Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Shizukana Yume
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 05:23

Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa Shizukana Yume »

Nedávno som si všimol takú jednu zvláštnu vec, ktorú som si nedokázal logicky vysvetliť. Mal som zapnutý PC cca tak 2 dni v kuse (sťahoval som nejaké torrenty) a keď bolo všetko dokončené dokonca aj vypnuté seedovanie a celý utorent a hral som online hru všimol som si že mám hrozne vysoký ms (ping) skúšal som robiť aj speed test a vyhodilo mi 406 ping a asi 2,40 Mbit download. Skúsil som reštartovať pc (prvý krát po tých dvoch dňoch) veľa som si od toho nesľuboval myslel som si že máme nejako obmedzený internet vďaka tomu množstu dát čo som stiahol, ale mal som taký pocit že čo keby.. a na moje počudovanie po reštarte išiel internet ako nový, v speed testoch 21 ping a 15Mbit presne tak ako máme podľa zmluvy.

Zaujímalo by ma logické vysvetlenie tohto javu. Je nejaká spojitosť medzi tým ako je vyťažený HW a rýchlosťou internetu? Celkom by ma to zaujímalo.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ziadne technicke detaily ktore by mohli prispiet k analyze problemu = akykolvek nazor tu prezentovany je na urovni vestenia z gule
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa Sugyi »

Imho ti ostal zapnuty torrent (mozno sa len minimalizoval namiesto vypnutia).
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved hovorim ze vestenie z gule - napisal "dokonca aj vypnuté seedovanie a celý utorent" takze beriem za nevyvratitelny fakt ze nic na pozadi z torrentu nebezalo. Prekvapivo, na zaklade napisaneho dedukujem ze nielen seedovanie nebezalo, ale ze ani utorrent.exe nebezal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa Eddward »

keby si nebol zbrkli tak si mohol hned vediet kde je problem... Windows ma aj take nieco ako Resource monitor kde ti pekne krasne rozpise jednotlive procesy, ktore ti tahaju ci odosielaju data, proces po procese... a netreba ani vestit z gule...
http://www.digitalcitizen.life/how-use- ... -windows-7
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Shizukana Yume
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 15. Nov, 2016, 05:23

Re: Rýchlosť siete v závislosti od vyťaženosti PC

Príspevok od používateľa Shizukana Yume »

Eddward napísal:keby si nebol zbrkli tak si mohol hned vediet kde je problem... Windows ma aj take nieco ako Resource monitor kde ti pekne krasne rozpise jednotlive procesy, ktore ti tahaju ci odosielaju data, proces po procese... a netreba ani vestit z gule...
http://www.digitalcitizen.life/how-use- ... -windows-7
Veľmi moc Ďakujem :) Toto som napríklad nevedel, že sa dá takto presne proces po procese sledovať využívanie siete. Síce už nezistím, čím to bolo spôsobené ale do budúcna si to aspoň budem vedieť veľmi presne odsledovať :) Veľmi užitočná vec

Návrat na "Siete"