Rozsirenie domacej siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Mr.Fontaine
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Ut 10. Nov, 2009, 18:36
Bydlisko: Prešov

Rozsirenie domacej siete

Príspevok od používateľa Mr.Fontaine »

Ahojte,
chcel by som poprosit o radu. Potreboval by som rozsirit siet v dvojpodlaznom byte. Na dolnom podlazi je wifi router, hore je vsak slaby signal. Navyse na to horne podlazie potrebujem este k tomu dat aj nejake LAN zasuvky. :)

Ake by bolo vhodne riesenie na distribuciu internetu po byte v takomto pripade? Moja predstava je taka, ze z LAN vystupu dolneho routera vyvediem cez strop kabel na horne podlazie a tam ho pripojim do nejakeho dalsieho zariadenia (druheho routera, alebo switcha ???) a z neho si nasledne nataham kable po hornom podlazi do zasuviek.

Ake zariadenie by bolo vhodne kupit hore? Su tu nejake ine komplikacie a nastavovania, ktore bude treba riesit? Dakujem :-)
CPU:Intel C2D E4300 1,8@2,71 GHz, Doska: Gigabyte G33 S2l, RAM: A-Data Vitesta 2x1Gb 800Mhz, VGA: Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X 1Gb, PSU: Seasonic rev. f3 400W, HDD: WD 250Gb
Kaper

Re: Rozsirenie domacej siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Stačí hocijaký router/ap, ktorý prepojíš tak ako si napísal. Switch by ti stačil len v tom prípade, ak nepotrebuješ riešiť v hornom podlaží Wi-Fi, ale len ethernetové pripojenie.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Fontaine
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Ut 10. Nov, 2009, 18:36
Bydlisko: Prešov

Re: Rozsirenie domacej siete

Príspevok od používateľa Mr.Fontaine »

Bude potrebne nieco nastavovat? Ohladom DHCP atd na jednom z routrov? Dik
CPU:Intel C2D E4300 1,8@2,71 GHz, Doska: Gigabyte G33 S2l, RAM: A-Data Vitesta 2x1Gb 800Mhz, VGA: Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X 1Gb, PSU: Seasonic rev. f3 400W, HDD: WD 250Gb
Kaper

Re: Rozsirenie domacej siete

Príspevok od používateľa Kaper »

Mno neviem či budeš dávať tam hore teda switch alebo router, ak switch nenastavujes vôbec nič. Ak router, môžeš NATovanie a DHCP vypnúť len ho treba správne nakonfigurovať.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: Rozsirenie domacej siete

Príspevok od používateľa matuskorv »

buchni tam klasický ap router tak že mu nastavíš poslednú ip tvojho rozsahu, zapojíš ho do lan portu nie do wan a vypneš dhcp a wifi sieť nastavíš takého istého názvu s takým istým heslom - kanál môžeš dať odlišný a máš :-) ja to mám doma tiež tak :-) Si v jednej sieti s jedným rozsahom a funguje ti všetko nie len internet...

Návrat na "Siete"