TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Ak príde technik, a nie je problém niekde v kábli u teba, tak Ti na 95% zníži profil linky, aby si to mal stabilné. Otázka je aký profil ti nastavia a za aký budeš platiť, nie je technik ako technik, ale ak Ti ponúkli výmenu "portu" neviem síce, čo si mám pod tým predstaviť, tak je to clekom chvályhodné, pretože, ja som o to žiadal (o preklad linky - na iný pár vedenia ku mne) a technik ma dojebal po telefóne, že spekulujem :). Takže asi tak :D... A chcel mi dávať namiesto 8Mbit len 2Mbit že aby som to mal stabilné, netreba komentovať.

Daj vedieť ako si dopadol, držím palec
Používateľov profilový obrázok
Hardy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ne 11. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Malacky

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Hardy »

Nuž, technik ku mne domov osobne neprišiel ale opäť mi do telefónu povedal že meral linku. Neviem síce kde ale tak potom čo bolo z jeho strany všetko v poriadku sme sa dohodli že mi vymenia port. No ani potom čo mi ten port vymenil sa nič nezmenilo a stále mám podobné hodnoty SNR atď. Technik povedal že s tým viac nevie spraviť a že som proste veľmi ďaleko od vysielača ale že keď vydržím tak vraj niekedy v marci/apríli majú tu u nás v Malackách spustiť nejaké nové vysunuté vysielače či čo a že by sa to mohlo zlepšiť. Jediné čo mi ešte môže spraviť tak znížiť tú rýchlosť ako ste vraveli a z 10Mbit internetu by som mal povedzme 8Mbit internet. Nerád to počujem ale tak čo už s tým. :facepalm: Zatiaľ mi rýchlosť nechal pôvodnú a otestujem či to bude padať aj na novom porte.
Naposledy upravil/-a Hardy v Po 27. Feb, 2017, 21:49, upravené celkom 1 krát.
Aktuálne PC:
PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus - 600 W / MB: MSI B250 PRO-VH / CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz (65W), TurboBoost 3.6GHz / GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G / RAM: Kingston 16GB DDR4 2400 MHz CL17 (2x8GB) / SSD: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256GB / HDD: WD Blue 1TB 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot. / Monitor: 27" Dell SE2717H - 75Hz / OS: Windows 10 - 64bit

Old PC (stále funkčné):
PSU: Fortron SAGA 450W / MB: ASUS M2N-MX / CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.10Ghz) / GPU: SAPPHIRE HD 3650 256MB DDR3 (725/800@891/1080) / RAM: A-Data 3x1GB 667Mhz DDR2 CL5 / HDD: Seagate Barracuda 250GB / Monitor: LG 19" LCD / OS: Windows Vista Home Premium 32bit
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Pozri si hodnoty SNR. Ak sú rovnaké, tak nejaký "nový port" je na dve veci. O akých vysielačoch to on točil preboha? Ak viem volá sa to minimálne ústredňa, a správne DSLAM.

Áno on si vie pozrieť aj na diaľku parametre linky, to je to čo tebe ukazuje tiež router SNR, útlm atď.

Ale ak videl aj po zmene "portu" rovnaké hodnoty linky, nechápem prečo to neznížil, to je zas nejaký expert technik...

8Mbit je úplne v pohode. Ja som tiež žial len na 7Mbitoch lebo som ďaleko od ústredne a to si ešte musím nastavovať SNR ja aby som to mal stabilné...

Trvaj na znížení rýchlosti a nebudeš musieť riešiť tieto výpadky a budeš mať pokoj :).
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa 4040 »

Skús nejaký , hoci aj iba modem DSL , či sa bude rozvnako správať ,ako ten TP-Link.
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Objednaj z alzy pár modem/routerov, a uvidíš (Do 14 dní vrátiš naspäť), ja som to tiež tak riešil, preto ti môžem povedať, že ak nepotrebuješ mega imba turbo ultra router, kde aj tak 90% funkcií nevyužiješ objednaj DSL N10 c1 rev.. V podstate na každom Asuse by malo ísť nastaviť SNR offset. Som skúšal všetky chipsety, cez mediatek, ralink, broadcom, až po lantiq. (Lenže lantiq, ktorý patrí medzi TOP sa už nedá skoro kúpiť pod 100 / 200€.)
Používateľov profilový obrázok
Hardy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ne 11. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Malacky

