odbornikom moc neverim, preto by som sa radsej tu opytal:)...

Návrat na "Siete"