ASUS routre s SNR tweakom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

Caute,
ti, co mate aDSL/VDSL routre ASUS ,viete mi pozriet ci maju este tuto funkciu:

https://www.asus.com/support/faq/1015709/

Ide o SNR TWEAK (polozka Stability adjustment). Skratka si viem sam nastavit mimo ustredne SNR Margin ;).. Funguje to lebo na trhu je viac routrov s touto funkciou. Len by som rad kupil router s touto funkciou a zda, sa ze u nas to ponuka prave ASUS :).
Naposledy upravil/-a CageJ v So 15. Okt, 2016, 12:24, upravené celkom 1 krát.
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

Mno v prvom rade, myslím, že to vie väčšina ASUS Modem/Routerov, ak nie náhodou aj všetky modely.

Druhá vec je, ako to reálne funguje v praxi, ja som používal dlhú dobu -2dB a nakoniec som túto funkciu vypol, lebo mi to aj tak neprinášalo žiadnu pridanú hodnotu, ale to sú len moje skúsenosti. Je to asi aj tým, že mám linku nastavenú tak, že ide fakt na hrane stability.
Celkovo by som od toho neočakával nejaké zázraky, že by sa s tým dali robiť, skôr by som riešil možno skúsiť iný chipset, niečo od Broadcomu (Tp link) alebo Lantiq / Infineon chipset. U nás na DSLAME - bežia minimálne 2 druhy kariet -> Broadcom + Lantiq

Inak u mňa potvrdzujem ADSL2+ router s SNR Tweakom, je to model: DSL-N10_C1
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Samozrejme že pomáha, treba sa s tým ale pohrať a sledovať stabilitu . U mňa reálne 8,4 po nastavení margin 9,1 ...

Obrázok
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

Ked si v + plusových hodnotách v snr tweaku, tak nemozes mat viac dB ale menej. A nezaškodilo by keby si napísal model pre ostatných.
Ak by si chcel snr zvysit, musel by si ist do - minusovych hodnot v tweaku.

Funguje to tak, ze ak SNR davas + hodnotu = znizi sa ti SNR ale zvysi sa ti max. Data rate
Ak SNR daváš - hodnotu = SNR sa zvysuje na ukor rychlosti, ktora je ale mensia.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

A meni to dufam aj sync speed? Malo by.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

Kaper napísal:Ked si v + plusových hodnotách v snr tweaku, tak nemozes mat viac dB ale menej. A nezaškodilo by keby si napísal model pre ostatných.
Ak by si chcel snr zvysit, musel by si ist do - minusovych hodnot v tweaku.

Funguje to tak, ze ak SNR davas + hodnotu = znizi sa ti SNR ale zvysi sa ti max. Data rate
Ak SNR daváš - hodnotu = SNR sa zvysuje na ukor rychlosti, ktora je ale mensia.
Teraz to citam, podla toho co pisu na webe nemas pravdu a funguje to opacne a ak sa nemylim, tak aj logicky, pretoze SNR/M je logaritmicka funkcia.Skratka ak nastavit 3dB, to je MINUS 3dB.
Ja nepotrebujem zlepsit stabilitu ale zvysit sync speed. Pretoze IP profil mam 15240Kbps ale sync speed len 14975Kbps (~SNRM 9,2dB), potrebujem sa dostat na cca 18000Kbps pri 6-7dB, ako som mal x-rokov aby mi tych 15Mbps slo celu dobu. Skratka -2,5dB.

Inac na zlepsenie linky tam mate este polozku Rx GAIN.
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

CageJ: malo by to byť presne tak ako som písal, možno sa to inak správa na iných modeloch. Ale u mňa je to naozaj takto, viď vysvetlenie pri tom offsete:
Obrázok

Takže v tvojom prípade ak chceš väčšiu sync speed u mna by si nastavil + (kladné) hodnoty v dB a mal by si väčšiu sync. speed a nižši SNR margin.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

ok, objednam N14U, som zvedavy ci mi to zvysi sync speed ;)

Len dufam, ze to meni to data rate (sync speed) nie max data rate, to je mi na nic :D... V Anglicku co som cital, to funguje, ale tam maju vacsinou aDSL Max, a idu na maximum linky.. Neviem preto, ci to u nas fungovat takto bude.

P.S. Kaper, rozpravali sme o tom istom :D... +3dB v nastaveni je v praxi MINUS :hysterical:
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

Hej je to presne tak ako píšeš, zle som Ťa pochopil asi :).

Mno, samozrejme ak máš napr. nastavený data rate z DSLAMU viď nižšie príklad:
Nastavený DATA RATE: 20 000kbps
Synchronizáčná rýchlosť: 16 000kbps
Max rate: 18 0000

a ak zmeníš offset tweak na +3dB tak sa ti zdvihne data rate.

Príklad.:
Nastavený DATA RATE (Nastavený z DSLAMU): 20 000kbps
Synchronizáčná rýchlosť: 20 000kbps
Max rate: 22 0000

- aspoň myslím na 99% že by to takto malo fungovať. (V podstate u mňa to funguje rovnako, len opačne, ak si nastavím offset mínus -6dB tak sa mi znižuje max rate a aj synch. rate.

Daj vedieť potom ako si dopadol :)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

ANO dam, zajtra by mal byt doma.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Eddward »

na N14U sa to da.. ja som sa stym asi mesiac hral a mal som to nastavene az na -3dB aby som mal väcsie SNR ale nizsiu rychlost, ale nepomahalo mi to stabilite... SNR sice bolo vyssie ale straty paketov velke...
kupil som preto TpLink s inym cipsetom a bez jedineho problemu... N14U na predaj
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

Nie nefunguje to, maju to osetrene hajzli... funguje to len smerom nadol.
Router je inac fajn.
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

Tomu nerozumiem, aký máš nastavený profil linky ? hoď sem čísla, staty, screeny, to ma zaujíma, podľa mna to musí ísť ak je to tak tak ako sme písali.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa CageJ »

Proste to čo som sa obával.. DSLAM to blokuje, čítal som o tom na webe. Červení to majú ošetrené... :/..

Linka sa mi skrátka pripojí pri 6dB SNR/M, v prípade, že znížim a hneď sa vráti späť.

Novinka je, že funguje Annex L :D a možný upload až 2,4Mbps :D.
dsl_2.PNG
-3dB
dsl_1.PNG
Kaper

Re: ASUS routre s SNR tweakom

Príspevok od používateľa Kaper »

Mno stále neviem aký maš nastavený profil v DSLAME, tu to vyzerá na 14975+- / 1150+-.

Jasné že sa Ti teraz data rate nezmení keď zmeníš rýchlosť. Toto je profil linky tak pre cca 12Mbit. Na 15Mbit musí byť data rate myslím okolo 17-18000kbps. Ak ti to zvdvihnú, tak ti to spraví presne ten efekt čo chceš, netrvdil by som že to "nefunguje"... :) hmm?

Návrat na "Siete"