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Hardy »

Aká bude maximálna rýchlosť downloadu nejakého filmu napr pri tom 8bitovom internete? No a odsledujem to či to teda znova padne a ak áno tak im zasa zavolám nech mi teda upravia tú rýchlosť a modem tak či tak kúpim lepší už len kvôli poriadnemu wifi signálu v dome. :)
Aktuálne PC:
PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus - 600 W / MB: MSI B250 PRO-VH / CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz (65W), TurboBoost 3.6GHz / GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G / RAM: Kingston 16GB DDR4 2400 MHz CL17 (2x8GB) / SSD: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256GB / HDD: WD Blue 1TB 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot. / Monitor: 27" Dell SE2717H - 75Hz / OS: Windows 10 - 64bit

Old PC (stále funkčné):
PSU: Fortron SAGA 450W / MB: ASUS M2N-MX / CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.10Ghz) / GPU: SAPPHIRE HD 3650 256MB DDR3 (725/800@891/1080) / RAM: A-Data 3x1GB 667Mhz DDR2 CL5 / HDD: Seagate Barracuda 250GB / Monitor: LG 19" LCD / OS: Windows Vista Home Premium 32bit
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri 8bitovom internete asi nic moc, ale pri 8Mbitovom internete by si mal vidiet download rychlost 1000kB/s v prehliadacoch, torrentoch atd.

8Mbit/s = 1MB/s = 1024kB/s.

Zasadny problem bude upload od teba : budes mat nejaky malinky a'la 512kbit/s alebo nieco podobne, co spolahlivo zabijes 4MB fotkou v mailiku na par peknych sekund, pocas ktorych ti nebudu poriadne chodit von ACK pakety na urovni TCP/IP protokolu. Ze nevies o com vrtim nie je dolezite, vysledok je taky ze ked budes nieco uploadovat (a to je velmi jednoduche torrentom !) tak si spolahlivo pribrzdis aj download.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Tak ako píše turbo. Upload ti nastavia asi na 860kbps - to je v pohode. Tie packety -> preto opäť sa opakujem, ale odporúčam Ralink chipset, ktorý vedel ako jediný z mnou testovaných modem/routerov chodiť v top stave. Tj. pri uplaode som mal ping 50-70-120ms, a down mi išiel stále full. Ostatné broadcom sračky ako TepléLinky, Tendy, a potom aj iné drahšie značky boli pri uploadovaní stratené, packet loss ako sviňa + 2000ms ping?! V podstate ak by sa niečo uploadovalo, tak je down nepoužiteľný. Príklad pozeráš stream (youtube, whatever ... ) niekto ti začne tlačiť len malú prílohu cez mail, fotku, atď, a stream ti proste spadne, resp down je proste zastavený :).
/inak ja mám 7Mbit, a v podstate všetko v pohode 1080p ti to zvládne viac nie, a všetko záleží od bitrate-u videa
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa matuskorv »

Ahoj, mám presne taký istý router ako ty aj parametre linky, mal by som mať 15 mbit ale mám to nastavené zhruba ak ty a mám ten istý problém... občas sa stane že mi spadne internet - snr tiež okolo 6 dbi. Ževraj mám problém s dsl routrom, ktorý som dal reklamovať a používal iný a tam to tiež padalo. Skoro každý deň sa mi stane, že mi spadne linka - chybovosť na downloade a potom padne to... takže neviem ani ja ako to riešiť.. už som rozmýšľal že zísť naspäť na 8 mbit. Ináč keď som mal 10 mbit profil a snr okolo 8 dbi mi to držalo pekne...
Používateľov profilový obrázok
Hardy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ne 11. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Malacky

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Hardy »

