nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
tints
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 27. Nov, 2016, 16:36

nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa tints »

zdravím, hladam uz dlhsie na forach, ako vyriesit moj problém.
mám spravenu malú sieť, lebo som potreboval dostat na bezdrotovo internet do dalsich budov na pozemku vzdialených cca 200m. ked som mal na kazdom zariadení nastavenú inú podsiet a zapnute dhcp, tak mi to fungovalo a internet siel vsade celkom spolahlivo.
ale idem pridávať IP kamery ktoré budu mat staticke IP adresy a preto by som chcel vyuzit túto siet ,tk som ju zacal prestavavovat na rovnaku podsiet, ale odvtedy je problém z netom, na tych vzdialených objektoch pripojených cez wifi, a viac menej tam uz ani internet nejde. preto to chcem nastavit aby to fungovalo spolahlivo a co najlepsie a musi to byt na rovnakej podsieti ako je prvý ADSL router od telekomu, tam mám nastavené ip routra 192.168.1.1 / posledné od 1-9 by bolo mozne pouzit na statiku ostatných zariadení. a 192.168.10- 192.168.1.99 je zapnute DHCP. potom mám v druhej budove kablom prepojený Netis z ktorého sa siri aj wifi a z ktorého ide dalsi kabel na strechu do vonkajsej antény ktora má spravit signál aj na dvore a zároven posielat dalej net, na tie dva dalsie objekty. v jednom je len jeden PC napojeny z antény a v druhom je z anteny napojeny wifi router a zneho káblom PC a wifi zariadenia. dufam ze som to napísal z rozumitelne, ale pre predstavu pripájam este obrazok, aby sa to dalo skor pochopit. som v tom zaciatocnik a potreboval by som poradit aj take veci, ktory mat v akom rezime prepnuty, kde ma byt zapnuty bridge, pripadne co ma byt ako klient a samozrejme kde mat zapnute DHCP, kde aku ip adresu...

velmi dakujem

mám chybu v tom obrázku tá 2. je netis wf2520
Naposledy upravil/-a tints v St 07. Dec, 2016, 08:46, upravené celkom 1 krát.
tints
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 27. Nov, 2016, 16:36

Re: nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa tints »

prosím niekto kto by pomohol, ci je to nemozne nastavit podla toho ako si to predstavujem?
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa matuskorv »

tie antény môžu fungovať len ako ap zariadenia ktoré príjmajú wifi signál? asi by som to riešil tak že z toho adslka by som čerpal dhcp serverl a inde by som povypínal a tie antény na strechách by som prepojil len bez wisp klienta a dal im ip mimo rozsahu tvojho dhcpčka a rovnako aj tie ip kamery... len neviem či ti to tie antény podporujú... ale mali by mať.. že nebudú mať svoj ip rozsah ale že budú čerpať ip z toho hlavného routra....
tints
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 27. Nov, 2016, 16:36

Re: nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa tints »

tak nejako som to aj plánoval, len neviem asi pri tom bode 3 to zacína blbnut ze neprevezme 4 DHCP z 1. neviem ci presne ten rezim co si spomenul tie antény podporuju, ale ta CPE210 je najnovsia, tak by mohlo, len tu zaroven sme vyuzivali aj ako anténu pre prijem wifi na celom dovre
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Predtým ako by som začal niečo v skicári malovať a riešiť veci typu kolko db tlačíš cez antény, do akej vzdialenosti sú preojené jedn body, zmapoval si vôbec celkovo okolie ? Sú dostatočne nasmerované antény ? Riešil si okolité rušenie ?

Každopádne, bavíme sa tu o 2,4Ghz, ktorá je totálne zahltená, zároveň niekedy nepoužitá ani na 200m outdoor - mestá, lokálny poskytovatelia atď .

WISP ti podporuje CPE210, na všetkých klientksých zariadeniach odporúčam, azda TREBA nastaviť STATICKY - napevno adresy, zároveň všetko premostiťu TL-WA5210G

Lenže ako rpimárne zariadenie figuruje naše krásne ADB, ktoré má problem už pri 3 statických adresách udržať stabilný chod systému ..okey..toto by sme asi prehltli . Pošli mi prosím ťa link na druhé zariadenie, tesne za ADB, zároveň napíš akú má v dome 2 úlohu .

Napíš aj to, či ADB v dome 1 vysiela wifinu, prípadne, či sieť využíva to isté SSID (mno siete ) aj v dome 2.

Jó ? ...a píš kratšie vety, ťažko sa to číta . :D
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
tints
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 27. Nov, 2016, 16:36

Re: nakonfigurovanie bezdrotovej siete

Príspevok od používateľa tints »

rušenie tu zrejme moze byť, je tu kusok aj miestny poskytovatel, no hadam oni este nefunguju na 2,4 Ghz. ale ako pozerám asi ano kedze mi ich moje anteny nádu :/

toto je link na tu 2. http://netis.cz/2520.html ona je pripojená kablom z toho adsl ADB. a zároven nám pokrýva signálom celú budovu a z jeho lan portu ide kábel na strechu do toho CPE 210

Ano to ADB vysiela v dome 1: aj wifi, ale nepouzivame rovnake SSID aj ked su dost blizko seba, ze by sa dalo pouzit na primanie wifi z ADB a v tomto netise a zosilnenie jehoho signálu, no radcej som nechal dve wifi .

Návrat na "Siete"