Prepoj 5Ghz byt-dom na 400m

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Romann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Prievidza

Prepoj 5Ghz byt-dom na 400m

Príspevok od používateľa Romann »

Chcel by som spravit upgrejd mojho aktualneho pripojenia. Situacia je takato. V byte mam fibernet a cez Nanostation M2 Loco na vzdialenost 400m to prenašam na rodinny dom. Tam je tiez M2 Loco. Problem je ale rychlost. Momentalne cca 15Mbit/s a kedze v byte je zatial 100Mbit a bude 250 teda aspon tak mi to povedali že mi to prehodia chcel by som zvyšit rychlost spoja. 1Gbit routre uz mam všade teraz riešim prepoj. Chcel by som nieco od Ubiquiti kedže doreraz. cca 6-7 rokov som s nim nema žiaden problem. Povodne som chcel Powerbeam 300 ale do bytu(vysielač) na okno by to bolo asi moc :) . Takze do bytu nieco mensie a na dom to može byt cokolvek. Dik
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepoj 5Ghz byt-dom na 400m

Príspevok od používateľa Chris »

aky silny mas signal ? mas externe anteny ? prekazky ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prepoj 5Ghz byt-dom na 400m

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na 400 metre musis pri priamej viditelnosti polahky dosiahnut 100Mbit realnu rychlost. Technologii je viacero, vidime aku velkost nechces.

Co rozpocet, kolko mas dukatov ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Romann
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Prepoj 5Ghz byt-dom na 400m

Príspevok od používateľa Romann »

externe anteny nemam, len 2xM2 loco oproti sebe, viditelnost je ok az na jeden strom ale ten ten nejak vyrazne nezavadza, čo sa tyka rozpočtu tak 150-200€ by som do toho investoval , povodne som chcel 2x PowerBeam 5 AC 300mm , len sa mi to zdalo moc na taku kratku vzdialenost a plus ten tanier by na okne na panelaku asi dost svietil
potom som uvažoval na Powerbeam 5 AC na dome a na byte NanoBeam M5 AC-19, popripade 2x NanoBeam M5 AC-19 ,
kedže s tym vobec nepracujem vobec netusim čo použiť na taku vzdialenost aby som preniesol 100-150Mbit

Návrat na "Siete"