Ahoj, tak ja som si dnes konečne vybojoval technika domov, potom čo ma stále odbili že to nie je nutné a že všetko vie zmerať aj na diaľku. Chcem totiž od neho aby mi to premeral doma bez pripojeného modemu (tie káble čo mám v dome) aby som vylúčil že naozaj nie je problém v kábloch ktoré mám vnútri a s ktorými to mám všetko poprepájané. No a ďalej sa chcem opýtať prečo nie sú v prípojke čo mám na dome a z ktorej mám natiahnutý kábel dovnútra zapojené aj odpory ktoré by mali slúžiť k vykompenzovaniu toho útlmu ktorý tiež nemám ideálny (okolo 28dB) ale na to mi odpovedali po telefóne že to riešia až keď je nad 40dB. Čo mi povedali tak mám balík XL kde by mal byť 15Mbit internet ale reálne som nameral doma okolo 12Mbit. Ešte som požiadal a vyskúšanie linky na 10Mbit aby som sa vyhol predčasne tej poslednej a najpomalšej možnosti 8Mbit. Tak uvidíme či ma neodbijú zasa nejak. Zaujímavé, že susedom to nepadá! Ešte si preverím či majú rovnaký internet a ak áno tak potom ma napadá že problém môže snáď byť už len s tým posraným káblom ktorý je zo stĺpa zvedený ku mne na dom do tej prípojky. Keď som sa ich pýtal na to či to nemôže byť iba v tom konkrétnom čo ide z toho stĺpa ku mne tak samozrejme zas výhovorka že to by technik preveril a keby to bolo tým určite by to nahlásil alebo opravil. No určite že, sám viem z práce že nie všetko spravím čo mám :D. Takže určite ani ten technik nebol pozerať na ten kábel a na stĺp z ktorého je zvedený. Vidím to tak že si nakoniec zoženiem plošinu a sám si to prepojím na tom stĺpe :D. Aj tak je tam ešte dosť rezervných vodičov v tom kábly, zapojené v prípojke mám samozrejme len 2.
Aktuálne PC:
PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus - 600 W / MB: MSI B250 PRO-VH / CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz (65W), TurboBoost 3.6GHz / GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G / RAM: Kingston 16GB DDR4 2400 MHz CL17 (2x8GB) / SSD: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256GB / HDD: WD Blue 1TB 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot. / Monitor: 27" Dell SE2717H - 75Hz / OS: Windows 10 - 64bit

Old PC (stále funkčné):
PSU: Fortron SAGA 450W / MB: ASUS M2N-MX / CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.10Ghz) / GPU: SAPPHIRE HD 3650 256MB DDR3 (725/800@891/1080) / RAM: A-Data 3x1GB 667Mhz DDR2 CL5 / HDD: Seagate Barracuda 250GB / Monitor: LG 19" LCD / OS: Windows Vista Home Premium 32bit
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Popravde, netuším o akých odporoch to hovoríš, Kde si dostal takú info že sa tu na SK niečo také robí? Ak áno, tak mi niečo uniká, nepočul som o tom.

Útlm, SNR, atď - to všetko ide spolu v kope, nerieš nejaký útlm, s tým v koncovom bode ty nič neurobíš - nikdy. Ja mám útlm 39dB(DOWN)/27dB(UP).

Áno platíš si smaozrejme XL (15Mbit) ale ako chceš namerať 15Mbit keď ti linka dáva max 12Mbit? Na 10 by to teoreticky mohlo chodiť - chce to len skúsiť.

To že to susedovi nepadá som tiež vysvetloval. Nie je linka ako linka. Každý vodič - resp. pár (up+down) bude mať trochu odlišné hodnoty pri rovnakej vzdialenosti. + ma vplyv aj to v akej si karte, aký používa chipset atď, tých vecí čo ovplyvňuje celkovo DSL linku je viac a nemá zmysel ich menovať lebo ty s tym proste nič neurobíš, a ani telekom.

Ak nie je ten kábel 40 ročný od stĺpa k tebe, alebo niekde seknutý, problém tam podľa mňa nebude. Maximálne ti môže znižovať SNR ten tvoj kábel ktorý si tahal ďalej, neviem ako to máš zapojené atď.

To že máš voľné "rezervné" vodiče nič neznamená, "živé" sú len 2 z nich, ktoré sú pre tvoju linku - v tom stĺpe by museli byť aj tie ostatné žily napojené - čo sa samozrejme nerobí.

Zbytočne to riešiš fakt keď Ti môžem poradiť, jediné čo ti pomôže je znížiť rýchlosť, a ak bude mať technik dobrý deň, a budú voľne sloty na DSLAME, ti ti pozrie lepší vodič s lepším signálom k tebe, viac nespraví ani on a je zbytočné to fakt hrotiť. čao
Používateľov profilový obrázok
Hardy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ne 11. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Malacky

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Hardy »

Tak, dnes ráno mi znížili teda tú rýchlosť internetu na 8Mbit. Všetko šlo v pohode no čuduj sa svete, teraz večer opäť výpadok netu ale s tým, že sa už router sám vzchopil a prihlásil sa naspäť. Pridávam aj screeny z logu a zo statusu siete. Vidí tam niekto príčinu prečo to doprdele zase padlo? (Inak nový router som nestihol vyskúšal mal som veľa iných povinností) :facepalm:

Obrázokonline photo sharing
Obrázokimage hosting site
Aktuálne PC:
PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus - 600 W / MB: MSI B250 PRO-VH / CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz (65W), TurboBoost 3.6GHz / GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G / RAM: Kingston 16GB DDR4 2400 MHz CL17 (2x8GB) / SSD: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256GB / HDD: WD Blue 1TB 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot. / Monitor: 27" Dell SE2717H - 75Hz / OS: Windows 10 - 64bit

Old PC (stále funkčné):
PSU: Fortron SAGA 450W / MB: ASUS M2N-MX / CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.10Ghz) / GPU: SAPPHIRE HD 3650 256MB DDR3 (725/800@891/1080) / RAM: A-Data 3x1GB 667Mhz DDR2 CL5 / HDD: Seagate Barracuda 250GB / Monitor: LG 19" LCD / OS: Windows Vista Home Premium 32bit
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Podla logu sa neda zial nic povedat.

1. 8Mbit? Pozri sa na linku, ten technik tam dal 6911/860kbps tj cca 6Mbit/0.75Mbit

2. Možno ti to spadlo pretoze Ti nastavovali nove parametre. Pockaj par dni a daj vediet, teraz su staty linky OK a dalo by to urcite aj 8Mbit.
Používateľov profilový obrázok
Hardy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ne 11. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Malacky

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Hardy »

Ako tam mohol dať 6911/860kbps keď som mu vravel aby najprv skúsili 10Mbit a nie hneď 8 a on mi odpovedal že dá sa nastaviť jedine 15Mbit alebo 8Mbit že 10 nemôže,nevie,nechce alebo neviem čo. A tak nakoniec mi nastaví ešte menej ako 8Mbit? To je v prdeli ja už vôbec nerozumiem tomu Telekomu...Viem že ráno keď to prvý krát robili tak tam bolo okolo 9Mbit mám taký dojem a SNR okolo 13. Tak žeby to zas prestavovali a tak neskoro večer? Nevidím dôvod na ďalšie prestavenie keď to fungovalo... :facepalm:
Aktuálne PC:
PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus - 600 W / MB: MSI B250 PRO-VH / CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz (65W), TurboBoost 3.6GHz / GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G / RAM: Kingston 16GB DDR4 2400 MHz CL17 (2x8GB) / SSD: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256GB / HDD: WD Blue 1TB 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot. / Monitor: 27" Dell SE2717H - 75Hz / OS: Windows 10 - 64bit

Old PC (stále funkčné):
PSU: Fortron SAGA 450W / MB: ASUS M2N-MX / CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.10Ghz) / GPU: SAPPHIRE HD 3650 256MB DDR3 (725/800@891/1080) / RAM: A-Data 3x1GB 667Mhz DDR2 CL5 / HDD: Seagate Barracuda 250GB / Monitor: LG 19" LCD / OS: Windows Vista Home Premium 32bit
Kaper

Re: TP-LINK W8961NB - nepriradí IP, nehlási sa do siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Zvykaj si a vitaj vo svete DSL u ružových... Urcite trval na 8Mbit,henten profil tam nema absolutne co robit. 8Mbit profil je cca 9600kbs.

Návrat na "Siete"